Intrebari Logan 2

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Originally posted by nicula2006 View Post
    O fi vreun bai?
    Nu e niciun bai. S-a mai vorbit despre subiect. Pune-le linistit.
    sigpic

    Comment


    • Originally posted by nicula2006 View Post
      Salut. Oare rezerva nu este la fel ca si restul?la janta ma refer...scrie pe ea max 80h. Care e explicatia? Am luat 3 jante+rezerva pe care sa pun cauciucurile celelalte

      Oare janta de la rezerva nu e la fel cu restul? Am luat 3 bucati+rezerva ca sa pun celelalte cauciucuri. O fi vreun bai?
      Nu este, probabil este facuta dintr-un material mai slab calitativ.

      Comment


      • Unul zice da celalalt nu....care are dreptate? Imi cer scuze,sunt incepator pe forum si pun intrebari mai multe

        Comment


        • Jante aliaj suruburi cu saiba
          E clar treaba


          Sent from my iPhone using Tapatalk
          sigpic

          Comment


          • "scrie pe ea max 80h." x 4 = 320km/h ???

            Comment


            • Originally posted by nicula2006 View Post
              Unul zice da celalalt nu....care are dreptate?
              Eu nu as pune janta aia pentru mers de zi cu zi! Daca tot ai cumparat trei jante si trei cauciucuri nu mai era mare paguba inca o pereche! Parerea mea!

              @stoicanu Eu am jante de aliaj si au venit cu suruburi fara saiba!
              Last edited by DannyMC; 29 January 2017, 15:52.

              Comment


              • Originally posted by nicula2006 View Post
                Unul zice da celalalt nu....care are dreptate? Imi cer scuze,sunt incepator pe forum si pun intrebari mai multe
                Faci cum dorești, dar o pui pe riscul tău. Dacă fabrica specifica max. 80 km/h, crezi ca aia nu sunt pricepuți, sau romanul e atotștiutor? Încearcă pe propria ta piele și apoi sa ne spui și rezultatele. Nu e mare paguba o janta (aproximativ 120 ron și un cauciuc 2-300 ron).

                Comment


                • Pana la prima vulcanizare merge.Dar sa nu alergi ca nebunu cu peste o suta la ora.Roata de rezerva se foloseste numai la nevoie nu permanent.
                  Nu condu cu viteza mai mare decat poate sa zboare ingerul tau pazitor!! sigpic

                  Comment


                  • Multumesc pentru raspuns si sfat.

                    Comment


                    • Originally posted by nicula2006 View Post
                      Salut. Oare rezerva nu este la fel ca si restul?la janta ma refer...scrie pe ea max 80h. Care e explicatia? Am luat 3 jante+rezerva pe care sa pun cauciucurile celelalte

                      Oare janta de la rezerva nu e la fel cu restul? Am luat 3 bucati+rezerva ca sa pun celelalte cauciucuri. O fi vreun bai?
                      Rezerva difera ca material si ca greutate fata de celelalte. Chiar daca ai aceleasi anvelope difera greutatea jantei.

                      Comment


                      • La masina mea rezerva avea janta si cauciuc normale, fara limita de viteza,precum celelalte 4 ale masinii, asta pana sa imi fure rezerva
                        Acum am pe masina la fel, de la casco, janta fara restrictii
                        In schimb daca as avea janta de rezerva cu limitare la 80 km/ h nu as monta o pe masina decat la urgenta/ nevoie, dar nu ca si roata normala

                        Comment


                        • Poti face o comparatie cu una din cele 3 deja cumparate, la suduri, aspect, eventula le cantaresti. Personal as folosi-o fara probleme , eventual pe stanga spate, daca chiar am ceva dubii.
                          ex Dacia Logan Preferance 1,5dci E3/03-2006-->08-2012(76.100km) BV 29 --H

                          Comment


                          • Și aia din uzina habar n-au ce vorbesc când recomanda 80 km/h. Romanul e cel mai tare, le știe pe toate, nu se mai gândește la siguranță în trafic pentru el și ceilalți participanti.

                            Comment


                            • S-a mai scris despre asta. @tOrquemada a dat detalii. Nu gasesc acum unde. Daca nu ma insel "jante si anvelope" se numeste topicul.
                              Fiecare merge cum vrea si-si pune pe masina ce vrea. Ca ia in seama sau ce zic altii e strict treaba lui.
                              Last edited by Fanez; 30 January 2017, 08:41.

                              Comment


                              • Dar verisiunea de echipare "acces", care a venit cu toate jantele de culoare argintie, precum rotile de rezerva in cauza, oare au voie sa depaseasca 80 km/h? Sau daca nu au aplicat acel stiker, se poate merge chiar si cu viteza maxima constructiva a masinii? Nu stiu... intreb si eu.
                                Attached Files
                                sigpicI don't want you to think like me, i just want you to think.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google