Intrebari Logan 2

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Ok, merci
    Nu contraziceti moderatorii, iti iei ban daca ai dreptate.

    Comment


    • Exista in dialogys coduri separate pentru ABS-ESP cu HSA si fara HSA(hill start assist).
      Pentru H4B(0,9 TCe) datu' cu părerea (mai ales cand nu ai toate datele) e sport național - Do not feed the trolls.

      Comment


      • da... deci ciu ciu la noi ...
        Zi-mi si mie te rog unde ai gasit in dialogis - eventual cod piesa - sa imi pun si eu datele din placuta ovala sa vad ce zice la mine. 10X
        sigpic
        This is My Ride!
        !Visit and enjoy!

        Comment


        • logan sandero ii
          l8ma
          h4b

          cablaje si daca alege cablajul mare, incepe sa te intrebe cu/fara directie, cu/fara etc.

          Mai pe seara ma uit din nou.
          Pentru H4B(0,9 TCe) datu' cu părerea (mai ales cand nu ai toate datele) e sport național - Do not feed the trolls.

          Comment


          • de unde aveti programelul?
            sigpic

            Comment


            • Mai pe scurt la Logan/Sandero 2 nu exista.
              sigpic

              Comment


              • Trebuie derelek.

                bloc hidraulic (ABS)
                47 66 072 40R cu ESP
                47 66 072 40R cu ESP HSA
                47 66 007 14R fara ESP
                Attached Files
                Last edited by t0rquemada; 25 February 2014, 22:02.
                Pentru H4B(0,9 TCe) datu' cu părerea (mai ales cand nu ai toate datele) e sport național - Do not feed the trolls.

                Comment


                • Deci e chestie de taste ... asta in conditiile in care blocul ABS este acelasi cu/fara HSA. Tipic romaneste; pe masinile vandute la noi pun HSA OFF iar pe cele de Germania au HSA ON.
                  E bine ca se poate activa totusi fara prea mult ebatai de cap. ...ceva asemanator cu semnalizarea cu impuls ... exista dar nu e activata.
                  sigpic
                  This is My Ride!
                  !Visit and enjoy!

                  Comment


                  • Diferenta mare intre loganurile vandute in Romania si cele facute pt export

                    Comment


                    • Nu e nicio diferente ... doar ca la cele de export se vrea iar la cele pt romanica nu se vrea.

                      Sent from my GT-I9300 using Forum Runner
                      sigpic
                      This is My Ride!
                      !Visit and enjoy!

                      Comment


                      • Deci unde este Fane cu aparatul sa ne activeze HSA.
                        Eate diferenta intre piata romaneasca si export dar aceeasi diferenta este si la bani.
                        sigpic

                        Comment


                        • Fane e la Calarasi ... si nu mai are drum prin zona mea :'(

                          Sent from my GT-I9300 using Forum Runner
                          sigpic
                          This is My Ride!
                          !Visit and enjoy!

                          Comment


                          • Eu ma pot duce la Calarasi fara probleme dar daca fac un drum sa rezolv douo lucruri.
                            sigpic

                            Comment


                            • intrebare : logan 2 are suport ochelari din fabrica?sau se poate pune ceva original, fara decupaje si alte improvizatii?

                              inca un lucru : am auzit ca exista ogilinzi cu semnalizare pentru logan.pe logan 2 se potrivesc (mufele) fara a face adaptari cum se fac pentru logan 1?
                              Astept cat mai multe opinii : PH-22-BFC

                              Comment


                              • Nu exista suport de ochelari montat de fabrica.
                                Se poate monta suportul original la fel ca si la logan 1 pentru cei care nu au car kit-ul pentru telefon instalat (fara microfonul in tavan) sau se poate monta asa cum a prezentat Cristi in tutorialul recent incarcat ... in locul manerului de viraj sofer - evident cu decupaj, gauri etc ... asa intentionez sa il montaz si eu in viitorul apropiat.
                                Mufele oglinzilor se potrivesc cu cele de pe usa ... doar ca in mufele de pe usa nu exista pini pentru semnalizare si, deci, trebuie improvizate fire pentru a prelua semnalul electrci pentru semnalizatorul din oglinda. Aici fie te legi in firele din aripa - de la semnalizatorul de aripa (varianta cea mai simpla) fie vi cu fire din UCH.
                                sigpic
                                This is My Ride!
                                !Visit and enjoy!

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google