Intrebari Logan 2

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Originally posted by Oti View Post
    Cu ce difera de Laureate?
    La Acces eu vorbeam de fonomin și mai ales de grosimea stratului de fonomin.

    -fără blană motor (are găuri capota)
    -fără blană firewall
    -fără blană pedalier
    -sub mochetă, dacă e, e mai puțin
    -în plasticul de pe haion lipsește
    Pentru H4B(0,9 TCe) datu' cu părerea (mai ales cand nu ai toate datele) e sport național - Do not feed the trolls.

    Comment


    • Originally posted by stoicanu View Post
      Pai cu tocmai ce ai enumerat tu
      Ce anume vrei sa masori ?
      Vreu un desen, cu dimensiuni (cote) la insonorizarea pedalier. "Bucata aia de plastic" situata deasupra pedalelor, prinsa in clipsuri. Imi sta pe cap ca eu nu o am si vreau sa o fac home made din carton prespan, pe care voi lipi cu prenadez "blana".

      T0rque ai un "minusLIke"!
      Daca fabrica are in magazie fonomin de doua dimensiuni, si antifon special pt ACCES diferit de Laureat sunt cei mai tari din lume. Eu stiu ca se merge decat cu doua masuri Da sau Nu, o pun sau nu pun pe masina. Sau ACCES-ul meu este mai special, facut pt export (l-am primit f repede, 6-10 zile)?
      Last edited by Oti; 29 February 2016, 11:29.
      „Decât să înjuri întunericul, mai bine aprinde o lumânare.”

      Comment


      • Daca pe stalpul B de pe dreapta scrie TLROUM pe placuta ovala, nu e de export...
        Nu contraziceti moderatorii, iti iei ban daca ai dreptate.

        Comment


        • uploadfromtaptalk1456739370706.jpguploadfromtaptalk1456739383910.jpg
          Bnuiesc c despre asta tot discutam
          Cat despre acel plastic de deasupra pedalelor nu ii vad utilitatea
          Si nu e numai o bucata de plastic
          Mai are si acel material de cârp lipit pe el
          sigpic

          Comment


          • Plăcuța ovală nu se mai pune din martie 2013!(dar se pot scoate datele din mtc)

            6 blana motor
            7 blana firewall motor
            1 blana firewall interior
            4 blana pedalier
            8+9 polistiren
            10+11 fonomin
            5 blana pedalier volan pe dreapta
            Attached Files
            Last edited by t0rquemada; 29 February 2016, 13:02.
            Pentru H4B(0,9 TCe) datu' cu părerea (mai ales cand nu ai toate datele) e sport național - Do not feed the trolls.

            Comment


            • La mine lipseste 6, 7, 4. In rest sunt toate la locul lor. Uitasem de blana la plasticul din haion, idee f buna de izolare fonica. Acum timpul liber este ocupat cu "invatatul", urmeaza niste examene, m-a apucat "studentia" si pana in iulie zero ( mai fur 1-2h pt masina) timp liber.
              @ Stoicanu - deci nu are rost sa ma complic cu "bucata de plastic pedalier" (4), efectul este nul.
              Last edited by Oti; 29 February 2016, 13:24.
              „Decât să înjuri întunericul, mai bine aprinde o lumânare.”

              Comment


              • Intrebari Logan 2

                Eu asa zic
                Cred ca are mai mult rol de antiecou ca sa spun aa

                Cred ca in desenul pus de tr0rquemada este vorba de poziia 5
                Nu sunt sigur
                Dac este vorba de cel care vine deasupra pedalelor ca o prelungire a Bordului
                Last edited by stoicanu; 29 February 2016, 14:43. Reason: Automerged Doublepost
                sigpic

                Comment


                • Originally posted by FloNick View Post
                  lasa ca blana o sa pun eu luna viitoare si te anunt daca are vre-un(nu mai stiu daca trebuia cu cratima sau nu) efect
                  desi cred ca nu o sa aibe,cel mai mare efect cred ca il are blana de la peretele care desparte compartimentul motor,dar ala nu vad cum ar putea fii montat,ala cred ca pe linia de fabricatie se pune inainte de motor asa ca....e mai dificil de pus ulterior

                  acum am vazut ca:
                  "blană'' perete de foc
                  banda insonorizanta 679007944R 89,42e+tva necesită și
                  agrafa 7703081237 1,31e+tva x6 bucăți
                  este mai ieftina fata de:
                  "blană" capotă motor
                  banda insonorizanta 658407821R 93,48e+tva necesită și
                  agrafa mentinere 7703077117 1,16e+tva x11bucăți
                  as incepe cu prima dar cum se monteaza/pune??????
                  Ambele insonorizante se pot monta fara probleme, prima,cea de la peretele de foc este ceva mai mult de munca de montat, dar aceea este cea care reduce cel mai bine zgomotul de la motor in habitaclu, aceea as monta o si maine daca ar fi mai rezonabila

                  Comment


                  • Originally posted by Oti View Post
                    Daca poti dovedi insonorizarea 0 la ACCES, mot 1.2, ai un Like, eu nu am blana, perete antifoc, insonorizarea pedalier (aia la care nimeni nu se baga sa o masoare) . In rest nu difera cu nimic, pe dedesupt acelasi antifon, sub mocheta la fel, in portiere, haion la fel.
                    Cu ce difera de Laureate?
                    la nivel de insonorizare este mare diferenta ...intre laureat si acces ...la nivelul de echipare acces nu ca e 0 insonorizarea e chiar -1 .sa fim seriosi ce discutam noi aici ...
                    sigpic

                    Comment


                    • Originally posted by panselin4 View Post
                      Ambele insonorizante se pot monta fara probleme, prima,cea de la peretele de foc este ceva mai mult de munca de montat, dar aceea este cea care reduce cel mai bine zgomotul de la motor in habitaclu, aceea as monta o si maine daca ar fi mai rezonabila
                      o sa o cumpar luna viitoare si fac un drum pana in Bucuresti ce zici ma ajuti sa o montez? te bagi?
                      Last edited by FloNick; 1 March 2016, 10:36.

                      Comment


                      • Originally posted by mihaimmn View Post
                        la nivel de insonorizare este mare diferenta ...intre laureat si acces ...la nivelul de echipare acces nu ca e 0 insonorizarea e chiar -1 .sa fim seriosi ce discutam noi aici ...
                        Daca vorbesti din experienta, te cred. Eu m-am uitat, verificat ochiometric (diferenta de executie + dotari) si am mers cu un Logan 2 (taxi), urmeaza sa nimeresc si Sandero2 (taxi), pt eliminarea din calcul a zgomotului produs dinspre portbagaj (haion). Nu ne "batem" care "jucarie" e mai frumoasa, ca la gradinita, nu-i asa?
                        Cred ca am sa iau o scula pt masurarea niv de zgomot cu mine, parca pe Android era asa ceva si poate prin comparatie pe acelasi drum, ora , zi o sa am o parere.
                        „Decât să înjuri întunericul, mai bine aprinde o lumânare.”

                        Comment


                        • Ce este asta ?
                          Attached Files

                          Comment


                          • sensor de temperatura pentru clima automata

                            Comment


                            • Originally posted by aris86 View Post
                              Am și eu o întrebare legata de infundatura în aripa. Azi dimineață am găsit în parcare aripa stânga infundata. Se poate îndrepta, fara sa sară vopseaua?
                              update: am fost la un atelier PDR de pe soseaua viilor, si s-a rezolvat mai ieftin de cat credeam (aproximativ 200 ron).

                              Comment


                              • Pune si poze cu "indreptarea"aripii.Ms.
                                Vrei sa te remarci ca fiind idiot?Atunci da quote la ultimul mesaj postat!!

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google