Intrebari Logan 2

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Daca i-l bagi înapoi îi revine
    Eroarea rmâne daor in memoria calculatorului


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    sigpic

    Comment


    • Originally posted by darksun View Post
      Bumb la asta, daca ma poate ajuta cineva.

      Si inca ceva, se poate dezactiva indicatorul ala verde de schimbat treapta de viteza ?

      Comment


      • Indicatorul acela e doar orientativ! Daca nu-ti place ce arata il poti ignora!

        Comment


        • Originally posted by DannyMC View Post
          Indicatorul acela e doar orientativ! Daca nu-ti place ce arata il poti ignora!
          Multumesc DannyMC, stiu ca e orientativ doar ca tot se aprinde si ma deranjeaza. Ma gandeam ca e vreo setare sa pot sa-l scot.

          Ma lamureste cineva please cu ET-ul ?

          Comment


          • Da, se poate dezactiva indicatorul GSI(gear shift indicator).

            Jantele alea au ET36
            Oficial pe X52 se pun ET40(BLK) și ET37(Stepway și SL10/Prestige)

            X52=familia Logan II
            BLK= Sandero/Logan/MCV
            Pentru H4B(0,9 TCe) datu' cu părerea (mai ales cand nu ai toate datele) e sport național - Do not feed the trolls.

            Comment


            • Exista dezactivare in conf TdB dar nu se numeste GSI, unii sa mai studieze un pic ...
              Attached Files

              Comment


              • MS frumos t0rquemada de ajutor, o sa comand jantele alea pe 15 atunci. Pe cele de tabla le tin pentru iarna.

                Comment


                • Acest display este diferit de cel montat pe modelele pentru Romania? Am gasit aceasta poza la un anunt de vanzare pt o Dacia Lodgy adusa din Elvetia.

                  Se poate face si la noi din diagnoza sau necesita alt display?
                  Attached Files

                  Comment


                  • Asta pare pentru bord fara calculator de bord. parca asa stiam.

                    Comment


                    • E TdB diferit, display-ul nu are simboluri CRUISE LIMIT MEM, iar TdB știe doar de limitator de viteză.

                      @bogdan_cr: Fișierul ăla știe să dezactiveze piuitul de la centură și iluminarea permanentă? Evident, nu.

                      P.S. Dacă nu știai că GSI = Free Shift e grav.
                      Attached Files
                      Pentru H4B(0,9 TCe) datu' cu părerea (mai ales cand nu ai toate datele) e sport național - Do not feed the trolls.

                      Comment


                      • Da, eu stiu perfect asta, eu chiar am setat in TdB free shift indicator sa activeze sagetile sus/jos, nu mie sa-mi spui asta ci cei carora le raspunzi special sa nu intealeaga nimic
                        De unde sa stie lumea ca free shift e tot aia cu gsi, dar tu nu zici free shift zici gsi sa dai cu ceata, ca asa e in fisa postului ( ...bip... autocenzurat ... )

                        Si ce legatura are cu discutia piuitul centurii si iluminarea permanenta, vorbeam de altceva, dar asa ca sa arunci iar cu ceata, ti-am zis fisa postului, da-i inainte, lumea vede si isi da seama ce faci tu pe aici ...
                        Last edited by bogdan_cr; 6 July 2016, 10:44.

                        Comment


                        • Tu confunzi documentația publică(GSI) cu cea tehnică,de uzină(free shift), că de, oricine are CLiP și derelek
                          Pentru H4B(0,9 TCe) datu' cu părerea (mai ales cand nu ai toate datele) e sport național - Do not feed the trolls.

                          Comment


                          • Abtine-te de la miciuni/ipocrizie, te rog macar atit sa faci

                            Comment


                            • "Decât" răspund la unele întrebări.
                              Pentru H4B(0,9 TCe) datu' cu părerea (mai ales cand nu ai toate datele) e sport național - Do not feed the trolls.

                              Comment


                              • Da, foarte bine sa raspunzi, dar te rog fara minciuni/dezinformari/, abtine-te de la de-astea, cel mai murdar lucru sa stii un lucru si sa raspunzi invers, asta te rog chiar insistent.
                                Nu pentru mine, eu stiu cite ceva cit-de-cit, si sint greu de indus in eroare, ci pentru cei care se mai uita inca in "gura ta", intelegi, dragule ?

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google