Intrebari Logan 2

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • NU au, cel puțin la 2012,2013 și 2014.
    Pentru H4B(0,9 TCe) datu' cu părerea (mai ales cand nu ai toate datele) e sport național - Do not feed the trolls.

    Comment


    • multumesc. s-au zgarcit si aici.

      Comment


      • Va rog, stiti cumva cat costa casco pentru logan 2 fabricat in decembrie 2014 1.2 16v ?

        Comment


        • Depinde de varianta de echipare - pretul de nou al masinii - pentru laureate pleaca de la 1000 de euro pe an.
          sigpic
          This is My Ride!
          !Visit and enjoy!

          Comment


          • Nu e chiar asa. Laureate 0.9 m-a costat 330 euro in primul an deci 1,2 ar iesi pe la 300

            Comment


            • Originally posted by ursu007 View Post
              Va rog, stiti cumva cat costa casco pentru logan 2 fabricat in decembrie 2014 1.2 16v ?
              Depinde de varsta soferului si istoricul masinii. M-a costat 504 euro in primul an.

              Comment


              • Eu am facut zilele trecute CASCO la Generali pentru un Sandero 1.2 laureat nou.

                A costat 1300 de lei pentru ca am ales varianta cu fransiza de 100 de euro, altfel costa aproximativ 1800 lei.

                Comment


                • Nu stiu ce inseamna fransiza..Varsta proprietarului 52, varsta soferului 20..( cred ca asta o sa fie o problema ) pretul de achizitionare : 9700 euro. istoricul masinii : 2500 km, o foarte mica infundatura.

                  Comment


                  • Originally posted by M.FLORIN View Post
                    - pentru laureate pleaca de la 1000 de euro pe an.
                    Din cate stiu eu pentru masini noi este 4.5% din valoarea acesteia! Deci pentru o masina de 11k iese cam 500 de euro.


                    Originally posted by ursu007 View Post
                    Nu stiu ce inseamna fransiza..
                    Fransiza inseamna partea din dauna platita de catre asigurat! Sau altfel spus, daca ai 100E fransiza si dauna este de 120E asiguratul plateste 100 si asiguratorul plateste 20.
                    Last edited by DannyMC; 18 May 2015, 21:31.

                    Comment


                    • Eu sunt la al doilea an de casco fara evenimente, si am platit cam 1300 de lei pe un an
                      Casco la masina noua, in primii ani macar, trebuie facut

                      Comment


                      • Originally posted by DannyMC View Post
                        Din cate stiu eu pentru masini noi este 4.5% din valoarea acesteia! Deci pentru o masina de 11k iese cam 500 de euro.
                        Nu e chiar asa. Acea cotatie aplicata depinde de multi factori. La mine, spre exemplu, cotatia respectiva variaza acum intre 5.5 si 9.5 % in functie de asigurator.
                        De asemenea sunt foarte multe aspecte de care se tine cont, fiecare asigurator in parte iti ofera includeri sau excluderi pentru anumite riscuri asigurate si, astfel preturile variaza foarte mult.
                        Last edited by M.FLORIN; 19 May 2015, 06:49.
                        sigpic
                        This is My Ride!
                        !Visit and enjoy!

                        Comment


                        • Faceti o simulare pe Allianzdirect.ro eu platesc de 2 ani in jur de 1000 ron pt Logan 2 Laureat 1,5 DCI 90cp cu fransiza 100 euro per eveniment, daca reparatiile costa mai mult de 7000ron fransiza e 0.

                          Comment


                          • intervalul de revizii stiu ca este scris in cartea de service la 20.000 km. Eu am 13.000 si intervalul de service din bord imi spune sa fac revizia peste 3000 de km, stie cineva de ce?
                            laureate 1.5l, albastru marin

                            Comment


                            • OCS = oil control sistem, sistemul prin care injectia determină gradul de uzură al uleiului a dus reducerea intervalului de revizie.
                              Attached Files
                              Last edited by t0rquemada; 19 May 2015, 20:29.
                              Pentru H4B(0,9 TCe) datu' cu părerea (mai ales cand nu ai toate datele) e sport național - Do not feed the trolls.

                              Comment


                              • Banuiesc ca OCS e disponibil/activ numai pe DCI si TCE?

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google