Intrebari Logan 2

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Sageata de jos din poza pusa de mine indica un clips pe care trebuie sa il imping, adica are doua aripioare care se prind de tabla sau cel putin asa am vazut eu. Dar ca sa ajungi la ala trebuie sa desfaci si sa dai mocheta intr-o parte.
    sigpic

    Comment


    • stiu de ce spui dar acel clips nu are legatura cu stopul. si eu am desfacut ambele stopuri prin vara si nu am facut decat sa desfac piulita si sa imping de stop spre exterior ... si a iesit.
      sigpic
      This is My Ride!
      !Visit and enjoy!

      Comment


      • Colegul spune ca la el nu iese stopul. Eu la asta nu am umblat, la loganul 1 am umblat de N ori, le-am pus mase, becuri... . Dar oricum principiul este acelasi. Oricum o fi schimbat el becul pana acum.
        sigpic

        Comment


        • Mihai mai are un clips asemanator dar este rotund pe aripa , trebuie data mocheta mai mult la o parte ca sa ajungi acolo.
          Este oare cum pus la coltul stopului partea din lateralul masini
          Sincer nici eu nu am reusit sa scot stopul pana acum
          sigpic

          Comment


          • mai fratilor ce tot zice-ti voi aici? va spuneam ca eu am demontat stopurile in vara. am desfacut fluturele si am tras de stopuri inexterior.
            da este o prindere si pe aripa dar aceea este de tip ghidaj si nu trebuie demontat nimic acolo -prin interior sau pe alt undeva.
            desfaci fluturle si tragi de stop si el iese afara.
            altcev ain afara de flurute eu nu am desfacut, declipsat etc. nu am avut nicio treaba cu mocheta din portbagaj, nici nu m-am atins de ea.
            sigpic
            This is My Ride!
            !Visit and enjoy!

            Comment


            • Florin am zis ca nu stiu cum se demonteaza dar sigur are o singura PIULITA restul sunt de ghidaj.
              sigpic

              Comment


              • Ramane , totusi, o intrebare : de ce trebuie demontat stopul unei masini noi ?
                Pentru H4B(0,9 TCe) datu' cu părerea (mai ales cand nu ai toate datele) e sport național - Do not feed the trolls.

                Comment


                • cea mai aproape reprezentanta dacia este la 60 km,
                  iar pentru un schimb de bec nu merita drumul
                  am mai fost curios sa vad de au pus bec la ceata pe dreapta si nu functioaneaza.

                  corectez
                  am mai fost curios sa vad DE CE au pus bec la ceata pe dreapta si nu functioaneaza.
                  Last edited by raducu38rar; 21 December 2013, 00:09. Reason: Automerged Doublepost

                  Comment


                  • Te uiti in portbagaj la mufele de la stopuri, in stanga ai 6 pini (nu fire), in dreapta ai 5 pini(nu fire), de aia nu merge. Dacia a facut economie de 4m de cablu.

                    In functie de tara de vanzare se recomanda ca "ceata spate" sa fie pe partea volanului. In UK, India, nu functioneaza ceata pe stanga
                    Last edited by t0rquemada; 21 December 2013, 01:33.
                    Pentru H4B(0,9 TCe) datu' cu părerea (mai ales cand nu ai toate datele) e sport național - Do not feed the trolls.

                    Comment


                    • Trebuia sa ne puna si un volan pe dreapta, asa, in functie de tara. Pai loganurile 1 nu au fost facute in functie de tara? De ce la unele merg ambele stopuri pe ceata si la altele nu? De ce unele masini 1.2 au buton eco si altele nu atata timp cat in carte scrie ca masinile echipate cu 1.2 nu au buton eco, iar in realitate unele au. De ce..., de ce... ?
                      sigpic

                      Comment


                      • Sa nu deviem de la subiect: becul de ceata dreapta.

                        La Logan I stopurile nu au 2 becuri de ceata si AR, la Verito(India) au schimbat intre ele ceata cu AR.
                        La Logan II e mai simplu sa cableze un singur bec, dupa necesitati.

                        Off:
                        In carte scrie ceva si de semnalizare cu impuls, avem...nu(inca).
                        La Captur in brosura poti avea camera de AR pe Medianav, are...da (R-link).
                        Pentru H4B(0,9 TCe) datu' cu părerea (mai ales cand nu ai toate datele) e sport național - Do not feed the trolls.

                        Comment


                        • NU exista impuls din fabrica pe logan II dar se poate activa. E drept ca trebuie sa intri in setari dar se poate activa fara alte modificari fizice.

                          As fi si eu curios sa aflu ce camera se ofera acolo ... la captur
                          sigpic
                          This is My Ride!
                          !Visit and enjoy!

                          Comment


                          • buna
                            am facut azi un drum pe ceata intensa si am observat ca farurile bat aproape incrucisat (adica undeva se intalnesc nu sunt paralele).
                            cum pot sa reglez farul stanga, dreapta?

                            Comment


                            • Nu exista un astfel de reglaj.
                              In plus farurile asa sunt concepute sa bata. La toate masinile in general cele doua faze sunt oarecum incrucisate - se intersecteaza ca altfel o sa ai o bucata neiluminata in fata masinii - insa aceasta senzatie este mai intensa atunci cand rulezi in conditii de vizibilitate redusa (ceata, burnita etc) ...
                              Deci in concluzie daca farurile nu iti bat prin pomi, tufe sau alte acostamente lasa-le asa ca sunt ok.
                              sigpic
                              This is My Ride!
                              !Visit and enjoy!

                              Comment


                              • Originally posted by raducu38rar View Post
                                buna
                                am facut azi un drum pe ceata intensa si am observat ca farurile bat aproape incrucisat (adica undeva se intalnesc nu sunt paralele).
                                cum pot sa reglez farul stanga, dreapta?
                                Farurile au posibilitate de reglaj lateral si vertical. Pentru reglaj lateral am folosit tubulara, iar pentru vertical, un imbus. Este mai bine acum, dar, nu perfect.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google