Intrebari Logan 2

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • pentru cine este posesor de Laureate 1.5 dci 90 cp echipat cu Goodyear Duragrip, aveti cumva impresia ca zgomotul facut de anvelope si perceput in habitaclu este deranjant?
    cel putin pe drumuri pe care a fost pusa in trecut griblura!
    si cei care aveti echipare cu Continental care este perceptia?
    multam

    Comment


    • Originally posted by nitusararu View Post
      pentru cine este posesor de Laureate 1.5 dci 90 cp echipat cu Goodyear Duragrip, aveti cumva impresia ca zgomotul facut de anvelope si perceput in habitaclu este deranjant?
      cel putin pe drumuri pe care a fost pusa in trecut griblura!
      si cei care aveti echipare cu Continental care este perceptia?
      multam
      eu am goodyear duragrip cauciucuri de vara si de iarna am avut continental. Parca mi s-au parut mai zgomotoase cele continental. Acum depinde de fiecare cum s-a obisnuit.

      Comment


      • Zgomotul se simte, dar nu e deranjant, ce-i drept pe portiunea respectiva de drum nu am depasit 90km/h.

        TCe cu EcoContact 5
        Pentru H4B(0,9 TCe) datu' cu părerea (mai ales cand nu ai toate datele) e sport național - Do not feed the trolls.

        Comment


        • Ziua buna! Am si eu o intrebare: nu mai curent la bricheta , insa radio functioneaz si din cate am observat cam toate celelalte electro de pe masina...in manual nu am gasit siguranta separata pt bricheta...ce ar putea fi?

          Comment


          • Esti sigur ca nu scrie in manual?

            Comment


            • Da...se pare ca nervii si graba m-au invins.
              Multumesc dr p

              Comment


              • Salutare ,
                As dori sa aflu cum fac sa vad consumul estimativ la un logan 2(1.2 75cp laureate) in bord,cand apas pe butonul manetei din dreapta de sub volan tot imi indica alte chestii in afara cosumului(temperatura,km parcursi ...)
                Aceasta intrebare poate fi banala dar eu nu am gasit raspunsul pana acum.
                Multumesc anticipat!

                Comment


                • consumul estimativ ...? adica ...?
                  Eu am auzit doar de consumul media per ultima suta de km dar de consum estimativ nu am auzit. Nu cred ca masina este atat de "capabila" sa estimeze cat o sa consumi in viitor ci mai degraba sa iti redea o media a consumuli de carburat aferent ultimei sute de km parcursi ...
                  sigpic
                  This is My Ride!
                  !Visit and enjoy!

                  Comment


                  • ... si inca ceva ... ai citit manualul de utilizare?
                    Ca la mine de exemplu spune cam asa ...
                    Attached Files
                    sigpic
                    This is My Ride!
                    !Visit and enjoy!

                    Comment


                    • Loganu 2 mai are o maneta???..."la dreapta, sub volan"!!!?
                      Nu mai e tot aia care comanda stergatoarele? Ca aia e LANGA volan...ce masini vand astia mai fratilor?
                      Stimate coleg Rippy...apasati mai incet pe butonasu ala si cititi cu atentie (chiar cu voce tare) informatiile pe care vi le afiseaza acel ecran.
                      Sau cautati pe forum la topicul "consum 1.2". E si cu poze.

                      Comment


                      • Originally posted by Rippy View Post
                        Salutare ,
                        As dori sa aflu cum fac sa vad consumul estimativ la un logan 2(1.2 75cp laureate) in bord,cand apas pe butonul manetei din dreapta de sub volan tot imi indica alte chestii in afara cosumului(temperatura,km parcursi ...)
                        Aceasta intrebare poate fi banala dar eu nu am gasit raspunsul pana acum.
                        Multumesc anticipat!
                        Salut!
                        1.O recomandare ar fi sa citesti manualul de utilizare pe care l-ai primit odata cu masina.
                        2.Nu ne-ai zis ce versiune ai ales:Acces, Ambiance, Laureate.
                        3.Cred ca ai vrut sa te referi la cati kilometri mai ai de parcurs cu benzina din rezervor.Acest lucru iti arata computerul de bord dupa ce parcurgi cel putin 100 kilometri.

                        Comment


                        • Originally posted by Crs. Sandel View Post
                          Salut!
                          1.O recomandare ar fi sa citesti manualul de utilizare pe care l-ai primit odata cu masina.
                          2.Nu ne-ai zis ce versiune ai ales:Acces, Ambiance, Laureate.
                          3.Cred ca ai vrut sa te referi la cati kilometri mai ai de parcurs cu benzina din rezervor.Acest lucru iti arata computerul de bord dupa ce parcurgi cel putin 100 kilometri.
                          Omul a spus ca are laureate. Ai maneta din dreapta si apesi pe ea succint si iti apar informatii legate de km totali parcursi, ceas, temperatura, km parcusi de la ultima resetare, km parcursi de la ultima alimentare, viteza medie, consum mediu, consum instant si numarul de km parcurs cu benzina actuala din rezervor.
                          Last edited by aris86; 26 May 2014, 22:05.

                          Comment


                          • Vă mulţumesc pentru ajutor dar maneta pe care se află comanda la stergatoare are decât un buton la capăt pe care apas şi îmi arată doar : temperatura,kilometraj general,kilometraj parţial şi ceasul.Consumul de carburant şi consumul mediu pe bord nu apar.Ar mai fi o problemă ,nu am specificat că.este pe gpl din fabrică.Îmi cer scuze pentru completarea incorectă a profilului.

                            Comment


                            • Salut,
                              Daca ai GPL din fabrica (cum am eu) nu ai computer de bord. Ar fi trebuit sa citesti inainte de cumparare brosura aceea unde scrie clar ca nu ai.

                              Comment


                              • Originally posted by t0rquemada View Post
                                Conform Dacia:
                                Computer de bord (1)
                                (1)Echipamentul nu este disponibil pe motorizarea 1.2 16V 75CP GPL
                                zece caractere

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google