Senzori Parcare Logan II

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #76
    Și-au revenit senzorii..funcționează normal.

    Comment


    • #77
      Asta inseamna ca "istoria" se va repeta..exista o sensibilitate la factori de mediu:ploaie, soare, presiune atmosferica..cam devreme totusi ca sa ii apuce reumatismul..
      Lasand gluma la o parte, ai facut vreun demers, reinitializare, ceva?
      Multumesc.

      Comment


      • #78
        Nu am facut nimic..a rămas masina stationata mai mult,apoi am pus contactul si am băgat în marsarier si surpriza...funcționează.

        Comment


        • #79
          S-a evaporat apa din calculatorul de parcare .. zic si io !

          Comment


          • #80
            Nu a intrat apa,totul s-a intamplat dupa ce alta masina a parcat foarte aproape de masina si incercand sa ies(manevrat..fata spate) au inceput sa aiba un sunet distorsionat

            Comment


            • #81
              Calculatorul (conține și difuzorul) senzorilor de parcare e în stâlpul C în dreptul firului ce iese spre lunetă, de unde apă acolo
              Pentru H4B(0,9 TCe) datu' cu părerea (mai ales cand nu ai toate datele) e sport național - Do not feed the trolls.

              Comment


              • #82
                Tare as vrea sa cumpar si eu un set de senzori de parcare la 250 lei cum se vindea acum cativa ani. Dar nu mai gasesc. Aveti vreun pont?
                http://www.imbunatatiri-logan.weebly.com

                Comment


                • #83

                  Gasesti sigur si mai scumpi.

                  Comment


                  • #84
                    Ma refeream la senzorii montati de Dacia. Aia de "origine". Cei din linkul tau am avut ocazia sa ii montez pe o masina. Senzorii functioneaza dar calitatea materialelor lasa de dorit - conductori cu 5 lite pe alimentare - 0.1 mm2 sectiune conductor, aripi de prindere ai senzorilor in gaura din bara facute dintr-un fel de silicon, etc. Nu le dau mai mult de 1 an. Iar performantele sunt slabe - viteza de reactie e foate mica. Daca vii in pas alert spre masina (4-5 km/h) senzorii te detecteaza abia cand esti langa bara. Intr-o situatie in trafic asta poate face diferenta intre bara zgariata sau nu.
                    http://www.imbunatatiri-logan.weebly.com

                    Comment

                    Working...
                    X
                    Anulare DPF
                    Politica de Securitate Google