Intrebari Logan 2

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • @Cris 59
    Colegii au tot scris peste tot pe forum legat de motorizare,doar sa ai rabdare sa citesti.Fa un efort si " rasfoieste" forumul.
    Last edited by micutzu666; 12 February 2017, 11:10.
    Vrei sa te remarci ca fiind idiot?Atunci da quote la ultimul mesaj postat!!

    Comment


    • Originally posted by Cris59 View Post
      Am achizitionat de curand un LOGAN Prestige, 1,5dCi, 90HP, full option.
      felicitari pentru achizitie cea mai buna motorizare existanta astazi la modelele Dacia seria x52 aflate in productie.
      so stapinesti sanatos motorina si km la greu ~!
      Last edited by anton.dan; 12 February 2017, 11:17.

      Comment


      • Originally posted by valipanayt View Post
        Asa am facut si eu turata
        Dar dupa circa o ora de mers normal sa facut rosu si piuie
        Mergi la service, sa nu fie DPF-ul înfundat. Câți km ai parcurs cu ea și ce fel de regim?

        Comment


        • Voi ce stiti, pot sa dau vechiul Logan la buy-back si sa iau unul nou?E valabil si pentru persoane fizice?
          Last edited by Dan_Ionut; 12 February 2017, 18:27.

          Comment


          • Da, se poate si pt persoane fizice, dar pretul oferit este sub ce ai putea obtine daca o vinzi tu.
            ex Dacia Logan Preferance 1,5dci E3/03-2006-->08-2012(76.100km) BV 29 --H

            Comment


            • Dar pot sa achit jumatate din pretul ei+voucher rabla, iar restul de bani sa-i dau in rate?

              Comment


              • Da , dar deja vorbim de un credit bancar, fie auto sau de alte nevoi.
                ex Dacia Logan Preferance 1,5dci E3/03-2006-->08-2012(76.100km) BV 29 --H

                Comment


                • Originally posted by Dan_Ionut View Post
                  Voi ce stiti, pot sa dau vechiul Logan la buy-back si sa iau unul nou?E valabil si pentru persoane fizice?
                  Eu in genul asta mi-am luat masina noua. Am dat-o pe cea veche la buyback si am facut un credit de nevoi personale care sa acopere diferenta. La buyback am luat pe ea 1950 din care mi-a scazut 400 taxa minune. Daca ma agitam s-o vand eu ar fi durat mai mult si as fi luat maxim 2200. N-am avut rabdare si timp de pierdut sa vina toti samsarii si ciudatii sa-mi umble pe la masina si sa-mi ofere sume jignitoare .

                  Comment


                  • A mea e un Preference, 2010, 90k km, GPL si nu stiu cat as putea lua pe ea.
                    Ma gandeam la un 1.0sce cu AC si sa platesc aproximativ jumatate cu masina si voucher, iar restu cu credit cumva.

                    Comment


                    • Da o fuga la o reprezentanta, iti face o evaluare la masina si vezi cum stai.

                      Comment


                      • Originally posted by Fanez View Post
                        Eu in genul asta mi-am luat masina noua. Am dat-o pe cea veche la buyback si am facut un credit de nevoi personale care sa acopere diferenta. La buyback am luat pe ea 1950 din care mi-a scazut 400 taxa minune. Daca ma agitam s-o vand eu ar fi durat mai mult si as fi luat maxim 2200. N-am avut rabdare si timp de pierdut sa vina toti samsarii si ciudatii sa-mi umble pe la masina si sa-mi ofere sume jignitoare .
                        Si eu facut ceva asemanator. Mi-au dat pe masina 3000 euro (in conditiile in care daca ma apucam sa o vand eu, luam maxim 3200-3300). Asa nu a trebuit sa o "aranjez" de vanzare (polish, curat interior, schimbat capace roti etc etc). Si, cum foarte bine ai punctat, nu a trebuit sa ii suport pe toti "gigeii" care ar fi venit sa traga de masina, sa se uite la surubul de la roata si asa mai departe. Cu cei de la buy-back, am rezolvat, cu tot cu acte, in cateva zile. Pentru mine a meritat din plin.

                        Comment


                        • Poate fi o treaba buna asta cu buyback, la un prieten care a mers cu un opel meriva de 9 ani la reprezentanta opel i au zis ca nu ii iau masina ca este prea veche-se gandea la un astra nou , tot cu diferenta prin credit
                          Eu tot asa cred ca as fi facut cu vechiul logan, daca nu mi l facea un pustan dauna totala-bine ca am avut rezerva in portbagaj, daca nu o aveam intra in zona pasagerilor spate

                          Comment


                          • Va multumesc pentru raspunsuri
                            A fost dpf aproape infundat
                            Regenerare
                            Problema rezolvata

                            Comment


                            • Salut, a mai montat cineva carenaje totale rotilor din spate? nu cele care vin de fabrica de acopera un sfert. Am gasit ceva de la novline, dar vad ca nu pot sa dau de ei de nicio culoare. Multumesc anticipat.
                              laureate 1.5l, albastru marin

                              Comment


                              • Originally posted by m3dic911 View Post
                                Si eu facut ceva asemanator. Mi-au dat pe masina 3000 eur.
                                Ce km, fabricatie.. si cand ai dat-o?

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google