Intrebari Logan 2

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Cred ca nu ai versiunea potrivita
    Pai daca nici la Laureat nu vin si nici nu le poti comanda atunci la care ?
    Si eu am tot Laureat 1.2.
    "Nimeni nu scapa virgin, viata le-o trage la toti."
    "Parerile-s ca gaurile din cur , toti au cate una."

    Comment


    • Ma gandesc ca poate acel deflector se monteaza doar la diesel, dar am vazut ca cineva de pe forum, care are Logan 2, 1.5 Dci si-a montat ulterior, datorita telefoanelor zilnice la Vocea Clientului.
      O sa mai incerc la Vocea Clientului; daca nu rezolv nimic, reclamatie la OPC fac!!

      Comment


      • Sincer, chiar ti-l doresti sau e vorba de principiu ?
        "Nimeni nu scapa virgin, viata le-o trage la toti."
        "Parerile-s ca gaurile din cur , toti au cate una."

        Comment


        • Mi-l doresc, deoarece:
          1.Are rol aerodinamic, consum mai mic( nu cu mult, dar conteaza)
          2.Are rol estetic
          3.E vorba si de principu, de ce altii sa il aiba si eu nu
          Last edited by Crs. Sandel; 8 November 2013, 20:40.

          Comment


          • Rolul estetic e la latitudinea fiecaruia dintr noi, eu personal nu sunt dat pe spate.
            Mai utile mi se par aparatorile de noroi. Daca acestea ar fi in discutie cred ca le-as bloca Inbox-ul cu mesaje
            "Nimeni nu scapa virgin, viata le-o trage la toti."
            "Parerile-s ca gaurile din cur , toti au cate una."

            Comment


            • Originally posted by Crs. Sandel View Post
              ...
              Am fost la reprezentanta Dacia de unde am cumparat masina si mi s-a spus ca acel deflector de aer vine in dotarea standard in functie de tipul de motor si in functie de versiune.

              Mai este cineva cu 1.2, Laureat, care a primit masina cu acel deflector sau caruia i s-a montat ulterior acest accesoriu?
              Asta e vraja marii. Acel deflector de aer nu vine pe niciun fel de echipare. Aia ce ti-au spus asta habar nu au ce vorbesc.

              Originally posted by Bazilman View Post
              Cred ca nu ai versiunea potrivita
              Pai daca nici la Laureat nu vin si nici nu le poti comanda atunci la care ?
              Si eu am tot Laureat 1.2.
              Poti sa le comanzi separat. Coste undeva in jur de 100 de euro. Am intrebat eu in reprezentanta.
              Last edited by M.FLORIN; 8 November 2013, 21:45. Reason: Automerged Doublepost
              sigpic
              This is My Ride!
              !Visit and enjoy!

              Comment


              • Pai cum sa imi monteze mie plasticul ala la un cost pt ei de 100 euro??

                Comment


                • Pe langa rolul estetic, aerodinamic etc mai este si problema ca montand acel deflector parcatul la "bordura" devine o problema ... si exista riscul de a-l agata pe undeva.

                  Costul ala de 100 de euro este asa ... pentru noi. Stai linistit ca pentru ei pierderea nu e de 100 de euro.
                  Last edited by M.FLORIN; 8 November 2013, 21:48. Reason: Automerged Doublepost
                  sigpic
                  This is My Ride!
                  !Visit and enjoy!

                  Comment


                  • Stiu despre ce vorbesti, am vazut multe masini care au plasticul ala sub bara si era indoit pe bordura.Incerc sa ma feresc de urcat borduri, parcari la limita.De obicei, parchez la o distanta mai mare de aceste ''obstacole''.
                    Last edited by Crs. Sandel; 8 November 2013, 21:54.

                    Comment


                    • Unde mai pui ca iarna cand avem zapezi si se formeza sleauri, bucati (blocuri) de gheata pe stradute, prin parcari...ai sanse mari sa ramai fara cel putin suta aia de oiro cat zice dacia ca face deflectoru' ala.

                      Comment


                      • Cand vine iarna in adevaratul sens al cuvantului, il dau jos.
                        Cand se termina iarna, il montez la loc. Evident, e o gluma.

                        Si doar nu sunt batut in cap sa dau 100 Euro pt un plastic.Mai bine imi iau cotiera si alte chestii necesare.

                        Comment


                        • Deci ajung din nou la intrebarea: Chiar ti-l doresti ?

                          Ce altceva se mai poate "smulge" de la Dacia/vocea clientului ?
                          Last edited by Bazilman; 8 November 2013, 22:02. Reason: Automerged Doublepost
                          "Nimeni nu scapa virgin, viata le-o trage la toti."
                          "Parerile-s ca gaurile din cur , toti au cate una."

                          Comment


                          • iti raspund eu ... daca-i gratis, da! ... daca nu, nu!
                            sigpic
                            This is My Ride!
                            !Visit and enjoy!

                            Comment


                            • Originally posted by M.FLORIN View Post
                              iti raspund eu ... daca-i gratis, da! ... daca nu, nu!
                              Scurt si la obiect!

                              Comment


                              • Pai citind posturile de mai sus ajung sa concluzionez cam asa:
                                Ei mi-l dau gratis dar bataile de cap/inconvenientele pot fi pe bani.
                                "Nimeni nu scapa virgin, viata le-o trage la toti."
                                "Parerile-s ca gaurile din cur , toti au cate una."

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google