Intrebari Logan 2

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Da, de unde, a schimbat burduful la planetara, e aceeasi culoare cu elf 70w80, care mi-au completat in service.

    Comment


    • Buna seara baieti, iaca, pe langa piesele despre care am scris la topicul "Revizii Logan II" m-a lasat azi si bateria. Are 4 ani, e normal? Vreau sa iau una noua si buna, ce imi recomandati si de unde? Multumesc !

      Comment


      • Vezi si tu pe aici http://www.loganclub.ro/forum/showthread.php?t=6148

        Comment


        • Salutare. Am desfacut stopul din dreapta si am vazut ca am si bec pentru suplimentul de ceata, dar nu se aprinde si cred ca nu e tras fir. Stie cineva cum se numesc pini aia din mufele de la stopuri sa stiu ce tre sa cumpar?

          Comment


          • Vorbeste cu t0rquemada si te rezolva el pentru a2-lea stop de ceata.
            Niciodata nu te certa cu un idiotu.Te aduce la nivelul lui si te bate prin experienta!!!

            Comment


            • Originally posted by ndcg View Post
              Buna seara baieti, iaca, pe langa piesele despre care am scris la topicul "Revizii Logan II" m-a lasat azi si bateria. Are 4 ani, e normal? Vreau sa iau una noua si buna, ce imi recomandati si de unde? Multumesc !
              Pe mine m-a lasat dupa fix 3 ani si 2 zile. Cumparat una mai de calitate sa tina macar 5 ani.

              Comment


              • Originally posted by ndcg View Post
                Buna seara baieti, iaca, pe langa piesele despre care am scris la topicul "Revizii Logan II" m-a lasat azi si bateria. Are 4 ani, e normal? Vreau sa iau una noua si buna, ce imi recomandati si de unde? Multumesc !
                ÃŽnainte de achiziție vezi dacă te încadrezi:



                Ca de obicei, atenție la data postării!
                Pentru H4B(0,9 TCe) datu' cu părerea (mai ales cand nu ai toate datele) e sport național - Do not feed the trolls.

                Comment


                • Originally posted by Spiridusu View Post
                  Salutare. Am desfacut stopul din dreapta si am vazut ca am si bec pentru suplimentul de ceata, dar nu se aprinde si cred ca nu e tras fir. Stie cineva cum se numesc pini aia din mufele de la stopuri sa stiu ce tre sa cumpar?
                  Chiar nu stie nimeni cum se numesc sau unde gasesc acei pini?

                  Comment


                  • raspuns de profan - nu ma luati in suturi!
                    Compara mufele de cuplare intre ele si unde lipseste ceva in dreapta inseamna ca trebuie sa fie firul pentru ceata spate si il preiei din partea unde exista (stg).

                    Comment


                    • Originally posted by Silica View Post
                      raspuns de profan - nu ma luati in suturi!
                      Compara mufele de cuplare intre ele si unde lipseste ceva in dreapta inseamna ca trebuie sa fie firul pentru ceata spate si il preiei din partea unde exista (stg).
                      Nu unde trebuie sa trag firul e problema mea, ci ca in mufei in care trebuie sa ii trag firul ii lipseste pinul de legatura. Ala nu stiu cum se numeste si de unde sa fac rost de el (tre sa aibe anumite dimensiuni).

                      Comment


                      • Hello,

                        Am vazut ca si-au actualizat cei de la dacia pagina cu accesoriile. Printre altele apare in catalog , dar sa va dau si linkul sa va uitati :



                        o serie de "jante & pachet sport"

                        A vazut cineva pana acum, sau stie cineva codul pentru patchetul respectiv? As fi curios daca merge si pe logan 2 simplu (jantele par de 16" , si ma gandesc ca la bara din spate ar fi de adaptat mai mult)
                        Attached Files

                        Comment


                        • Wrong topic.

                          Comment


                          • Stie cineva codul de stergator de parbriz cu sistem de prindere baioneta cu care sunt echipate ultimele modele de logan , sandero 2016 - 2107 ?
                            Eventual sub ce marca se gasesc ?

                            Comment


                            • Cel mai complet catalog de piese auto din Romania ce cuprinde atat producatori OEM cat si aftermarket. Identificare dupa serie sasiu, consultanta de specialitate, retur in 14 zile.


                              288905401R stanga
                              288905811R dreapta
                              Last edited by liviunvl; 19 April 2017, 13:11.

                              Comment


                              • Multumiri si aprecieri Liviule.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google