Coduri Piese Logan 2

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Originally posted by bogdan_cj View Post
    Off-topic: Evitati jantele de tabla de la ASAM, sunt ordinare. Era sa ma rastorn cu masina din cauza lor. S-a rupt inelul acela central din suduri si era sa o patesc.
    Mai stiu pe cineva care a avut accident datorita unei jante de tabla de la asam ,cu un logan 1 , a avut noroc ca nu avea viteza si nu a fost grav

    Comment


    • Originally posted by Sorette View Post
      una.
      Va rog sa ma ajutati cu un cod de piesa.
      Janta tabla logan 2 am inteles ca este ET43
      Eu pt. Logan 2 am luat jante de tabla KFZ 7775 R15 6J 4x100 ET40, cele de origine costa 272 lei si un dealer Dacia mi-a dat codul pt. o janta de origine de culoare neagra 403003689R (nu garantez ca este codul corect).

      Comment


      • Cod manual de utilizare Dacia Sandero in romana ? Al meu e in italiana...

        Comment


        • 1,2 16v

          Stie cineva cum se numeste piesa in care intra furtunul din imaginea atasata ?
          Eventual un cod, pret. Am rupt partea in care intra furtunul. O sugestie pt. reparatie? Ms.

          Comment


          • O poze mai clare, dacă se poate.

            La prima vedere pare a fi un racord de pe teava de GPL, repet poze mai clare.
            Last edited by t0rquemada; 6 November 2015, 09:27.
            Pentru H4B(0,9 TCe) datu' cu părerea (mai ales cand nu ai toate datele) e sport național - Do not feed the trolls.

            Comment


            • [/IMG]Nu am GPL pe masina. Locul cu pricina estein spatele filtrului de aer. Maine am sa mai fac cateva poze.

              Comment


              • Cred ca are legatura cu galeria de admisie, de la stanga la dreapta, furtun recirculate gaze carter, racord vacuum pt servofrana?, EGR recirculare gaze arse (esapament)? gresesc? Daca s-a rupt stutul din plastic, este o veste proasta. Daca nu se poate repara cred ca inlocuiesti toata galeria (este din mai multe bucati?).

                Trimis de pe al meu K013 folosind Tapatalk
                „Decât să înjuri întunericul, mai bine aprinde o lumânare.”

                Comment


                • Originally posted by O.Vasile View Post
                  Stie cineva cum se numeste piesa in care intra furtunul din imaginea atasata ?
                  Eventual un cod, pret. Am rupt partea in care intra furtunul. O sugestie pt. reparatie? Ms.
                  Faceți click aici

                  GPL 140038206R 218e+tva

                  Last edited by eastcowboy; 7 November 2015, 08:28.

                  Comment


                  • A scris mai sus ca nu are GPL!

                    Comment


                    • Oti a intuit bine. Este galeria de admisie si este dintr-o bucata. Stutul a fost ,,reparat" cu silicon, asta pt moment. As vrea sa inlocuiesc galeria. Sh am gasit la 250 lei. Nou =?.


                      Sent from my iPhone using Tapatalk

                      Comment


                      • Burete insonorizant stalp fata - atat pentru aripa din stanga cat si pentru cea din dreapta
                        765C51069R

                        Comment


                        • de ceva timp vad mullte dacii logan 2 pe strada cu deflectoare aerodinamice puse la rotile din fata.stie cineva un cod?

                          Comment


                          • Deflectoare roti fata
                            st aparatoare noroi f 638539151R 3,15e+tva
                            dr aparatoare noroi f 638506903R 3,15e+tva
                            nit g 4.8 23.5a 7703072337 2.06e+tva
                            Pentru H4B(0,9 TCe) datu' cu părerea (mai ales cand nu ai toate datele) e sport național - Do not feed the trolls.

                            Comment


                            • Multumesc torquemada,dar cred ca nu m-am exprimat eu corect sau sunt aceleasi coduri.Codurile date de tine sunt pentru bavetele de noroi care se pun spre partea cu pragul masinii.eu am vazut ceva 'similar' ca sa zic asa puse "in fata rotii" in partea cu spoilerul masinii.cand am sa mai vad o masina o sa-i fac poza si o sa o urc aici.

                              Comment


                              • fac cumva parte comuna cu "barbita" -deflector aer bara 960155505R
                                Attached Files
                                Last edited by FloNick; 27 November 2015, 12:28.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google