Intrebari Logan 2

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Și la mine au dat cu teroson incolor, nu este negru ca din fabrica.

    Comment


    • Daca vreau sa-mi pun pe al meu MCV II senzori de parcare SI camera pentru mers inapoi (le vreau pe ambele din motive personale) ce ma sfatuiti: sa le leg separat la becuri, una pe stanga si una pe dreapta? Ma gandesc sa nu "fortez" instalatia electrica daca le leg pe ambele la acelasi bec, cu toate ca din cate imi dau eu seama, becurile de mers inapoi sunt pe aceeasi siguranta.

      Comment


      • Eu zic ca le poti lega ambele pe acelasi bec ca nu sunt consumatori mari. Ce putere in W au ambele?

        Comment


        • Nu stiu pentru ca nu am intrat in posesia lor inca.

          Comment


          • Originally posted by dangun03 View Post
            Daca vreau sa-mi pun pe al meu MCV II senzori de parcare SI camera pentru mers inapoi (le vreau pe ambele din motive personale) ce ma sfatuiti: sa le leg separat la becuri, una pe stanga si una pe dreapta? Ma gandesc sa nu "fortez" instalatia electrica daca le leg pe ambele la acelasi bec, cu toate ca din cate imi dau eu seama, becurile de mers inapoi sunt pe aceeasi siguranta.
            Eu nu am prea vazut un autoturism care sa aiba circuite separate pentru becurile de mers inapoi.
            Evident ca e un singur circuit ... deci nu conteaza unde le legi ca tot aia e.
            Totusi se impune o documentare tehnica in prealabil ... trebuie calculat cat si ce suporta circuitul pt mesr inapoi.

            By phone ... using Tapatalk and Samsung S5!
            sigpic
            This is My Ride!
            !Visit and enjoy!

            Comment


            • laureate 1.5\75cp=70Ah

              salut, are loganul2, 1.5\75cp, laureate, filtru de polen\habitaclu instalat din fabrica.
              multumesc.
              Last edited by adi79xro; 17 May 2016, 22:37. Reason: Automerged Doublepost

              Comment


              • Salut!
                Da, are montat din fabrica acel filtru de polen.

                Comment


                • Va salut domniilor!
                  A montat cineva carenaje spate pe MCV 2? Oare se potrivesc cele de logan 2 de la firma "Novline" ?
                  Mulumesc.

                  Sent from my GT-N7100 using Tapatalk

                  Comment


                  • Intrebare pentru posesorii de Sandero Stepway 2 si/sau SL10/Prestige.
                    Ce roti de rezerva ati primit? Eu, la Sandero Stepway achizitionat in octombrie 2015 am primit o rezerva cu janta de tabla obisnuita, anvelopa Barum 185/65/15 cu mentiunea max. 80km/ora. Sper sa nu am nevoie de ea (la Logan-ul avut anterior am folosit rezerva o singura data in 8 ani)
                    Attached Files

                    Comment


                    • Sper sa se potriveasca roata
                      Last edited by liviunvl; 19 May 2016, 12:26.

                      Comment


                      • Unde scrie max 80km/h ???

                        88t inseamna :
                        88 = 560kg/roata max
                        t = max 190km/h
                        sigpicLogan , from point A to anywhere in the world .....yeap , no problem!!! but hey!!! you said modern roads right ?

                        Comment


                        • Prestige-ul vine, mai nou, cu kit de reparatie, adica un compresor si un tub cu solutie. Vezerva se poate comanda separat, 100euro.
                          sigpic

                          Comment


                          • Originally posted by prometheus View Post
                            Unde scrie max 80km/h ???

                            88t inseamna :
                            88 = 560kg/roata max
                            t = max 190km/h
                            Are o eticheta alba pe janta
                            Attached Files

                            Comment


                            • Cele pe R16(Stepway, SL10, Prestige) și R15 GPL(1,2+GPL și TCe+GPL) NU au rezervă ci doar kit de pană, nu e noutate, din 2012 se știa(Stepway)

                              @prometheus: Pe abțibildul de pe janta roții de rezervă
                              Last edited by t0rquemada; 19 May 2016, 12:33.
                              Pentru H4B(0,9 TCe) datu' cu părerea (mai ales cand nu ai toate datele) e sport național - Do not feed the trolls.

                              Comment


                              • Pai nu inteleg de ce este limitata ? a spus ca are janta de tabla normala! sa fie ca e roata mai mica fata de celelalte ?
                                sigpicLogan , from point A to anywhere in the world .....yeap , no problem!!! but hey!!! you said modern roads right ?

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google