Intrebari Logan 2

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Gentile de aluminiu sunt modelul acesta ?
    Un om inteligent nu va fi niciodata rau. Rautatea se naste din prostie, inferioritate si frustrare.

    Comment


    • Da....Jante de aluminiu,, my bad

      Comment


      • Originally posted by aris86 View Post
        169 deflector aer, plus 50 ron deflector aer roti fata. Manopera a fost 75 ron, dar am platit suplimentar 18 nipluri de fixare x 12 ron/buc.
        Cel mai bine sa iti cumperi niplurile de fixare din magazine de specialitate, conform codului de factura la vremea respectiva am gasit pe net la 10 ron/buc.
        Am gasit pe okazii la 332 de ron - deflector aer !!!
        In reprezentanta a fost 169 ron iar pe okazii se vinde la pret dublu sau e altceva ?

        Comment


        • Originally posted by pippen View Post
          Am gasit pe okazii la 332 de ron - deflector aer !!!
          In reprezentanta a fost 169 ron iar pe okazii se vinde la pret dublu sau e altceva ?

          http://www.okazii.ro/caroserie/alte-...ero-a163771275
          Ceea ce vinde el este prelungirea de bara(fusta) accea bucata de cauciuc neagra

          Comment


          • Pai aia costa 120 ron in reprezentanta


            Sent from my iPhone using Tapatalk
            sigpic

            Comment


            • Arcurile de logan diesel sunt la fel ca cele de logan benzina 0.9 si 1.2?ma refer la forma lor.

              Comment


              • Stiu ca era o intrebare pe aici in legatura cu bandourile. Am gasit pe un site, bandouri ce se pot lipi cu banda adeziva pe portiere, ce stiti? sunt bune? tin? Stiu ca anuleaza garantia anticoroziva la portiere, dar daca protejeaza impotriva loviturilor usoare ar merita. Pun poze cu diferite modele si asa cum vad eu puse pe masina....
                Attached Files
                „Decât să înjuri întunericul, mai bine aprinde o lumânare.”

                Comment


                • Pai cum sa anuleze garantia daca si cele originale se monteaza tot cu adeziv?
                  Ale mele au fost cumparate si montate in reprezentanta si nici vorba de pierderea gatantiei. Nici nu s-a pus problema.

                  By phone ... using Tapatalk and Samsung S5!
                  sigpic
                  This is My Ride!
                  !Visit and enjoy!

                  Comment


                  • Tot ce pui aftermarket, neomologat de Dacia, pe masina, scoate din garantie portiunea respectiva (zona afectata de modificare), aviz amatorilor: daca aveti o problema in garantie scoateti de pe masina tot ce are legatura cu garantia.......
                    Last edited by Oti; 27 March 2015, 12:36.
                    „Decât să înjuri întunericul, mai bine aprinde o lumânare.”

                    Comment


                    • Cat te au costat bandourile?sunt ca cele de pe sl10?

                      Comment


                      • Pe cine intrebi de bandouri?

                        By phone ... using Tapatalk and Samsung S5!

                        Originally posted by Oti View Post
                        Tot ce pui aftermarket, neomologat de Dacia, pe masina, scoate din garantie portiunea respectiva (zona afectata de modificare), aviz amatorilor: daca aveti o problema in garantie scoateti de pe masina tot ce are legatura cu garantia.......
                        Nu e chiar asa. Eu am montata alarma neomologata e dacia si nu am avut nicio problema cu garantia.

                        By phone ... using Tapatalk and Samsung S5!
                        Last edited by M.FLORIN; 27 March 2015, 16:52. Reason: Automerged Doublepost
                        sigpic
                        This is My Ride!
                        !Visit and enjoy!

                        Comment


                        • Originally posted by Radu09 View Post
                          Cat te au costat bandourile?sunt ca cele de pe sl10?
                          nu sunt inca cumparate, se vand cu pretul in jurul a 150lei, depinde de site, sunt universale, cauta pe google dupa bandouri...... vreau sa stiu daca a vazut cineva cum arata pe o masina, daca sunt bune de ceva.......tabla flambeaza in zona respectiva a portierei (era bine daca Dacia facea o nervura, ondulatie), o sa tina?

                          Originally posted by M.FLORIN
                          ........Nu e chiar asa. Eu am montata alarma neomologata e dacia si nu am avut nicio problema cu garantia.
                          ti-a luat foc instalatia sau UCH-ul si te-a rezolvat pe garantie DACIA?
                          Last edited by Oti; 27 March 2015, 17:54. Reason: Automerged Doublepost
                          „Decât să înjuri întunericul, mai bine aprinde o lumânare.”

                          Comment


                          • Au doar 1.5 cm grosime oti si practic nu ai ce face cu ele ... is mai mult de design .....protectie aproape ZERO .... pune ceva mai late, se potrivesc foarte bine cele de mcv ... is 220 de lei de origine in reprezentanta .

                            Comment


                            • @oti .... da' garantie exista doar in cazul in care iti ia foc??? Nu stiam sa fie asa.
                              Ca sa iti si raspund totusi, nu, nu mi-a luat foc nimic, insa am avut alte probleme care s-au rezolvat neconditionat (probleme tot pe partea electrica evident).

                              By phone ... using Tapatalk and Samsung S5!
                              sigpic
                              This is My Ride!
                              !Visit and enjoy!

                              Comment


                              • Nu vreau sa gauresc tabla si trebuie sa fie la dimensiunile din poza: fata max 99cm, spate max 70cm, eu scriu ca un fel de propunere, idee, dupa ce sa proptit unu cu portiera.........
                                @M.FLORIN baietii din Fagaras sunt mai norocosi......depinde de valoarea interventiei, daca ti-a sch o siguranta si ai fost "baiat bun".....
                                Last edited by Oti; 27 March 2015, 18:17.
                                „Decât să înjuri întunericul, mai bine aprinde o lumânare.”

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google