Intrebari Logan 2

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Mi-am făcut și eu în sfârșit cont pe My Dacia.

    Toate bune și frumoase, iar ca om de bună credință și în speranța unei bune colaborări cu ei, am completat (pe bune) adresă, telefon, CNP și tot ce dracu' mai cereau ei pe acolo.

    Însă...

    ...în momentul în care am ajuns la VIN și la data primei înmatriculări, stupiză! Totul s-a blocat. Mai exact, am băgat VIN iar la dată (hmmm, am numere roșii, ce mă fac?), am competat 16 februarie 2018, deoarece atunci am ridicat-o de la Meridian și tot de atunci există autorizația provizorie valabilă 3 luni.

    Pentru că suntem pe topicul "Întrebări Logan", întreb...

    De ce oare nu am putut trece mai departe, siteul afișănd mesaj mare, cu roșu, că nu am pus data corect?

    Precizez că am pus toate datele posibile și imposibilie (bine, exagerez), atât pe cea la care am ridicat-o, pe cea la care a ieșit din fabrică cât și cea de azi (desigur, la plezneală).

    Oare mașina va fi băgată în sistem (My Dacia) abia după ce va fi înmatriculată definitiv sau a fost doar o eroare temporară a siteului?

    Mulțumesc anticipat.
    http://www.loganclub.ro/forum/pictur...pictureid=8026

    Comment


    • Ptr eu e important și nr de înmatriculare am văzut....

      Comment


      • Catalin, tu ai reusit cel putin sa treci la next level in contul My Dacia.
        Eu am incercat sa-l creez de cateva ori. Introdus toate datele: nume, CNP, email, telefon, si blocat: CNP-ul nu este corect
        Voi scrie si eu pentru prima data la VC. Cred ca au o problema cu siteul.

        Comment


        • @Gil26, sau poate CNPul tau este generat gresit :-) (sunt multe cazuri in care cifra de control este gresita si e detectabil lucrul asta doar in cazurile in care CNPul chiar este validat).

          Sent from my Mi A1 using Tapatalk
          I have no special talent. I am only passionately curious.

          Comment


          • Originally posted by Gil26 View Post
            Catalin, tu ai reusit cel putin sa treci la next level in contul My Dacia.
            Eu am incercat sa-l creez de cateva ori. Introdus toate datele: nume, CNP, email, telefon, si blocat: CNP-ul nu este corect
            Voi scrie si eu pentru prima data la VC. Cred ca au o problema cu siteul.
            Wow! Atunci tind să cred că este ceva problemă la sistem... că doar ești om normal... nu ai CNP de reptilian.

            Originally posted by sebibv View Post
            Ptr eu e important și nr de înmatriculare am văzut....
            O să întreb azi, deși ca să scape de mine, probabil că-mi vor spune că am încă numere roșii.
            http://www.loganclub.ro/forum/pictur...pictureid=8026

            Comment


            • Si eu am incercat zilele trecute si mi-a dat acelasi mesaj. Am renuntat, siteul Dacia e o porcarie de cand il stiu. Probabil vreo firma a directorului...

              Comment


              • Ma apropii de o noua revizie si as avea nevoie de doua informatii:

                1. Credeti ca murdaria din zona burdufului planetarei stanga (foto atasat) e cauzata de vreo scurgere sau nu e cazul sa-mi fac griji?

                2. Cat v-au tinut discurile de frana (discuri pline)? La mine au o uzura destul de pronuntata. Ma astepta ca oamenii de la reprezentanta sa-mi recomande sa le schimb.


                Sandero 1.2, laureat, 95 de mii de km.

                Ms.
                Attached Files

                Comment


                • Pune piulita sau saiba cu stop ca sa nu se slabeasca de la vibratii(neaparat). Altfel eu zic ca e ok. Cand dai niturile jos incearca sa foloaesti 2 spirale unul mai mic sa strapungi inima si unul mai mare care sa reteze gulerul apoi le tregi cu un patent in interior

                  Trimis de pe al meu SM-J710F folosind Tapatalk

                  Comment


                  • Originally posted by Catalin S. View Post
                    Mi-am făcut și eu în sfârșit cont pe My Dacia.

                    Toate bune și frumoase, iar ca om de bună credință și în speranța unei bune colaborări cu ei, am completat (pe bune) adresă, telefon, CNP și tot ce dracu' mai cereau ei pe acolo.

                    Însă...

                    ...în momentul în care am ajuns la VIN și la data primei înmatriculări, stupiză! Totul s-a blocat. Mai exact, am băgat VIN iar la dată (hmmm, am numere roșii, ce mă fac?), am competat 16 februarie 2018, deoarece atunci am ridicat-o de la Meridian și tot de atunci există autorizația provizorie valabilă 3 luni.

                    Pentru că suntem pe topicul "Întrebări Logan", întreb...

                    De ce oare nu am putut trece mai departe, siteul afișănd mesaj mare, cu roșu, că nu am pus data corect?

                    Precizez că am pus toate datele posibile și imposibilie (bine, exagerez), atât pe cea la care am ridicat-o, pe cea la care a ieșit din fabrică cât și cea de azi (desigur, la plezneală).

                    Oare mașina va fi băgată în sistem (My Dacia) abia după ce va fi înmatriculată definitiv sau a fost doar o eroare temporară a siteului?

                    Mulțumesc anticipat.
                    Data primei inmatriculari se refera la data facturarii, când a iesit de pe poarta fabricii.

                    Eu m-am chinuit 2 luni sa creez contul in 2014, am facut multe sesizari la VC si pana la urma s-a prins o minte descretita si mi-a zis sa trec data facturarii.

                    Comment


                    • Pt Catalin S.... Inscrierea in cont se poate face dupa ce inmatriculezi masina definitiv, astfel incat sa poti trece nr. de inmatriculare. Data primei inregistrari va aparea data la care ti-au facut documentele cei de la reprezentanta de la care ai luat masina.

                      Comment


                      • Originally posted by fallax View Post
                        Ma apropii de o noua revizie si as avea nevoie de doua informatii:

                        1. Credeti ca murdaria din zona burdufului planetarei stanga (foto atasat) e cauzata de vreo scurgere sau nu e cazul sa-mi fac griji?

                        2. Cat v-au tinut discurile de frana (discuri pline)? La mine au o uzura destul de pronuntata. Ma astepta ca oamenii de la reprezentanta sa-mi recomande sa le schimb.


                        Sandero 1.2, laureat, 95 de mii de km.

                        Ms.
                        Cam trebuie schimbat burduful, daca mai ai dacia Extenso in inlocuiesti pe garantie, altfel e cam 500 de lei toata operatiunea.

                        Comment


                        • Multumesc! Asa ma cam gandeam si eu!

                          Am dacia extenso! Vad maine ce-mi zic oamenii la revizie...

                          Comment


                          • Originally posted by valioglu View Post
                            Si eu am incercat zilele trecute si mi-a dat acelasi mesaj. Am renuntat, siteul Dacia e o porcarie de cand il stiu. Probabil vreo firma a directorului...
                            Aceeași problemă și mai devreme. Cu data de pe factura Meridian introdusă în sistem, apare mesajul din printscreenul atașat.

                            Data primei înmatriculări este incorectă. Aceasta nu respectă formatul standard ZZ-LL-AAAA. Te rugăm să verifici informațiile introduse.

                            Da' ce-ai făcut, Bobiță?

                            Originally posted by aris86 View Post
                            Data primei inmatriculari se refera la data facturarii, când a iesit de pe poarta fabricii.

                            Eu m-am chinuit 2 luni sa creez contul in 2014, am facut multe sesizari la VC si pana la urma s-a prins o minte descretita si mi-a zis sa trec data facturarii.
                            P-aia n-o am acum la mine. Știu că apare în cartea mașinii, dar care în acest moment este acasă. Voi încerca și așa, dar diseară.

                            Originally posted by crisalex View Post
                            Pt Catalin S.... Inscrierea in cont se poate face dupa ce inmatriculezi masina definitiv, astfel incat sa poti trece nr. de inmatriculare. Data primei inregistrari va aparea data la care ti-au facut documentele cei de la reprezentanta de la care ai luat masina.
                            Hmmmm, păi să vedem. În primul rând nr. de înmatriculare nu mi s-a cerut. În al doilea rând cred că te contrazici un pic. Prima dată spui că am nevoie de data înmatriculării definitive, apoi spui de data la care am ridicat mașina de la reprezentanță, care este cea băgată și parabăgată...

                            *********************

                            Oricum, la "oficial", mi s-a spus astăzi că de fapt sistemul este prost (ceea ce adeverește spusele lui Gil26, la faza cu CNP-ul) și că acesta, sistemul... ar mai face probleme uneori și că să revin pe site. Deși fie vorba-ntre noi, individul cu care am discutat nu prea mi s-a părut un bun actor, deoarece nu m-a convins deloc nici exprimarea și nici intonația acestuia.
                            Attached Files
                            Last edited by 77sky; 30 March 2018, 18:00.
                            http://www.loganclub.ro/forum/pictur...pictureid=8026

                            Comment


                            • Data despre care spuneam nu a fost introdusa de mine, a aparut automat, dupa ce am introdus nr de inmatriculare...

                              Comment


                              • Deci crede-mă, că efectiv nu îmi apare nicăieri să bag nr. înmatriculare titiu, ci doar VIN-ul mașinii. Or fi modificat ăștia schimbarea între timp ori s-o fi stricat defectul. Cine știe?
                                http://www.loganclub.ro/forum/pictur...pictureid=8026

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google