Intrebari Logan 2

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Originally posted by t0rquemada View Post
    Nu, priza de aer pentru recirculare e pe partea șoferului, deasupra pedalei de accelarație cam la nivelul contactului.
    Merci mult, t0rquemada!

    Ma gandeam sa iau in curand un spray pentru igienizarea instalatiei de aer conditionat si nu eram sigur unde sa-l pozitionez. O sa-l pun pe covorasul de la sofer. Nu miroase nimic, dar nu mai ii mult pana incep caldurile si nu cred ca strica o improspatare/igienizare preventiva din cand in cand.

    DEDEMAN - cel mai expansiv retailer de materiale de constructii dezvolta cel mai complet site DIY, comunicand esentialul despre: ofertele de produse, servicii si companie


    Igienizant pentru instalatia de aer conditionat auto, disponibil pe www.mafra.ro.Indeparteaza bacteriile, germenii si ciupercile, eliminand mirosurile neplac...
    Last edited by epuru; 23 April 2015, 12:03.
    Tutorial montaj conducte ventilatie pentru locurile spate: http://www.loganclub.ro/forum/showpo...postcount=1156

    Comment


    • @ ursu
      nu iti trebuie dovada si daca gasesti un tinichigiu bun si nici vopseaua nu e crapata, nu ai nevoie de vopsire
      daca vopseaua e sarita se face retus local dupa ce se indreapta

      Comment


      • Iti multumesc pentru raspuns. Voi incerca la un service auto sa vad ce parere au.. vopseaua nu este sarita/crapata dar pare "frecata" de o masina acolo si mai are si infundatura aceea mica. Legat de aceasta problema mai am o intrebare : Daca vreau sa-mi fac asigurare casco la cei de la Dacia (masina are 4 luni ), imi poate pune vreo piedica aceasta problema?
        Last edited by 77sky; 23 April 2015, 21:55.

        Comment


        • Daca iti faci casco in acest moment, asiguratorul nu te va despagubi pentru acest incident. In rest, poti sa faci oricand casco.

          Comment


          • Am niste troncaneli (pe drum cu pavaj) undeva intre bucata de plastic din dreapta spate si tabla.
            A stat cineva in spate si a tinut apasat plasticul, pentru a atenua o eventuala vibratie a acestuia, dar tot se aude . E clar ca e ceva in interior care are joc, ca un surub ce nu e strans, si pana nu desfac nu pot afla ce este.

            Doresc ajutor/indrumari, in ordinea desasamblarii , la ce trebuie sa desfac/trag/desurubez pentru a nu strica ceva iremediabil.

            Merci anticipat.
            Attached Files

            Comment


            • @cosmins2000: Ai senzori de parcare din fabrică? Acolo e prins difuzorul în nituri. Mai poate fi conectorul instalatiei spate stânga ce nu e ancorat corespunzător.

              Piesa marcată de tine e prinsă cu 1 șurub(la îmbinarea cu negru), câteva cleme și o lamelă de alimentare a lunetei.
              Last edited by t0rquemada; 23 April 2015, 21:47.
              Pentru H4B(0,9 TCe) datu' cu părerea (mai ales cand nu ai toate datele) e sport național - Do not feed the trolls.

              Comment


              • Nu am senzori din fabrica, ci pusi aftermarket la reprezentanta.

                Am observat ca prima data trebuie dat jos chederul, apoi am identificat surubul, dar nu stiu cum sa trag de cleme sa nu se rupa (sau se rup oricum?).

                Comment


                • Ursu 007, casco ar fi bine sa ti faci dupa reparatie, in orice caz, casco la masina nou este un must, macar primii ani
                  Cosmins2000, ai luat senzorii de la reprezentanta, si cat te a costat in total?

                  Comment


                  • Pret 400 lei cu factura (senzori, vopsit si montaj).

                    Comment


                    • Mie imi cereau 700 de lei ,senzorii plus montaj, si asta la 2 reprezentante
                      Ce diferenta, de la 400 la 700 de lei, mari mafioti

                      Senzorii de origine montati de ei au si display?
                      Acum am citit ca au si display
                      Last edited by panselin4; 23 April 2015, 22:47.

                      Comment


                      • Piesa neagra 7 are 4 cleme și 3 cleme ce vin bub cheder, apoi ai acces la surub( torx20) și poți scoate(6).
                        Attached Files
                        Pentru H4B(0,9 TCe) datu' cu părerea (mai ales cand nu ai toate datele) e sport național - Do not feed the trolls.

                        Comment


                        • torq...tu ce stii?! "baga" astia 1.0 sce pe logan... sau il gatuie pe 1.2 si il fac E6?
                          Keep walking...

                          Comment


                          • Merci @t0rquemada.
                            Am sa incerc astazi sa vad ce pot face dupa schema ta.

                            Comment


                            • La Sandero, piesa 6, dupa ce desfaci suruburile (un pic diferit ca logica), este prinsa in clipsuri, identic cum este prinsa si fata de usa, la demontare tragi cu atentie, este bine sa ai o rezerva de clipsuri, la montare, invers apesi cu atentie verificand clipsurile sa fie pe pozitie in gauri. Bafta. Acolo nu ai decat sistemul de prindere centura si ceva cablaraie pt lumini spate (din amintire), eu am montat acolo modulul intermitent pt lampa stop centrala.
                              Last edited by Oti; 24 April 2015, 16:28.
                              „Decât să înjuri întunericul, mai bine aprinde o lumânare.”

                              Comment


                              • Originally posted by ursu007 View Post
                                Ce se poate face in acest caz? Trebuie sa merg la politie sa-mi iau autorizatie pentru reparatie dupa aceea la un service? Trebuie schimbata/revopsita sau exista si alte cai de rezolvare ?

                                Cat credeti ca m-ar costa sa repar asta si cat timp ar trebui sa las masina in service ? ( aproximativ ) Sper sa nu supar pe nimeni cu intrebarile , am masina de 4 luni si nu am fost niciodata intr-un service auto.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google