Intrebari Logan 2

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Originally posted by Crs. Sandel View Post
    Cati litri de solutie pentru parbriz va intra in acel recipient?
    In seara asta am ramas fara solutie de parbriz. Nu mai iesea deloc din stropitoare. Opresc la peco si iau 2L. A intrat tot, dar a tot trebuit sa astept pana se potolea spuma. La final lichidul a ajuns pana in buza.

    Fix 2L intra.

    Comment


    • confirm! e mai mic vasul decat la logan 1/ph2!
      Keep walking...

      Comment


      • Si la mine tot 2 litri intra... Salut Jonnie! Ti-a expirat dunga de la ban?

        Comment


        • La mine au intrat aprox 2.75.....

          Sent from my A5_Duo using Forum Runner

          Comment


          • Originally posted by alinlucian View Post
            Si la mine tot 2 litri intra... Salut Jonnie! Ti-a expirat dunga de la ban?
            da...mi-a expirat...am luat cu executare...fara drept de apel/recurs ori alte cai de atac democratice!
            Keep walking...

            Comment


            • Sandero

              Sandero (Acces, Ambiance, Laureate) se fabrica in prezent in Romania?

              Comment


              • Originally posted by abc View Post
                Sandero (Acces, Ambiance, Laureate) se fabrica in prezent in Romania?
                da se fabrica la mioveni..

                Comment


                • Din cate stiu eu doar doker, doker van si lodgy se fabrica in maroc ... restul (logan berlina si mcv, sandero, stepway, duster) se fabrica la mioveni. Chiar si cele de export se fabrica aici - inclusiv renault logan symbol.

                  Originally posted by jonnie007 View Post
                  da...mi-a expirat...am luat cu executare...fara drept de apel/recurs ori alte cai de atac democratice!
                  Oooo ... bine ati revenit majestate
                  Last edited by M.FLORIN; 24 November 2013, 20:25. Reason: Automerged Doublepost
                  sigpic
                  This is My Ride!
                  !Visit and enjoy!

                  Comment


                  • Dimensiunile jantelor noului logan sunt aceleasi cu ale versiunilor anterioare? As vrea sa mai iau un rand de table sh pentru anvelopele de iarna si nu ma pricep, fiind la primul contact cu un logan. Ce specificatii au jantele pe 15?

                    Comment


                    • Ai un pm de la mine.
                      sigpic
                      This is My Ride!
                      !Visit and enjoy!

                      Comment


                      • Nu se poate raspunde si aici? Sunt si eu interesat.

                        Comment


                        • Ah da ba. ...scuze dar colegului i-am scris si altceva.
                          Jantelel au aceleasi dimensiuni la prinderea prezoanelor si la latimea jantei diferenta e data de dezaxarea jantei (et-ul). Daca retin bine la logan 2 avem 4X110 6J ET 50 iar la logan 1 avem 4X110 6J ET 40.
                          sigpic
                          This is My Ride!
                          !Visit and enjoy!

                          Comment


                          • Loganul 1 avea si ET de 43 pe ph2 de exemplu. Janta care ar merge fara probleme si pe loganul 2 cu ET de 40.
                            Jantele sunt la fel de late, 6 inchi, dar difera ecartamentul masinii din cauza ETului.
                            Nu contraziceti moderatorii, iti iei ban daca ai dreptate.

                            Comment


                            • Jantele la Logan II sunt 6J R15 ET40.

                              Astea sunt perfecte KFZ 8932 R15 6 4X100 ET40
                              Pentru H4B(0,9 TCe) datu' cu părerea (mai ales cand nu ai toate datele) e sport național - Do not feed the trolls.

                              Comment


                              • Originally posted by M.FLORIN View Post
                                Daca retin bine la logan 2 avem 4X110 6J ET 50 iar la logan 1 avem 4X110 6J ET 40.
                                Sigur sunt 4x110? La logan 1, cel putin Ph1 cum am eu, sunt 4x100.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google