Coduri Piese Logan 2

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • E cel din documentul pus de Midnight
    Pentru H4B(0,9 TCe) datu' cu părerea (mai ales cand nu ai toate datele) e sport național - Do not feed the trolls.

    Comment


    • Cod tambur stanga pentru Logan Prestige 2017 0.9 TCe?? Este tambur mare de mcv. Piesa vine cu tot cu rulment sau fara??

      Multumesc!

      Comment


      • Capace jante 16"

        Salut, știe cineva codul la noile capace pentru jantele structurale 16", modelul nou 2018, Expression parcă se cheamă.
        Attached Files

        Comment


        • Frumoase intr-adevar, si un pret la ele daca se poate.

          Comment


          • Tamburi sunt identici st-dr ca și rulmenții

            normali 203mm
            moyeu-tambour ar e
            432000978R
            205,44e+tva

            kit rulment capac+piulită+rulment+zeger
            roulement ar
            7701210004
            88,18e+tva


            ventilați 223mm
            moyeu-tambour ar e
            432000505R
            183,12e+tva

            kit rulment capac+piulită+rulment+zeger
            roulement ar
            432102069R
            88,18e+tva

            enjoliveur roue 16
            403155015R
            150,26e+tva
            Marquage = Expression
            Last edited by t0rquemada; 8 April 2018, 11:11. Reason: Automerged Doublepost
            Pentru H4B(0,9 TCe) datu' cu părerea (mai ales cand nu ai toate datele) e sport național - Do not feed the trolls.

            Comment


            • Pentru un Logan 2 prestige septembrie 2016, e ok codul la piesa? Sau are alt cod, as vrea sa dau comanda s îmi ajung pe luni i nu sunt convins de cod.

              Trimis de pe al meu PRA-LX1 folosind Tapatalk

              Comment


              • Codul e corect, am verificat!

                Trimis de pe al meu PRA-LX1 folosind Tapatalk

                Comment


                • Un cod pentru plăcuțe de frână pentru Logan 2. Varianta 0.9 laureate. Multumesc

                  Comment


                  • Pe viitor tip mașină(în cazul tău Logan II) și anul de fabricație

                    Pentru H4B(0,9 TCe) datu' cu părerea (mai ales cand nu ai toate datele) e sport național - Do not feed the trolls.

                    Comment


                    • Pentru MCV 0.9 tCe (2014) mai sunt valabile codurile de mai sus 410605612R pentru placutele de frana? Si pentru discuri este valabil tot asta : 402063149R ?

                      Multumesc.

                      Comment


                      • Placute de frana de origine

                        Se apropie revizia de 3 ani (35000 km) si inginerul de la service a zis ca placutele de frana mai tin cam 4000 km asa ca m-am hotarat sa le schimb. Pentru un Logan Laureate din 2015, 1.5 dci 90 CP aveti idee care este codul pentru placutele de frana de origine?

                        Am gasit pe site-urile de piese auto codul urmator: 410602581R. Nu stiu daca e bun.

                        S-ar parea ca e bun. Am gasit o postare mai veche. Multumesc Torqemada.
                        Last edited by ctropett; 27 April 2018, 18:53. Reason: Automerged Doublepost

                        Comment


                        • Placute discuri ventilate(dCi & TCe) X52ph1

                          Codul vechi era
                          410605612R
                          codul nou e
                          410602581R
                          54,29e+tva
                          Pentru H4B(0,9 TCe) datu' cu părerea (mai ales cand nu ai toate datele) e sport național - Do not feed the trolls.

                          Comment


                          • Te rog confirma-mi i codul pentru discurile de frana 0.9 tCe 2014.
                            Multumesc.

                            Comment


                            • MCV II 0,9TCe

                              258x22mm
                              402063149R
                              124,37e

                              placute
                              410605612R codul vechi
                              410602581R codul nou
                              54,29e+tva
                              Pentru H4B(0,9 TCe) datu' cu părerea (mai ales cand nu ai toate datele) e sport național - Do not feed the trolls.

                              Comment


                              • D-l T0rquemada va rog daca se poate sa ma ajutati cu niste coduri pentru kit accesorii,kit distributie si pompa de apa pentru logan 2,motor 1.5 dci,55 kw,k9k c6 din 2013.
                                Si inca o intrebare:masina are aproape 100.000 km,trebuie sau nu inlocuita pompa de apa.Va multumesc.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google