Intrebari Logan 2

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • cum sta masina in viraje? puntea spate este semi-independenta ca pe megane?

    Comment


    • e punte intreaga, nu e semi independenta.
      laureate 1.5l, albastru marin

      Comment


      • E semirigida cu epura prgramata, nu "semindependenta". Puntea flexeaza la denivelari mici, nu e ca la ARO.
        Nu contraziceti moderatorii, iti iei ban daca ai dreptate.

        Comment


        • Am si eu o intrebare: Stie cineva daca versiunea Prestige cu motorizarea 0.9 TCe va fi comercializata si in strainatate sau e specific doar pietei romanesti ?
          sigpic

          Comment


          • Intra pe dacia.fr sau dacia.de si vezi in configurator.
            Nu contraziceti moderatorii, iti iei ban daca ai dreptate.

            Comment


            • multumesc pt ajutor. am fost la reprezentanta si au spus ca la prima revizie completeaza lichidele, asa deci am completat singur antigel, lichid de frana si lichid de servo. cantitatile au fost destul de mici nu cred ca merita sa dau banii pe ele dar mai bine stau cu sufletul impacat.

              Comment


              • Originally posted by einstein1984 View Post
                E semirigida cu epura prgramata, nu "semindependenta". Puntea flexeaza la denivelari mici, nu e ca la ARO.
                el se referea daca are brate ca la megane 2 si nu are brate, este o punte intreaga.
                laureate 1.5l, albastru marin

                Comment


                • Am si eu o intrebare , unde este situat filtrul de ulei la Logan 2 motor 1,2 16v
                  Opel Vectra A 1995
                  Logan Preferance 2009
                  Logan Editie Limitata 2014

                  Comment


                  • In partea de jos sub cureaua de accesorii. Pozitie dificila de umblat la el, poze gasesti pe la threadul revizii.
                    „Decât să înjuri întunericul, mai bine aprinde o lumânare.”

                    Comment


                    • Originally posted by ten View Post
                      el se referea daca are brate ca la megane 2 si nu are brate, este o punte intreaga.
                      Ce brate mai nene, ca si ala are acelasi tip de punte semirigida pe spate. 1 bucata!
                      Nu contraziceti moderatorii, iti iei ban daca ai dreptate.

                      Comment


                      • Originally posted by Steffan19 View Post
                        cum sta masina in viraje? puntea spate este semi-independenta ca pe megane?
                        Sta binisor pe viraje. Dar daca dai de gropi mici incepe si topaie usor, mai ales cand nu e incarcata. Fiind usoara insa se controleaza fin si lejer.

                        Comment


                        • intreb si io posesori de logan 2 1,5 dci de 75cp cind este motoru rece dimineta si plec cu treapta 1 si nu acelerez imi tremura motoru zici ca sar opri si dupa 2 , 3 minute dispare si revine la normal .e normal a mai intilnit cineva ? asa face de la 0 km e din 2015 si are acum 21000km am fost cu ia la revizie si schimburi la 20000km si sau uitat si au testato si a zis cai ok mare nimic .

                          Comment


                          • am aceeasi motorizare si nu am observat problema asta, dar am o intrebare.De ce pleci de pe loc fara sa accelerezi absolut deloc?

                            Comment


                            • o misc putin din abreaj si normal ca acelerez si schimb treapta de viteza

                              Comment


                              • ridici cumva repede piciorul de pe ambreiaj?In cazul asta e normal sa faca asa

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google