Intrebari Logan 2

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • E odorizant!

    Trimis de pe al meu MI 5 folosind Tapatalk

    Comment


    • E un odorizant.

      Comment


      • Va salut,
        Maine noapte plec in Grecia (drum national plus autostrada) cu Loganul 1,2 16v care are 800 km.
        Cat si cum e totusi rodajul: 1000 km sau 3000 km?, cu max. 3000 sau max.3500 ture, ca nu-s lamurit. ( in carte parca nu se potriveste ce spune: cu max 130 km ora care este mult peste 3500 ture, cam 4250 ture)
        Multumesc, o zi buna

        Comment


        • Nu depasi 3500 rpm. Ei spun 1000 km...dar de regula se recomanda 3000 km. Si sa fim seriosi...nu este un capat de tara daca faci rodajul 3000 km. Nu-i un efort...pentru ca masina sa te tina mult si bine (ma rog...motorul)

          Comment


          • Sa nu depasesti 110 km in primi 3000 km, sa stii ca trece repede perioada de rodaj.

            Comment


            • Am vazut becuri led de pozitii t10, aveti idee se potrivesc la lg 2 ? Daca se potrivesc la pozitii merg si la plafoniera ?

              Comment


              • la plafoniera se potrivesc. La pozitii nu stiu, dar parca la pozitii are functie duala (DLR si pozitie) si nu ar fi t10. T10 la pozitii e la Logan 1 si facelift.

                Comment


                • DLR si pozitie - soclu T20, parca 21w5, 21W DRL, 5W pozitia
                  „Decât să înjuri întunericul, mai bine aprinde o lumânare.”

                  Comment


                  • Chiar sunt curios cum pui 21w5 la Logan II pe DRL. E w21/5w
                    Pentru H4B(0,9 TCe) datu' cu părerea (mai ales cand nu ai toate datele) e sport național - Do not feed the trolls.

                    Comment


                    • Originally posted by t0rquemada View Post
                      Chiar sunt curios cum pui 21w5 la Logan II pe DRL. E w21/5w
                      Întrebare de profan: nu e același lucru?
                      Prowd of my new wheels!

                      Comment


                      • Asa este corect 21W/5W, soclu T20. Multumesc T0rquemada pt corectie.
                        „Decât să înjuri întunericul, mai bine aprinde o lumânare.”

                        Comment


                        • Sigurante

                          Intreb din curiozitate: in blocul de sigurante cele marcate cu 29 si 31 sunt marcate ca "Comanda sub volan". Are idee cineva de fapt pentru ce sunt sigurantele alea doua? Celelalte au cate o explicatie logica in manual, astea 2 in schimb, ma intriga si parca nu vreau sa fac experimente de genul sa le scot si sa vad ce nu functioneaza...

                          Comment


                          • De fapt sunt F27 și F28 monomanetă (blocul de lumini)
                            Pentru H4B(0,9 TCe) datu' cu părerea (mai ales cand nu ai toate datele) e sport național - Do not feed the trolls.

                            Comment


                            • Cred ca nu am fost clar in exprimare. Ma referer la blocul de sigurante din interior de la un Logan 2 Laureate 1.5 dci. Sigurantele cu numarul 29 si 31.
                              Din poza lui T0rquemada cred ca sunt F27 si F29. La mine F28 nu exista, este loc gol.
                              Attached Files
                              Last edited by ctropett; 28 May 2016, 20:03.

                              Comment


                              • Eu zic să dai clic pe link, să te uiți la prima poză, aia(F27 și F29, F28 e nealocat) e numerotarea din VISU cea din manual e cel puțin fantezistă

                                Last edited by t0rquemada; 28 May 2016, 20:03.
                                Pentru H4B(0,9 TCe) datu' cu părerea (mai ales cand nu ai toate datele) e sport național - Do not feed the trolls.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google