Intrebari Logan 2

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • @ Stormy , daca doresti poti reciti tot ce s-a scris dupa postul#9331 si poti interpreta sau intelege cum doresti ceea ce am scris (insa te-am mai rugat sa nu denaturezi).

    Comment


    • A mea se comporta la fel ca a lui Stormy si este din primavara.
      Asa or face cele de anul asta - alt soft...
      Sau un lot cu probleme!

      Comment


      • Originally posted by valioglu View Post
        Suplimentar fata de demonstratie vreau sa va spun ca daca, in continuare, apasa Auto sau Dezaburire Parbriz se stinge ledul. Si ulterior poti sa il activezi si dezactivezi cat vrei, dar pana la oprirea motorului cu ledul aprins.
        Am filmat-o si pe asta, asa de plictiseala
        Pe dezaburire chiar raman setarile exact asa cum le-ai lasat. Pe asta nu o stiam, chiar am s-o folosesc.
        ​​​​​​​10X valioglu

        Last edited by Stormy; 10 December 2020, 17:11.

        Comment


        • No comment!

          Comment


          • Chiar si atunci cand nu ai nimic de zis, tu tot zici ceva. ​​​​​​
            Incepe sa se contureze banuiala mea de "post hunting".

            Comment


            • "...,asa de plictiseala......Pe asta nu o stiam......"
              Last edited by Gil26; 10 December 2020, 18:55.

              Comment


              • Și acum sunt 2 variante:
                1. Se merge in reprezentanță (garanție) și se cere remedierea situației (doar ai dat bani pe bunul respectiv)
                2. Nu se merge în reprezentață dar se va zice că Dacia nu repară mașinile (dacă se poate telepatic)
                Pentru H4B(0,9 TCe) datu' cu părerea (mai ales cand nu ai toate datele) e sport național - Do not feed the trolls.

                Comment


                • t0rquemada
                  Tu ți-ai pierde timpul prin service pentru asa ceva?
                  Mi-am mai pierdut eu altadata 2h pentru functia eco si nu i-au dat de cap. A ramas ca ma suna ei, si a trecut mai bine de un an si... nimic. Pana la urma am rezolvat-o eu cu ajutorul lui Gil26.

                  Comment


                  • @ Stormy si atunci a fost o mica polemica legata de butonul si starea modului ECO.
                    Dar si acum poti obtine rezultatele dorite, desi repet ca la AC-ul meu care consider ca functioneaza normal (am scris si am demonstrat asta, dar la fel ca si simplu\complicat si normal\anormal se pare ca sunt relative) folosesc de multa vreme doar cele doua butoane mentionate.
                    Iar daca chiar doresti si modificarea (sa ma rog cum doreste fiecare sa o numeasca) se poate face foarte simplu si usor de catre o persoana care are uneltele adecvate si experienta necesara (asta daca nu doresti sa incerci in reprezentanta pe garantie).
                    Simple opinii atat si nimic mai mult.
                    Last edited by Gil26; 10 December 2020, 20:13.

                    Comment


                    • Nu-mi bat capul, pot sa traiesc si cu el asa. Daca m-as duce in service as avea o intreaga polemica, si acolo. Ei habar nu au cum vin softate masinile. Asa am patit si cu modul eco, spuneau ca asa trebuie sa fie. Au testat cateva masini noi din parcul auto ca sa se convinga ca nu asa trebuie sa fie.
                      Cand am fost cu lampile de marsarier, la fel, mecanicul nu stia exact daca trebuie sa se aprinda pe dreapta sau ambele.
                      O sa ma mai duc la ei cand mi-o pica ambreiajul, si la revizii.

                      Comment


                      • Salut,

                        Urmeaza sa schimb distributia la un Logan 2 1.2 16V ( varianta 10 ani ). Am cureaua de distributie de origine, 3L antigel, 3L apa demineralizata si pompa de apa de origine ( sper ca nu am omis ceva )

                        De cate curele de accesorii am nevoie ? Eventual un link, va rog.

                        Comment


                        • Intinzator curea. Garnitura pompa. Pe astea le ai?
                          Baga un ochi la masina, se vede cureaua de accesorii.

                          Comment


                          • Salutare! Din câte am văzut, uleiul Elf Evolution RN-TECH 5W- 40 folosit în Reprezentante nu se cam găsește. Doua schimburi consecutive cei fin service l-au folosit, fiind uleiul recomandat de Uzina. Are cineva informații dacă acest ulei a fost înlocuit cu altul, cu alta specificație?

                            Comment


                            • Renault a terminat parteneriatul cu Elf și a început unul nou cu Castrol, Elf Evolution RN-TECH 5W- 40 a devenit Renault - Castrol GTX RN-SPEC 5W-40 RN 710
                              Pentru H4B(0,9 TCe) datu' cu părerea (mai ales cand nu ai toate datele) e sport național - Do not feed the trolls.

                              Comment


                              • Mulțumesc! Weekend plăcut!
                                Last edited by 77sky; 20 December 2020, 18:59.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google