Intrebari Logan 2

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Originally posted by Rac View Post
    @freee: Daca punem un Logan II si un Dokker una langa alta iti arat minim 50 de elemente de asamblare in favoarea Dokker-ului net superioare unui Logan.Nu asta este motivul pentru care masina este mai slaba calitativ.Am mai explicat: Dacia are aceeasi furnizori.Nu pun in Maroc piese mai proaste ca la Mioveni.
    In plus uzina din Tanger este de 10 de ori mai tehnologizata decat cea din Romania.Numai linia de sudura robotizata,fata de cea manuala de la Mioveni spuen totul.De la pietrele din temelie pana la suruburile de pe acoperis,totul este nou,utilaje,prese,etc.!
    @Ampt: Frate ai masina de duminica,e pacat sa arunci banii pe fereastra.Tine-o minim 150-200.000 km.
    Ai dat o cocoasa de bani pe masina si dupa 47.000 km o vei vinde la un sfer din pret.Pai ce afacere faci ??
    Ia o pauza ca te agiti degeaba. Uzina de la mioveni are produse mai bune calitativ decat tangerul, si asta datorita oamenilor cu experienta. Roboti au si pe la mioveni , stai linistit.
    Nu contraziceti moderatorii, iti iei ban daca ai dreptate.

    Comment


    • Originally posted by alexfin View Post
      Sa inteleg ca datorita dlr-ului s-au eliminat pozitiile la noul logan?
      Vrei sa spui ca noul Logan nu are lumini de pozitie?

      Comment


      • Originally posted by abc View Post
        Vrei sa spui ca noul Logan nu are lumini de pozitie?
        Pai asta intrebam si eu...S-ar putea sa nu mai aiba...

        Comment


        • Da de unde concluzia asta? Cum sa nu aiba pozitie ... e obligatoriu sa existe asa ceva Drlul e optional dar pozitia nu. Daca mai cautati pe aici veti gasi explicatia.

          Sent from my GT-I9300 using Forum Runner
          sigpic
          This is My Ride!
          !Visit and enjoy!

          Comment


          • Originally posted by M.FLORIN View Post
            Da de unde concluzia asta? Cum sa nu aiba pozitie ... e obligatoriu sa existe asa ceva Drlul e optional dar pozitia nu. Daca mai cautati pe aici veti gasi explicatia.

            Sent from my GT-I9300 using Forum Runner
            Vrei sa spui ca dlr-ul se poate dezactiva? Cum? Si pozitiile le pui ca la vechiul logan?

            Comment


            • DRLul e doar in fata, masina nu trebuie sa aiba poztii si in spate???????
              Nu contraziceti moderatorii, iti iei ban daca ai dreptate.

              Comment


              • Asa mi se pare si mie logic insa cum se pupa una cu alta? Adica vreau sa stiu efectiv cum functioneaza pozitiile si dlr-urile si dc dlr-urile se pot decupla manual.

                Si mai e o chestie. Dupa logica mea, o masina dc are dlr adica in fata pt timpul zilei, ce nevoie mai ai de pozitii pt spate in timpul zilei? dlr-ul a fost facut ca masina sa se vada de la distanta mare ziua, de aceea cand sunt aprinse in spate nu se vede nimic...si atunci pozitiile nu-si au rostul dupa parerea mea. Cand se face seara aprinzi faza scurta..
                Last edited by alexfin; 17 January 2014, 10:57. Reason: Automerged Doublepost

                Comment


                • Forumul asta are si o functie de cautare ... foloseste-o cu incredere.
                  Si daca nu te descurci o sa gasesti raspunsurile legate de drl gasesti AICI.
                  Drl pe spate ... hai ca asta e buna :-D
                  sigpic
                  This is My Ride!
                  !Visit and enjoy!

                  Comment


                  • eu nu inteleg ce atatea intrebari?de ce nu lasi masina asa cum e ea din fabrica?scrie la VC si poate primesti mai multe explicatii acolo.daca are drl ,de ce are?daca arde becul ,de ce arde?
                    Welcome to the Club, We Have Jackets !

                    Comment


                    • Originally posted by M.FLORIN View Post
                      Forumul asta are si o functie de cautare ... foloseste-o cu incredere.
                      Si daca nu te descurci o sa gasesti raspunsurile legate de drl gasesti AICI.
                      Drl pe spate ... hai ca asta e buna :-D
                      M-am exprimat gresit, am vrut sa zic de pozitii pe spate )

                      Originally posted by margelatu View Post
                      eu nu inteleg ce atatea intrebari?de ce nu lasi masina asa cum e ea din fabrica?scrie la VC si poate primesti mai multe explicatii acolo.daca are drl ,de ce are?daca arde becul ,de ce arde?
                      Margelatu, nu-ti cumperi 0,9 tce? Vad ca ai 16v ca mine, hai sa-l schimbam )
                      Last edited by alexfin; 17 January 2014, 11:08. Reason: Automerged Doublepost

                      Comment


                      • Originally posted by einstein1984 View Post
                        Ia o pauza ca te agiti degeaba. Uzina de la mioveni are produse mai bune calitativ decat tangerul, si asta datorita oamenilor cu experienta. Roboti au si pe la mioveni , stai linistit.
                        Da ?Nu stiam a au roboti la linia de asamblare a caroseriei.
                        Arata-mi linia de sudura robotizata la Mioveni !Imaginile din uzine dovedesc altceva !
                        Explica-mi ce produse "mai calitative" au cei de la Mioveni,cand se asambleaza masini cu piese chinezesti si la tanger si la mioveni.Ce are mai calitativ rulmentul "china made" de la mioveni fata de cel de la tanger ?Sau instalatiile electrice fabricate in aceeasi uzina ,sau pe acelasi vapor.Sau plasticele infecte ce degaja un miros oribil ?
                        Observatiile pertinente le poti face cand detii ambele platforme.Doar din auzite pe sant, nu iti poti da cu parerea.
                        Attached Files

                        Comment


                        • Originally posted by alexfin View Post
                          M-am exprimat gresit, am vrut sa zic de pozitii pe spate )


                          Margelatu, nu-ti cumperi 0,9 tce? Vad ca ai 16v ca mine, hai sa-l schimbam )
                          in primul rand nu am de gand sa-mi schimba masina ca sunt multumit de ea si are putini km (59 mii).partea a doua e ca nu am de gand sa mai cumpar Dacie niciodata,calitatea de 2 lei romaneasca.
                          Welcome to the Club, We Have Jackets !

                          Comment


                          • Originally posted by margelatu View Post
                            in primul rand nu am de gand sa-mi schimba masina ca sunt multumit de ea si are putini km (59 mii).partea a doua e ca nu am de gand sa mai cumpar Dacie niciodata.
                            Si tu esti suparat pe dacie? Eu am 116 k si merge f bine dar vreau modelul nou

                            Comment


                            • ai malai de cheltuit.spor la cumparaturi!rugina e cel mai mult ce ma deranjeaza.
                              Welcome to the Club, We Have Jackets !

                              Comment


                              • Originally posted by Rac View Post
                                Da ?Nu stiam a au roboti la linia de asamblare a caroseriei.
                                Arata-mi linia de sudura robotizata la Mioveni !Imaginile din uzine dovedesc altceva !
                                Explica-mi ce produse "mai calitative" au cei de la Mioveni,cand se asambleaza masini cu piese chinezesti si la tanger si la mioveni.Ce are mai calitativ rulmentul "china made" de la mioveni fata de cel de la tanger ?Sau instalatiile electrice fabricate in aceeasi uzina ,sau pe acelasi vapor.Sau plasticele infecte ce degaja un miros oribil ?
                                Observatiile pertinente le poti face cand detii ambele platforme.Doar din auzite pe sant, nu iti poti da cu parerea.
                                Rac, uite aici un video mai la zi: https://www.youtube.com/watch?v=EjJLPkytUjs

                                Originally posted by margelatu View Post
                                ai malai de cheltuit.spor la cumparaturi!rugina e cel mai mult ce ma deranjeaza.
                                Nu am malai neaparat de cheltuit, insa in vara ii voi avea pt varianta full, iar masina vreau sa o schimb iar pe cea care o voi lua vreau sa o pastrez mult mai mult, cel putin asa planuiesc acum.. Imi place cum arata, imi plac optiunile de pe ea, si motorul 0,9 imi place..Masina mea nu are rugina si o am luata de noua din 2008...
                                Last edited by alexfin; 17 January 2014, 11:55. Reason: Automerged Doublepost

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google