Intrebari Logan 2

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • A mea este 2014 si nu are

    Send from my SAMSUNG GALAXY S5 G900F using Tapatalk

    Comment


    • Spre exemplu am observat azi ca imi variaza turatia la relantii. Cand e rece motorul are mai mare, cat e cald e sesisabil daor daca te uiti atent. Ce vreau sa zic este ca acul nu sta fix si se misca. Benzina este de 100 de la OMV, nu cred ca e problema de carburant. Masina are 250 de KM.

      Azi a inceput sa bage aer mai rece, nu vorbeam de 2 - 5 minute, vb de jumatate de ora dupa cand puneam mana la ventilatie nu era rece (8 grade sa zicem)

      Legat de revizie la 2500, inainte asa se facea la rodaj se facea revizia la 2500, acuma s-a scos dar totusi as vrea sa o fac.
      As vrea sa continui si la asta cu Motul 5w30 sau 5w40.

      Comment


      • Citește manualul mașinii și respecta ce scrie acolo. O avea și uzina ceva ingineri și, zic eu, au și ceva experiență.
        sigpic

        Comment


        • @darksun Dacă nu s-au scris zeci de pagini(majoritatea cu informații din burtă) pe n topicuri mai înțelegeam.

          Vrei garanție faci ce recomandă constructorul, nu ce zice x și y.

          Pentru AC vezi poza:

          p.s. Știi că uleiul la TCe trebuie să respecte RN0710, nu?
          Attached Files
          Last edited by t0rquemada; 2 July 2016, 23:24.
          Pentru H4B(0,9 TCe) datu' cu părerea (mai ales cand nu ai toate datele) e sport național - Do not feed the trolls.

          Comment


          • @t0rquemada ms de info, la 35 de grade are intre 17 si 20 la iesire ??? WTF ?!?!

            La masina de vacanta la 40 de grade iti ingheata mana la fanta.

            Nu stiam de RN0710, bine ca mi-ai zis. Vad ca Motul respecta : https://www.motul.com/system/product...pdf?1309948265
            Last edited by darksun; 3 July 2016, 00:01.

            Comment


            • mai are cineva excelul acela cu costurile reviziilor la 1,5 dci?
              ma apropii de prima, la 20.000, si mi-au cerut astia peste 900 lei!! dar ma lasa sa vin cu piesele mele, doar sa arat factura de achizitie, insa imi trebuie codurile pentru consumabile.

              stiam ca e destul de mult dar parca aproape 1000 e exagerat!

              Comment


              • 180 euro fără tva. Cel mai corect e sa ÃŽți iei tu piesele și sa le montezi la ei.
                sigpic

                Comment


                • Aici ai codurile.
                  Attached Files
                  sigpic

                  Comment


                  • @MihaiiahiM, m-ai scos din foame!
                    O sa caut piesele, cred ca ies mai subtire minim cu vreo 100 - 150 de leusteni...

                    Voi de unde le luati? Gasesc vreun magazin online serios sa mi le trimita pe toate odata?
                    Last edited by claudius_log; 3 July 2016, 10:37.

                    Comment


                    • Găsești pe la magazinele de piese auto. Ieși puțin peste jumătate. Preturi informative găsești pe rubrica "revizii logan 2"
                      sigpic

                      Comment


                      • Originally posted by claudius_log View Post
                        @MihaiiahiM, m-ai scos din foame!
                        O sa caut piesele, cred ca ies mai subtire minim cu vreo 100 - 150 de leusteni...

                        Voi de unde le luati? Gasesc vreun magazin online serios sa mi le trimita pe toate odata?
                        Cauta pe e-piesa.ro, sau pe piesenet.ro. Piesele te ajung undeva pe la 250-300 ron, nicidecum la 100-150 ron.

                        Comment


                        • Originally posted by claudius_log View Post
                          Voi de unde le luati? Gasesc vreun magazin online serios sa mi le trimita pe toate odata?
                          Uite aici pachet de revizie :

                          Comment


                          • El vrea la 100-150 ron de leusteni si tu ii dai pret de reprezentanta

                            Comment


                            • Originally posted by aris86 View Post
                              El vrea la 100-150 ron de leusteni si tu ii dai pret de reprezentanta
                              Citez ce a scris "Gasesc vreun magazin online serios sa mi le trimita pe toate odata?" Eu zic ca sunt pe subiect.

                              Comment


                              • A zis ca poate iese mai ieftin cu 100-150 lei fata de pretul reprezentantei, nicidecum sa plateasca pe piese doar 100-150 lei

                                darksun, cauta piesele, pe baza codurilor postate de Mihai, pe site-urile enumerate anterior. Eu am luat piesele de la 2 magazine online, in functie de pretul acestora (intr-un magazin era mai scump un filtru, am luat de unde era mai ieftin). M-am deplasat personal la punctul de lucru al fiecarui magazin.
                                Last edited by Crs. Sandel; 3 July 2016, 12:14.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google