Intrebari Logan 2

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts




  • Pe astea le am de doi ani si inca sunt silentioase si curata bine. Cele originale dupa 6 luni scartaiau ca naiba.
    Tutorial montaj conducte ventilatie pentru locurile spate: http://www.loganclub.ro/forum/showpo...postcount=1156

    Comment


    • Valeo First (flat) de 55 cm si 47 cm luate de la Auchan cu 24 ron bucata au schimbat lamele originale din mai 2015, cam acum 2 luni. Foarte multumit, din punctul meu de vedere, la fel ca originalele.

      Comment


      • @ bazucker

        Originally posted by old_radu View Post

        ...stergatoare flat Valeo First VFB60 , respectiv VFB53 folosesc de ceva vreme si sunt multumit
        ...la dimensiunile acestea , obtin o suprafata maxima de parbriz stearsa.

        Comment


        • Intrebari Logan 2

          Azi am observat pe scutul motor un strat de pasla.1.5 dCi 90 cp 2017.a mai vazut careva?daca lasam un geam deschis si apoi apasam de 2 ori pe butonul de inchidere al telecomenzii se Închide automat geamul,este aceasta functie pe Dacia?eu am uitat sa incerc astazi


          Sent from my iPhone using Tapatalk

          Comment


          • In legatura cu inchisul geamului, e optiune de facelift probabil, la mine Laureate 2014 nu se inchide niciun geam daca apas sau tin apasat pe butonul de inchidere de pe cheie.

            Comment


            • Noutățile fiind care?

              Pâsla de pe scut sau închiderea geamului de la șofer(macara cu impuls) la a2a apăsare a butonului de închidere de pe telecomandă fără module adiționale doar cu funcțiile prezente pe mașină?
              Pentru H4B(0,9 TCe) datu' cu părerea (mai ales cand nu ai toate datele) e sport național - Do not feed the trolls.

              Comment


              • Eu de pasla nu am stiut,si am intrebat se ridica geamul daca apas de 2 ori pe butonul inchidere al telecomenzii?acum cum este din fabrica,nu dupa ce se monteaza ceva aditional!


                Sent from my iPhone using Tapatalk

                Comment


                • Și eu ce am scris?!

                  La X52 ph1 funcția(închiderea geamului de la șofer(macara cu impuls) la a2a apăsare a butonului de închidere de pe telecomandă) e prezentă, dar lipsesc fire chiar și pe SL10 (pe un singur SL10 era activă, cred că era prima serie - 2014)
                  Pentru H4B(0,9 TCe) datu' cu părerea (mai ales cand nu ai toate datele) e sport național - Do not feed the trolls.

                  Comment


                  • Salutare,
                    Am rugamintea cine are Program/Fisa de Întretinere a Autovehicului pentru un LOGAN SL Plus 0.9 TCe (2016) daca poate sa mi-l dea si mie.

                    Merci anticipat.

                    Comment


                    • La revizie, profesionistii mi-au bagat prea mult ulei...cam 150ml in plus daca ma iau dupa bidonul de ulei(stiu ca trebuie sa intre 4.3 litri).

                      Oare are ceva sau e mai bine sa incerc sa scot surplusul? Ma gandeam sa incerc cu un furtun de perfuzie si seringa...

                      Comment


                      • Scoate cat e nevoie pe la joja, cu seringa si perfuzorul. Nu lasa asa.

                        Comment


                        • Originally posted by bogdan_cj View Post
                          La revizie, profesionistii mi-au bagat prea mult ulei...cam 150ml in plus daca ma iau dupa bidonul de ulei(stiu ca trebuie sa intre 4.3 litri).

                          Oare are ceva sau e mai bine sa incerc sa scot surplusul? Ma gandeam sa incerc cu un furtun de perfuzie si seringa...
                          trebuia sa intre maxim 4,1 L, in realitate ar fi mers si 4 L.

                          Comment


                          • Nu 4.3 litri trebuie sa intre la 0.9?

                            Da, am citit acum manualul si trebuia sa intre 4.1 maxim...eu am 4.5
                            Last edited by bogdan_cj; 7 February 2017, 10:45. Reason: Automerged Doublepost

                            Comment


                            • Ti-au pus mult peste limita, ar trebui sa scoti cam 0,6 L ulei, ca nu se scurge tot uleiul din motor.

                              Comment


                              • 4,1L conform fișei de întreținere
                                4,2L conform dialogys
                                Pentru H4B(0,9 TCe) datu' cu părerea (mai ales cand nu ai toate datele) e sport național - Do not feed the trolls.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google