Intrebari Logan 2

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Salut,
    Nu am primit nimic de la tine...cred ca e o problema ceva...
    Sorry de of topic !!

    Comment


    • Originally posted by Alltricks View Post
      Sincer nu stiu daca cutia a fost schimbata sau nu,dar Directorul de acolo m-a asigurat ca este cutie noua de viteze,ca nu se joaca cu chestiile astea.Factura pe piesa plus manopera este de 9300 de RON,cam mult nu?Se buleste cutia dupa garantie,faci imprumut la banca sa repari Sandelu !!!!

      Dar tu ce credeai ? Sunt foarte scumpe la intretinere frantuzoaicele comparativ cu o skoda, seat sau vw (vorbim de clasa mica si compacta)...
      Pana si becurile la proiectoare la PH2 cu minunatul psx24w care se gaseste destul de greu sunt scumpe...

      Comment


      • ti-am raspuns de 2 ori acum, nu stiu ce are se pare ca nu trec mesajele private de la mine ...

        Comment


        • Originally posted by Alltricks View Post
          Salut,
          Nu am primit nimic de la tine...cred ca e o problema ceva...
          Sorry de of topic !!
          Vezi sa n-ai casuta de mesaje plina !

          Sunt curios cum se simte directia la noul Logan/Sandero !? adica se depune mai putin efort la actionarea volanului fata de L1 sau de ce nu L2 ph1 ?
          sigpicLogan , from point A to anywhere in the world .....yeap , no problem!!! but hey!!! you said modern roads right ?

          Comment


          • A inceput sa imi licare °C cand vreau sa vad temperatura exterioara. Este vreo problema?

            Comment


            • nu, asta inseamna ca e temperatura de inghet ( sau aproape de limita inghetului ) si sa circuli cu atentie ...

              Comment


              • Nu cred, de regula stiu ca se manifesta asa cand e temperatura sub 6-7 grade C. pentru avertizare de risc producere polei.
                Last edited by prometheus; 1 December 2016, 19:01.
                sigpicLogan , from point A to anywhere in the world .....yeap , no problem!!! but hey!!! you said modern roads right ?

                Comment


                • Face asa intre +/- 3 C

                  Comment


                  • Originally posted by Alltricks View Post
                    Salutare,
                    Ieri m-au sunat de la service sa ma duc sa ridic masina.M-am dus acolo si am facut o proba cu ea...Surpiza,se comporta la fel cutia chiar daca a fost schimbata din acelasi motiv.Am dat mai multe ture prin parcare cu ea(nu am terminat cu inmatricularea) si cu Domnul Director de la reprezentanta si lui nu i s-a parut nimic in neregula.Dar am dat o tura si cu Loganul care l-am avut ca si masina inlocuitoare si nu agata deloc cutia.M-a luat cu vrajeala,ca trag eu prea tare de schimbator spre mine si din cauza aia agata,dar la LOGAN nu mai trag,l-am intrebat?
                    Cand m-am suit in ea,am apasat pe pedala de ambreiaj si de abea a evenit sus,i-am facut pedale si e moale ca mamaliga,zici ca nu isi face servicul deloc.
                    Am lasat-o acolo pana luni,cand se intorc bugetarii la munca,sa pot sa-mi iau numerele si sa o scot la o plimbare mai lunga,dar slabe sanse sa se rezolve ceva.
                    Din ce am vazut pe forum,foarte multi se plang de cutia de viteze,in special de viteza 1-a si a-ii-a,asa ca dupa parerea mea,este un defect de fabricatie.
                    Cei care aveti probleme cu cutia mergeti la ei,sunati la VC sa investigheze si puteti sa le povestiti ca la Drobeta s-a inlocuit cutia de viteze din cauza acestui defect.....
                    revin cu impresii dupa ce o ridic....
                    Eu cred ca tu nu ai avut probleme cu cutia, ci cu cilindrul receptor de la ambreiaj sau furca e fisurata si nu apasa suficient pe rulment.
                    Oricum circuitul hidraulic de la ambreiaj trebuiau sa-l aeriseasca si nu cred ca au facut-o de aia e fleasca si nu revine...

                    Comment


                    • Salut,
                      S-a rezolvat problema cu mesajele,au intrat in inbox...cine știe ce problema a fost..
                      Chiar sunt curios sa ma intalnesc cu GUGU21 si sa vad daca cutia de viteze face la fel,dar ma gandesc ca poate nu este același tip de cutie.Interesant este faptul ca si cumnatul meu,care are Polo(2012) luat de nou si mi-a spus ca la fel facea si la el cutia la inceput,dar dupa cateva mii de km nu a mai agatat.

                      P.S. pai parca erau ieftine piesele pe Dacia,nu scumpe!!

                      Comment


                      • Ultimele 1,2 16v euro6 aveau JH3 360 chiar e și etichetă pe cutie pe partea cu radiatorul

                        Dacă ți-au schimbat cutia, trebuie să aibă altă serie gen S012345
                        Pentru H4B(0,9 TCe) datu' cu părerea (mai ales cand nu ai toate datele) e sport național - Do not feed the trolls.

                        Comment


                        • Nu e nicio problema.
                          Atunci cand temperatura ext scade sub 3 grade Celsius, martorul clipeste pentru a atentiona riscul de polei, derapaj etc.
                          sigpic
                          This is My Ride!
                          !Visit and enjoy!

                          Comment


                          • Pai e ciudat atunci...pe deviz scrie cutie de viteze JH3 360 cod 320108438R.
                            Ce sa inteleg?

                            Comment


                            • Ăla e codul piesei, eu vorbesc de seria cutiei de viteze trecută în CIV, dacă au schimbat cutia aia nouă are altă serie.
                              Pentru H4B(0,9 TCe) datu' cu părerea (mai ales cand nu ai toate datele) e sport național - Do not feed the trolls.

                              Comment


                              • ok,am inteles.
                                verific luni cand ridic masina,ce scrie pe ea.
                                seria noua ar trebui sa inceapa cu S.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google