Intrebari Logan 2

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Logan 2 este o masina foarte buna. Din pacate o strica suspensia caraghioasa as putea spune. Asta este parerea mea. Avand in vedere ca nu ma pot impaca nicicum cu suspensia o vand:
    Logan 2, negru, 1.5 Dci 90 cp 58.000 km in bord, prima inmatriculare noiembrie 2013.
    Imbunatatiri: conducte aer pentru pasagerii din spate; boxe usi schimbate 16 inchi fata/spate; paravanturi geamuri usi fata; camera marsarier pe medianav (cupleaza automat); jante OZ 16 inch culoare neagra cu insertie rosu-cauciucuri noi 195/55/16, 2 continental si 2 pirelli run flat; alarma pager; arcuri sport ST + arcurile originale; set jante aluminiu 15 inch cu cauciucuri de vara continental 185/65/15 (stare buna); jante otel cu cauciucuri iarna 185/65/15 (stare f buna).
    Masina nu a fost lovita. Pentru cei interesati pot pune si poze.

    Comment


    • Pai ce are suspensia? I-ai schimbat-o și acum nu te împaci cu ea?

      Dacă ne pui și o poza...
      Last edited by MihaiiahiM; 20 June 2016, 19:49. Reason: Automerged Doublepost
      sigpic

      Comment


      • Arcurile ST, care sunt singurele fabricate expres pentru logan 2 sunt dezastru. Masina sta mai bine dar fac zgomot pe fata. Prima data am crezut ca am probleme de articulatii dar am fost la service si articulatiile stau f bine. Problema este de la faptul ca in zona de confort a arcurilotr fata spirele nu stau lipite intre ele si freaca spirele unele de altele. Asa ca la balans se aude un zgomot. Oricum urmeaza sa o trec inapoi pe suspensia originala ca nu mai suport zgomotul ala. Parca e caruta.
        Cu suspensia stock nu ma inteleg de nicio culoare asa ca dau masina. Pacat, ca in rest i-mi place masina. Nu inteleg ce a fost in capul inginerilor cand au pus suspensia asta pe masina.
        Poze nu am facaute si cum e furtuna aici in timisoara, o sa fac maine.

        Comment


        • cred ca se pot schimba amortizoarele de fata de pe loganul 1 si mai apoi se monteaza arcuri sport de logan 1... nu bag mana in foc ca se potrivesc 100% amortizoarele, dar cred ca e o solutie buna daca ar functiona
          laureate 1.5l, albastru marin

          Comment


          • Mergi cu grija. Loganul nu e proiectat pentru viteza. Stai calm pe viraje si o sa-ti placa suspensia stock. Nu poti? Atunci ai nevoie de o alta masina.

            Comment


            • Tot ce se poate dar e prea mare bataia de cap in conditiile in care rezultatul poate fi un esec. Nu prea-mi vine sa-mi investesc banii in "pionierat in suspensii"

              Comment


              • Originally posted by Remus77 View Post
                Nu inteleg ce a fost in capul inginerilor cand au pus suspensia asta pe masina.
                E setata pe confort si functionalitate (borduri, gropi, etc) fara a afecta articulatiile, asta e viziunea Dacia si nu ai ce face.

                Eu nu inteleg de ce Eibach inca nu a facut arcuri pentru Logan2, nu exista masina pentru care Eibach sa nu fi facut arcuri in gama Pro Kit.

                Comment


                • Originally posted by Remus77 View Post
                  Logan 2 este o masina foarte buna. Din pacate o strica suspensia caraghioasa as putea spune. Asta este parerea mea. Avand in vedere ca nu ma pot impaca nicicum cu suspensia o vand:
                  Logan 2, negru, 1.5 Dci 90 cp 58.000 km in bord, prima inmatriculare noiembrie 2013.
                  Imbunatatiri: conducte aer pentru pasagerii din spate; boxe usi schimbate 16 inchi fata/spate; paravanturi geamuri usi fata; camera marsarier pe medianav (cupleaza automat); jante OZ 16 inch culoare neagra cu insertie rosu-cauciucuri noi 195/55/16, 2 continental si 2 pirelli run flat; alarma pager; arcuri sport ST + arcurile originale; set jante aluminiu 15 inch cu cauciucuri de vara continental 185/65/15 (stare buna); jante otel cu cauciucuri iarna 185/65/15 (stare f buna).
                  Masina nu a fost lovita. Pentru cei interesati pot pune si poze.
                  Am gresit kilometraj
                  Kilometraj corect 48.000 km

                  Comment


                  • Exista topic pentru anunturi referitoare la vanzari de masini si anume "Bursa". Posteaza acolo anuntul si toate detaliile legate de masina, inclusiv poze etc.

                    Comment


                    • Ok ms. Asa o sa fac.

                      Comment


                      • Bag-o in garaj, ai cod portocaliu de grindina, asta referitor la "nu a fost lovita".
                        „Decât să înjuri întunericul, mai bine aprinde o lumânare.”

                        Comment


                        • S a gandit pana acum cineva sa adapteze un sistem antifurt pentru busonul de la rezervor? Sau o exista ceva gata facut? Eu ma gandeam sa schimb yala de la buson, oare se poate sa pun alt tip acolo si sa am cheie diferita?
                          laureate 1.5l, albastru marin

                          Comment


                          • Se mai fura motorina la voi la Bucuresti ?

                            Comment


                            • se fura si motorina si benzina... am o cunostiinta caruia i a furat de 4 ori intr un an de zile benzina dintr un logan 2.
                              laureate 1.5l, albastru marin

                              Comment


                              • Degeaba iti faci alta yala.Ei opereaza direct de la rezervor.Il inteapa si fac rost de carburant.De ce sa se complice pe sus,pe la buson?
                                Vrei sa te remarci ca fiind idiot?Atunci da quote la ultimul mesaj postat!!

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google