Intrebari Logan 2

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Acea grila fagure la modelul acesta chel, banuiesc ca este dintr-o bucata cu bara , iar daca o avea ceva de demontat la ea cu siguranta se demonteaza pe interior.

    Comment


    • Originally posted by Oti View Post
      cum se demonteaza grila din bara fata - cea marcata cu rosu? este nevoie sa dau bara jos, sau se poate trage pur si simplu?

      Are cleme pe interior
      Norma trebuie sa dai bara jos sa o poti demonta.
      E piesa separata.


      Sent from my iPhone using Tapatalk
      sigpic

      Comment


      • deci se trage spre interior, as fi vrut sa am acces in spatele grilei, pentru asta cred ca trebuie data jos bara.......am sa ma uit sa vad daca am acces pe dedesupt. Multumesc pentru informatie.
        „Decât să înjuri întunericul, mai bine aprinde o lumânare.”

        Comment


        • NU tragi de nimic că ai și șuruburi !
          Attached Files
          Pentru H4B(0,9 TCe) datu' cu părerea (mai ales cand nu ai toate datele) e sport național - Do not feed the trolls.

          Comment


          • Multumesc t0rquemada, acum este clar.....
            „Decât să înjuri întunericul, mai bine aprinde o lumânare.”

            Comment


            • Cand clipeste rezerva mai sunt 5l, nu?

              Comment


              • Sunt 6 litri.

                Comment


                • 6??? Inseamna ca mi am luat teapa rau la benzinarie.
                  Exact cand a inceput sa clipeasca am resetat CB, a doua zi urma sa faca maicamea plinul..
                  La 4.3l pe CB aseara, am bagat de la omv inca 1.94.
                  Deci daca rezerva are 6l ar fi trb sa raman fara benzina la 7.9l pe CB.
                  Am ramas azi dimineata la 6.3....

                  Comment


                  • Ce preocupare au unii[emoji23]

                    Sent from my Nokia 3310 using Morse.
                    Last edited by mumus; 9 February 2015, 15:18. Reason: 4.3+2 =6.3 (am rotunjit la 2)
                    Un om inteligent nu va fi niciodata rau. Rautatea se naste din prostie, inferioritate si frustrare.

                    Comment


                    • Daca a fost in vacanta, a avut timp sa testeze mai bine cati litri de benzina mai are in rezervorul loganului

                      Comment


                      • Am avut antigelul la minim, am fost in service ,si mecanicul a adaugat doar antigel fara apa distilata,chiar l am intrebat si a zis ca e mai bine asa, treaba este ca acum ,cand este motorul rece antigelul depaseste nivelul maxim cu aproape un cm, oare ar fi bine sa mai iau din el cu o seringa?

                        Comment


                        • Documentația spune ca nivelul de lichid de răcire să fie pe maxim, evident cu motorul rece.

                          Nivelul de lichid poate fi
                          minim: minim+10mm
                          maxim: maxim
                          tip jojă: pe vas

                          Dacă la rece depăsește nivelul maxim, ia din el cu o seringă ; Atenție! mașina să fie "pe plat".
                          Last edited by t0rquemada; 11 February 2015, 23:23.
                          Pentru H4B(0,9 TCe) datu' cu părerea (mai ales cand nu ai toate datele) e sport național - Do not feed the trolls.

                          Comment


                          • Aveti idee unde as putea sa gasesc arcuri sport?
                            laureate 1.5l, albastru marin

                            Comment


                            • Originally posted by panselin4 View Post
                              Am avut antigelul la minim, am fost in service ,si mecanicul a adaugat doar antigel fara apa distilata,chiar l am intrebat si a zis ca e mai bine asa, treaba este ca acum ,cand este motorul rece antigelul depaseste nivelul maxim cu aproape un cm, oare ar fi bine sa mai iau din el cu o seringa?
                              Era bine daca mecanicul,avea habar despre densitati si transferul termic al lichidelor ce se folosesc in sistemul de racire...!

                              Comment


                              • Da, mai scoate din el.
                                Un om inteligent nu va fi niciodata rau. Rautatea se naste din prostie, inferioritate si frustrare.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google