Intrebari Logan 2

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • 380 mm are volanul, porti verigheta panselin?
    Nu contraziceti moderatorii, iti iei ban daca ai dreptate.

    Comment


    • Aceeasi problema o am si eu la ph2....masina are 52.000 km si volanul arata mult mult mult mai prost in comparatie cu cel al masinii anterioare (Peugeot 207 cu 170.000 km).
      M-am gandit initial ca proprietarul anterior a avut transpiratia acida......dupa am citit pe forum ca au fost ceva probleme cu volanul in 2009.....Ca idee, am mai vazut un Logan ph2 tot din 2009 cu 47.000 km si volanul era facut PRAF.....(masina era de noua a respectivului...)
      Mi se pare totusi scumpicel sa dau 220 RON sa il imbrac in piele.....
      O sa caut la dezmembrari sa vad ce gasesc....

      Comment


      • Originally posted by zuzu85 View Post
        eu am prestige si nu am nici un capac, e un spatiu gol sus pe bord
        Idem

        Sent from my SM-G901F using Tapatalk

        Comment


        • Compartimentul cu capac e cam 100euro și necesită bord cu decupaj sau decuparea celui existent. Se bagă careva la traforaj ?
          Pentru H4B(0,9 TCe) datu' cu părerea (mai ales cand nu ai toate datele) e sport național - Do not feed the trolls.

          Comment


          • Originally posted by einstein1984 View Post
            380 mm are volanul, porti verigheta panselin?
            Da, port verigheta, si nu se pune problema sa nu o mai port ( nici nu vreau sa ma gandesc ce discutii as avea cu nevasta ), dar sunt aproape sigur ca nu verigheta este cauza
            In orice caz voi intreba la reprezentanta cum este treaba cu garantia sa vad ce zic
            Am gasit o husa de piele perforata care trebuie cusuta de cumparator - in acest caz poate ma ajuta sotia -, vine cu ata aferenta, si costa pe la 70 lei, arata bine pe volanul imbracat

            Comment


            • asa de design, daca husa e neagra foloseste si tu o ata albastra, rosie, portocalie ... arata mai fain ;)

              Comment


              • Nu am zis sa nu o porti, dar si la mine, (X90 faza 1 alt volan) uzura volanului a debutat in stanga la vreo 1,5 ani dupa nunta, adica 9 ani de zile nu a avut volanul nimic si era mai accentuata in stanga.
                Un volan de piele de fabricae mai bun decat husa peste volan de spuma, are grosimea corecta.
                Nu contraziceti moderatorii, iti iei ban daca ai dreptate.

                Comment


                • mdea...staim eu ca-i daunatoare casnicia asta.

                  Comment


                  • Port verigheta de când am cumparat masina si nu s-a distrus volanul. Probabil mai depinde si de grosimea verighetei.

                    Comment


                    • Nu stiu din ce material este volanul, daca au schimbat compozitia fata de volanul de logan 1 ph 2, dar la mine, la loganul anterior volanul se cojise destul de urat in primii 3 ani de utilizare, adica pana sa ma casatoresc
                      Chiar tin minte ca am fost la reprezentanta, aveam inca garantia, si mi au zis ca nu se schimba pe garantie volanul cojit
                      Acum sa vad daca il schimba pe acesta de logan 2, dupa 2 ani de utilizare doar ca acum acesta este mult mai putin afectat decat era acela dupa aproape 3 ani

                      Comment


                      • Mie mi s-a zgariat foarte tare schimbatorul de viteze.
                        sigpic

                        Comment


                        • Eu am schimbat volanul, pe garantie.
                          sigpic

                          Comment


                          • Originally posted by panselin4 View Post
                            Si a montat cineva husa de piele cu cusatura pe volan? Am vazut de cumparat husa de piele perforata care avea si ata pt cusut acea husa pe volan, si am inteles ca este usor de cusut, cumva in x
                            Ma gandeam la o asemenea varianta deoarece am dupa 2 ani si aproape 34000 km , o zona pe volan in care incepe sa se cojeasca , in partea de la mana stanga, probabil zona cea mai uzata
                            Tin minte ca volanul la loganul 1 ph 2 anterior era cojit bine de tot dupa 5 ani, si acela incepuse sa se cojeasca mai vizibil dupa iesirea din garantie, iar la acela montasem o husa de volan, dintr aceea care venea aplicata, dar era oarecum uratica
                            Oare se schimba volanul pe garantie? Si aveti idee diametrul volanului care este?
                            Eu am gasit husa asta din imitatie de piele cu 23 ron. E confortabila la atingere si, cel mai important pt. mine, ingroasa putin volanul
                            Attached Files

                            Comment


                            • husa din imitatie de piele peste volan din piele? Sincer e oribil, dar fiecare cu gusturile lui.
                              laureate 1.5l, albastru marin

                              Comment


                              • Originally posted by liviunvl View Post
                                Eu am gasit husa asta din imitatie de piele cu 23 ron. E confortabila la atingere si, cel mai important pt. mine, ingroasa putin volanul
                                Plasturele acela de la aeratorul din stanga de ce l-ai pus?

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google