Intrebari Logan 2

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Eu am luat-o in Decembrie , produsa tot in Mai, 1800E reducere, dar au disparut ca painea calda.

    Comment


    • Ai luat Logan II cu reducere de 1800 euro?
      sigpic

      Comment


      • A fost reducere de black friday acolo Mihai.

        Sent from my GT-I9300 using Forum Runner
        sigpic
        This is My Ride!
        !Visit and enjoy!

        Comment


        • Acum este o promotie la Dacoserv Bucuresti.

          Reducere 500 euro si alte avantaje: garantie extinsa, asigurare casco.

          Comment


          • Intrebare:
            La rezervorul pentru solutia de spalat parbriz, are ceva sita dupa capac la voi?
            Mie mi se pare ca ar trebui sa aiba ceva acolo cum deschizi capacul, dar la mine lipseste cu desavarsire...

            Comment


            • Originally posted by vladovici View Post
              Intrebare:
              La rezervorul pentru solutia de spalat parbriz, are ceva sita dupa capac la voi?
              Mie mi se pare ca ar trebui sa aiba ceva acolo cum deschizi capacul, dar la mine lipseste cu desavarsire...
              Nu are sita, sunt 3 sau 4 ''spite" cu o gaura pe mijloc.

              Comment


              • Le am si eu alea...
                Credeam ca s-a furat sita pe la dealer, sau transport

                Comment


                • Am un 1,6 16v din 2008, in vara il vand si imi iau un logan tce. Am un prieten pe la Titu unde le testeaza. E o masina mai buna decat ce a fost pana acum. L-am intrebat daca apare 1,2 tce pe logan si mi-a zis ca asa ceva nu a testat, insa se testeaza un alt motor liniar 1,6 16v mai nou decat precedentul. Sunt curios de ce va fi in 2015. Cert este ca varianta de 90 cp turbo pe benzina pare cea mai echilibrata in privinta consumului si puterii. Poti merge cu ea ok la 135 km/h pe autostrada iar prin oras consuma destul de putin pentru o masina pe benzina. Sfatul celor de la Titu care au testat la greu tce-ul este ca in momentul ajungerii la destinatie, soferul sa mai lase un minut motorul functional la relanti (e bine pentru turbina). Mi-a zis ca daca respect asta la viitorul meu tce, stau linistit pana la 300000 km. Restul cu fiabilitatea sunt povesti.

                  Originally posted by dr_p View Post
                  anul trecut aveau 300E reducere daca era pe stoc, produsa de mai mult de 3 luni, 600E daca avea mai mult de 6 luni. Posibil sa fie si mai mari...
                  Eu am luat-o in decembrie, produsa in mai, 600E reducere.
                  La Amat Pitesti este reducere de 500 euro pentru orice model de logan 2 comandat la uzina. Din cate am inteles e valabil pana in martie.
                  Last edited by alexfin; 10 January 2014, 14:59. Reason: Automerged Doublepost

                  Comment


                  • Originally posted by vladovici View Post
                    Intrebare:
                    La rezervorul pentru solutia de spalat parbriz, are ceva sita dupa capac la voi?
                    Mie mi se pare ca ar trebui sa aiba ceva acolo cum deschizi capacul, dar la mine lipseste cu desavarsire...
                    Te referi la sita asta.
                    Attached Files
                    sigpic

                    Comment


                    • Este bucata intreaga cu capacul.
                      sigpic

                      Comment


                      • Originally posted by stoicanu View Post
                        Este bucata intreaga cu capacul.
                        Cum e insonorizarea interioara la tce-ul tau dupa kilometrii facuti? Cum se comporta pe la 140?

                        Comment


                        • Pana la 130-140 , in funtie de cum bate vantul, este neasteptat de linistita.
                          Dupa intervine aerodinamica masini de unde incepe sa se auda ceva zgomote si de la trenul de rulare.
                          In rest de la motor sau transmisie nu prea ai ce auzi , ori este motorasul destul de silentios ori este mai bine izolat tce-ul.
                          sigpic

                          Comment


                          • Da, deci eu nu am sita ca la d-ul Stoicanu...
                            Am sa fac scandal :-) :-) :-)

                            Comment


                            • Originally posted by stoicanu View Post
                              Pana la 130-140 , in funtie de cum bate vantul, este neasteptat de linistita.
                              Dupa intervine aerodinamica masini de unde incepe sa se auda ceva zgomote si de la trenul de rulare.
                              In rest de la motor sau transmisie nu prea ai ce auzi , ori este motorasul destul de silentios ori este mai bine izolat tce-ul.
                              E clar ca au facut treaba cu insonorizarea in cazul acesta. Alte zgomote ai mai constatat?

                              Comment


                              • Confirm existenta acelei site, pe Logan-ul meu. O fi prezenta/absenta in functie de nivelul de echipare?
                                Pentru H4B(0,9 TCe) datu' cu părerea (mai ales cand nu ai toate datele) e sport național - Do not feed the trolls.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google