Mai E Nevoie De Rodaj? (0.9 TCE)

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #91
    Originally posted by t0rquemada View Post
    E întrebare sau afirmație, pasajul cu pricina e în manualele de X52 încă din decembrie 2012
    nedumerire daca e suficient cei 1000km sau nu

    sau daca folosesc modul ECO afecteaza cu ceva rodajul? ma gandesc ca modul ECO scade cantitatea de benzina, rodajul nu mai are loc la regimul normal de lucru al motorului? bat campii?
    Last edited by Cavaleru; 3 October 2017, 21:49. Reason: Automerged Doublepost

    Comment


    • #92
      În principiu e suficient, dar abia după 5000km poți spune că motorul e așezat
      Pentru H4B(0,9 TCe) datu' cu părerea (mai ales cand nu ai toate datele) e sport național - Do not feed the trolls.

      Comment


      • #93
        Originally posted by t0rquemada View Post
        În principiu e suficient, dar abia după 5000km poți spune că motorul e așezat

        ok, multumesc!

        Comment


        • #94
          week-endul viitor trebuie sa ajung la sibiu, si ma gandeam sa trec pe transfagarasan, daca nu-l inchid pana atunci. e ok sa abordez TFul in rodaj?

          Comment


          • #95
            Sa pui și gume de iarna, ca să nu ai surprize.

            Comment


            • #96
              În manual se povesteste de ture, nu de panta sau altceva... Eu cred ca e ok...

              Comment


              • #97
                Originally posted by aris86 View Post
                Sa pui și gume de iarna, ca să nu ai surprize.
                da, pun saptamana asta. oricum am si un set de lanturi de backup

                Comment


                • #98
                  m-am intors din plimbare cu toba plina de poze misto, e drept facute cu telefonul ca nu mai avem DSLR, si cu rodajul facut.
                  m-am dus pe transfagarasan si m-am intors pe transalpina de la sebes pana la obarsia lotrului.
                  am tinut cont de indicatiile pentru rodaj si le-am respectat cu sfintenie, pare ca masina/motorul se misca mai bine acum, pare mai vanos si mai rapid in acceleratii, poate o fii doar placebo.. cine stie.

                  per total, o sa mai merg atent la turatii si viteza maxima inca 1000-2000km ca sa fiu sigur si poate dupa km asta ii fac si un schimb de ulei sa dau raul afara
                  Attached Files

                  Comment


                  • #99
                    Da' tu ai lumina din bord portocalie?
                    Nu e alba la toate l2?

                    Comment


                    • Doar la Prestige e alba din cate stiu!

                      Comment


                      • aha....super. Atat de tare ma saturasem de aia portocalie incat m-am bucurat enorm cand am vazut-o pe a mea alba .

                        Comment


                        • Detin un logan 1.0 sce 75 cai de 13 zile si am facut 400 km.treaba e ca am 3000 ture la 90km/h. in serile de duminca, atunci cand ma voi intoarce de la mare,pe autostrada voi fi o adevarata pacoste in trafic cu 90km/h, doamne fereste sa ma pupe vreunu` in fund ca lumea se grabeste sa ajunga acasa. o sa-mi pun semne de incepator poate mai scap de injuraturi si claxoane,nu?

                          Comment


                          • Poti ca urci pana la 3500 rot /min ca nu se intampla nimic

                            Trimis de pe al meu SM-A530F folosind Tapatalk
                            sigpic

                            Comment


                            • Eu i-am dat și 150 (de 2 ori să văd dacă duce)când era în rodaj și constant 130. Bine nu am fost pe autostrada așa că nu am mers continuu mult timp așa. Am ajuns la 9000km fara nicio problema. Nici nu am simțit că s-a "așezat" motorul in niciun fel, a mers la fel că la început. Eu zic să-i dai pedala cat ai nevoie dar cu simt de răspundere.

                              Comment


                              • Originally posted by robertdorin View Post
                                Detin un logan 1.0 sce 75 cai de 13 zile si am facut 400 km.treaba e ca am 3000 ture la 90km/h. in serile de duminca, atunci cand ma voi intoarce de la mare,pe autostrada voi fi o adevarata pacoste in trafic cu 90km/h, doamne fereste sa ma pupe vreunu` in fund ca lumea se grabeste sa ajunga acasa. o sa-mi pun semne de incepator poate mai scap de injuraturi si claxoane,nu?
                                Mergi pe autostrada pana la Fetesti iar de acolo pe DN3B, DN3A si DN3 pana in Bucuresti - Pantelimon. Drumul este virajat iar traficul este redus. E o placere.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google