Intrebari Logan 2

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Am versiunea electronica,dar primesc mesajul asta cand vreau sa o incarc pe forum:

    Your submission could not be processed because a security token was missing.

    If this occurred unexpectedly, please inform the administrator and describe the action you performed before you received this error.


    Am reusit sa urc pe un site de upload.Sper sa va ajute

    Last edited by Old Driver; 20 March 2018, 16:27.
    Nu condu cu viteza mai mare decat poate sa zboare ingerul tau pazitor!! sigpic

    Comment


    • Fanez, multumesc pt ,,cartie"...doamne ce am mai ras. Scuze pt off dar nu m-am putut abtine

      Comment


      • Manual Dacia 2017, link primit de la Vocea Clientului: https://renaultarca--c.eu10.content....6FxBaFPg%3D%3D

        Comment


        • Sal are careva idee dacă se poate monta la Logan 2 oglinzi electrice la modelele care nu au

          Comment


          • Nu, nu poți - nu există fire în instalația mașinii/uși.

            Că poți trage fire e altceva, dar nu va ieși ca de fabrică
            Pentru H4B(0,9 TCe) datu' cu părerea (mai ales cand nu ai toate datele) e sport național - Do not feed the trolls.

            Comment


            • Ma gândeam că merge ca la vechiul Logan cu instalație electrica și oglinzi electrice încălzite

              Comment


              • Originally posted by t0rquemada View Post
                Nu, nu poti - nu exista fire în instalatia masinii/usi.
                Ca poti trage fire e altceva...
                Bine de stiut. Ramasesem cu impresia ca sunt.

                Comment


                • Norme de poluare

                  In atentia persoanelor informate

                  Este adevarat ca de la 1 septembrie 2018 trebuie respectata o alta "categorie" pentru norma de poluare Euro 6, ma refer la 6 C ? Daca da, trebuie introdus adblue la motoarele diesel? Actualele motoare pe benzina fac fata?

                  Comment


                  • Daca vrei sa-ti distrugi motorul inainte de termen,incearca si pune.
                    Adblue contine 32.5% uree si restul apa deionizata.
                    Adica daca bei apa multa,poti face pipi direct in rezervorul de combustibil.E tot aia cu adblue.
                    Nu condu cu viteza mai mare decat poate sa zboare ingerul tau pazitor!! sigpic

                    Comment


                    • @abc, este adevărat. Și tot din 2019 se va introduce norma de poluare 6d diesel, urmând ca din 2020, Renault sa renunțe la fabricarea motoarelor diesel E7.

                      Comment


                      • serios????? ad-blue-ul nu se pune direct in rezervor, ad-blue-ul este injectat undeva pe traseul de evacuare al gazelor pentru reducerea NOx-urilor ..... ma crucesc pe zi ce trece de ceea ce citesc .....

                        Comment


                        • oBED are dreptate. Se injecteaza in coloana de evacuare....

                          Comment


                          • Bun,dar Loganul ph2 are rezervor ptr AdBlue sau modificam prin el ceva??Alte costuri....
                            Nu condu cu viteza mai mare decat poate sa zboare ingerul tau pazitor!! sigpic

                            Comment


                            • Originally posted by Old Driver View Post
                              Daca vrei sa-ti distrugi motorul inainte de termen,incearca si pune.
                              Adblue contine 32.5% uree si restul apa deionizata.
                              Adica daca bei apa multa,poti face pipi direct in rezervorul de combustibil.E tot aia cu adblue.
                              Cred ca nu ne intelegem.

                              Am intrebat daca de la 1 septembrie 2018 se trece la Euro 6c (daca exista o astfel de norma)? Si in ipoteza ca raspunsul este afirmativ am intrebat daca la actualele motoare diesel (de 1.5 l) Dacia o sa monteze din fabrica instalatie care sa necesite alimentarea separata cu adblue? Asa cum se face in prezent la masinile diesel care au capacitate cilindrica mai mare.

                              Originally posted by aris86 View Post
                              @abc, este adevărat. Și tot din 2019 se va introduce norma de poluare 6d diesel, urmând ca din 2020, Renault sa renunțe la fabricarea motoarelor diesel E7.
                              Poate mai clarifici putin raspunsul, te rog.
                              Last edited by abc; 21 March 2018, 17:40. Reason: Automerged Doublepost

                              Comment


                              • O recomandare de presuri tavita se poate ? Cele de origine au cedat ( gaura la sofer în dreptul petalelor accelerație- frâna) dupa un an
                                Mulțumesc

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google