Intrebari Logan 2

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • are cineva idee cat este diametrul tevii de esapament la diesel? multumesc
    laureate 1.5l, albastru marin

    Comment


    • Pompa electrica de servo nu functioneaza decat atunci cand misti volanul, iar tiuitul este destul de discret, nu se aude in masina! Eu l-am auzit o singura data cand eram langa masina si altcineva a rotit volanul si s-a oprit imediat dupa.
      Daca se aude constant s-ar putea sa fie altceva.
      Last edited by DannyMC; 14 February 2017, 18:48.

      Comment


      • Cei care nu aveti montate acele aparatori pentru noroi,ati observat daca vopseaua de la inceputul pragului a inceput sa fie loviata ca niste intepaturi de cutit sau se exfoliaza?cauzate de pietricelele aruncate de roti


        Sent from my iPhone using Tapatalk

        Comment


        • Zgomotul pare din stânga mașinii dar de fapt e mai pe mijoc, e clapeta de accelerație, GEPDA se aude doar când miști volanul.

          Se impune, pentru unii, ascultarea motorului cu capota ridicată - asta ar fi trebuit făcut măcar prima luna/1000km să te obișnuiești cu zgomotele mașinii
          Pentru H4B(0,9 TCe) datu' cu părerea (mai ales cand nu ai toate datele) e sport național - Do not feed the trolls.

          Comment


          • Bag maine capul sub capota.

            Pare ca se aude exact de la cutia unde e ECU (cea cu simbolul sa nu dai cu jet de apa pe ea - dreapta cum te uiti la motor cu capota deschisa).

            Comment


            • Aia e cutia de siguranțe motor! și sub ea ai GEPDA
              Injecția e între cutia filtrului de aer și amortizor stânga(unde e și telescopul)
              Pentru H4B(0,9 TCe) datu' cu părerea (mai ales cand nu ai toate datele) e sport național - Do not feed the trolls.

              Comment


              • Ms de info @t0rquemada

                Comment


                • "Tiuit" cutia de siguranțe motor Logan 0.9 Tce

                  Originally posted by darksun View Post
                  Bag maine capul sub capota.

                  Pare ca se aude exact de la cutia ..... (cea cu simbolul sa nu dai cu jet de apa pe ea - dreapta cum te uiti la motor cu capota deschisa).
                  EXACT...urmariti pe la secunda 7-10 si la sfarsit. https://www.youtube.com/watch?v=OZjt-MEHjBQ
                  Last edited by McDan; 15 February 2017, 10:13.

                  Comment


                  • Fără microfon direcțional, înregistrarea aia e fix pix
                    Pentru H4B(0,9 TCe) datu' cu părerea (mai ales cand nu ai toate datele) e sport național - Do not feed the trolls.

                    Comment


                    • Posibil tiuitul sa fie de la pompa electrica de servo, cel putin la mine la ph1 facea asemanator intr-o perioada si sunetul venea din aceeasi directie ( aripa stanga fata, sub baterie cumva ) )

                      Comment


                      • Are vreun rol scutul acesta ce se monteaza sub puntea spate? Stiu ca il are sandero stepway, dar care e rolul lui? E un fel de deflector?
                        Attached Files

                        Comment


                        • Banuiesc ca protejeaza intr-o anumita masura. Tocmai ce am fost la munte pe niste drumuri forestiere cu zapada, noroi, gheata, pietre, sleauri etc si am cam atins pe ici pe colo

                          Comment


                          • Hmmm, interesant! Oare merge montat scutul și la MCV?

                            Comment


                            • Originally posted by t0rquemada View Post
                              Fără microfon direcțional, înregistrarea aia e fix pix
                              De aici ce sa înțeleg ca daca merg intr-o reprezentanta acestia cauta "defectul/cauza" cu microfon direcțional, iar daca nu, insemana ca ei își fac treaba "fix-pix"?

                              Comment


                              • Originally posted by razvanCC View Post
                                Banuiesc ca protejeaza intr-o anumita masura. Tocmai ce am fost la munte pe niste drumuri forestiere cu zapada, noroi, gheata, pietre, sleauri etc si am cam atins pe ici pe colo
                                E rezistenta pe dedesubt, am atins-o si harjait o de toate tipurile de sol si nu s a indoit absolut nimic pe sub ea.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google