Intrebari Logan 2

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Pozele cu aripa după indreptare.
    Attached Files

    Comment


    • Incearca si cu un creion de culoare ( de la reprezentanta, undeva la 60 lei ) sa astupi si gaurelele alea . Oricum, a iesit perfect zic eu. Nici nu se observa !

      Comment


      • Am un creion de culoare, dar au dat ieri cu un pic de lac pe ele. Mai pot acu peste lac?

        Comment


        • Dai degeaba...trebuia dat de dinainte...

          Comment


          • O intrebare de incepator/neustiutor: este in regula daca pun gumele de vara de fata pe spate si viceversa dupa 2 ani de utilizare? Maine am in plan sa trec la cele de vara. Multumesc anticipat!

            Comment


            • S-ar putea sa ai probleme cu direcia

              Trimis de pe al meu SM-J500FN folosind Tapatalk

              Comment


              • Originally posted by aris86 View Post
                O intrebare de incepator/neustiutor: este in regula daca pun gumele de vara de fata pe spate si viceversa dupa 2 ani de utilizare? Maine am in plan sa trec la cele de vara. Multumesc anticipat!
                Este absolut ok cu conditia ca iti faci si echilibrare la jante.

                By phone ... using Tapatalk and Samsung S5!
                sigpic
                This is My Ride!
                !Visit and enjoy!

                Comment


                • Pune , ca asa fac si eu. As fi vrut sa le sch si de pe stanga pe dreapta, dar nu le scot de pe janta, o las pe alta data.
                  „Decât să înjuri întunericul, mai bine aprinde o lumânare.”

                  Comment


                  • Se schimba. Singura conditie este sa nu fie uzura neuniforma. De exemplu, cele care erau pe fata sa fie uzate pe interior/exterior ( indica faptul ca ai probleme la directie ). Si bineinteles, sa le echilibrezi din nou

                    Comment


                    • Originally posted by Cristin_M View Post
                      S-ar putea sa ai probleme cu direcia

                      Trimis de pe al meu SM-J500FN folosind Tapatalk
                      ... pai ce probleme sa aiba?
                      Originally posted by Midnighte View Post
                      Dai degeaba...trebuia dat de dinainte...

                      By phone ... using Tapatalk and Samsung S5!
                      sigpic
                      This is My Ride!
                      !Visit and enjoy!

                      Comment


                      • Eu le schimb an de an de pe fata pe spate
                        Nu am nici o problema mai ales cu directia
                        sigpic

                        Comment


                        • Mulțumesc frumos. Chiar dacă nu sunt date jos de pe janta tot trebuie echilibrate?

                          Comment


                          • Pentru toti "cunoscatorii" , uzura e neuniforma chiar daca ai direcia buna; si vorbesc din experienta

                            Trimis de pe al meu SM-J500FN folosind Tapatalk

                            Comment


                            • probabil unii stiu aceste sfaturi:
                              Permutarea anvelopelor este o metodă simplă de a face economii. Când, cum și de ce trebuie permutate anvelopele ?

                              desi dupa mintea mea, parca alea din fata s-ar uza mai repede (din cauza tractiunii, a franei, curbe luate mai tare...).
                              Last edited by ZFMFLORIN; 4 March 2016, 18:17. Reason: adaugare
                              ex Dacia Logan Preferance 1,5dci E3/03-2006-->08-2012(76.100km) BV 29 --H

                              Comment


                              • Daca le schimbi pozitia o data pe an, echilibrare o data la doi ani sau de cate ori e nevoie, dupa o frana din aia serioasa de la 140 la 0 sau au cazut/miscat plumbii, asta este si scopul, sa se uzeze uniform.
                                „Decât să înjuri întunericul, mai bine aprinde o lumânare.”

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google