Coduri Piese Logan 2

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Originally posted by t0rquemada View Post
    X52 ph2 (UU14SD xxxxx)cu 1,0SCe are discuri ventilate 258 x 22 mm, identice cu X52 ph1 TCe și dCi
    Cine are X52 ph2 1,0sce cu cod UU14SD xxxxx ?

    Comment


    • Eu am așa, este lot fabricație aprilie 2017

      Comment


      • Si e cu discuri ventilate ?
        Din 2018, UU15SD xxxx, discuri neventilate.
        S-a upgradat. Ma refer la costul de fabricatie.

        Comment


        • Eu am aprilie 2018 UU14SDxxxx, discurile sunt pline.

          Comment


          • O să verific si eu nu stiu exact si revin cu răspuns

            Comment


            • Tot discuri pline am si eu (neventilate) chiar m-a mirat afirmatia colegului torquemada ca ar fi ventilate la 1.0Sce. De fapt știam de când cu schimbul roților iarna-vara că așa sunt dar am vrut sa ma conving 100% să nu spun prostii

              Comment


              • Cred ca torquemada a citat din specificatia pentru export, ne-upgradata.

                Comment


                • X52 ph1, 1,2 16v euro6 !
                  disc neventilat 259x12mm
                  7701208252
                  83e+tva

                  X52 ph2 1,0 SCe euro6 fără și cu S&S
                  259x12mm
                  sau
                  258x22mm

                  X52 ph2 0,9 TCe euro6 **
                  disc ventilat 258x22mm
                  402067025R
                  125e+tva

                  **Echiparea poate să fie diferită de cea dată de VIN, deaia trebuie verificat fizic pe mașină

                  Nu poluați și acest topic, pentru impresii aveți Întrebări Logan II
                  Last edited by t0rquemada; 27 June 2019, 20:47.
                  Pentru H4B(0,9 TCe) datu' cu părerea (mai ales cand nu ai toate datele) e sport național - Do not feed the trolls.

                  Comment


                  • In echiparea standard de fabrica la 1.0Sce indiferent de versiune (Acces, Laurete, Prestige, etc) n-am auzit sa existe discuri ventilate dar ca upgrade sau piesa de schimb nu contest ca poate fi asa.
                    Sa ne confirme si noua vreun coleg daca pe echiprea de fabrica pe 1.0Sce are discuri ventilate

                    Comment


                    • Nu exista discuri ventilate pe logan pe 1.0 sce .
                      Care doriti ,puteti face un up-grade , inclusiv cu placute mai mari si sunt plug&play
                      Posibil pe mcv sa existe ventilate.

                      Comment


                      • Mergeti pe site Dacia uk, fr, de, it,..., pana si pl, hu, hr.
                        In afara de ro, md si inca una, nu mai stiu care, 1.0sce au discuri ventilate. Am mai spus, dar sa nu mai poluam.

                        Comment


                        • Aceasta este o veche discutie, reluata de multe ori. Ca si cea cu bara stabilizatoare fata. 1.0 sce are bara stabilizatoare fata?

                          Comment


                          • Trebuie să ne băgăm sub mașini acum
                            Off topic ca idee la L1 ph1 din 2007 echipare Ambition motor 1.6 8v aveam bara stabilizatoare iar la L1 Ph2 din 2008 echipare Laureat același motor +Gpl de fabrică nu aveam bara stabilizatoare. N-am înțeles care a fost criteriul probabil reducere de costuri sau instalația GPL...când am fost în service la reprezentanta pt revizie la cea din 2008 n-au știut să-mi răspundă....

                            Comment


                            • Salut!

                              Imi dati va rog codul pentru piesa incercuita in pozele alaturate? S-a sectionat in punctul de prindere pe compresor.
                              La service-ul Dacia mi-au zis ca este 640 de lei +TVA, poate o gasesc ceva mai ieftin.

                              Mersi
                              You do not have permission to view this gallery.
                              This gallery has 2 photos.

                              Comment


                              • Incearca la colegul planetara poate are el.
                                Vrei sa te remarci ca fiind idiot?Atunci da quote la ultimul mesaj postat!!

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google