Intrebari Logan 2

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • ......

    La cum pui tu problema , cu siguranta se intelege fix ce intrebi.
    Si chiar nu am timp de intrat in polemici .
    Pur si simplu nu m-am putut abtine la o asemenea intrebare ciudata sa nu zic altfel...

    Comment


    • Ok, promit că data viitoare voi explica mai în detaliu, deși, repet... din punctul meu de vedere, și nu numai, gafa a fost una de proporții astronomice în contextul în care omul ăla a venit de la dracu'-n praznic la RAR unde se presupune că dai de oameni pregătiți, pierzând o zi de lucru, bani și timp...

      Din acest motiv am pus accent pe "profesionalismul" celui / celor de acolo (au fost mai multe păreri la fața locului).
      http://www.loganclub.ro/forum/pictur...pictureid=8026

      Comment


      • ......

        Incerc totusi sa nu fac off-topic.
        Ai idee cate masini "sudate" ajung facute din doua , trei sau chiar mai multe pe la rar indiferent de zona.
        Ca idee ,tocmai ca dupa parerea mea in arges e chiar patria samsarilor.
        Nu iau apararea la nici un inginer de la rar .
        Intrebarea mea a fost una logica. Ca acel angajat a vazut pentru prima data un lodgy si cauta seria?
        Chiar daca era nou si avea doar o saptamana la locul de.munca , intreba un coleg.
        Legat de serie.
        lodgy are in cel putin 2 locuri seria de sasiu .
        stalp dreapta .
        placuta ovala
        si sub bord dar acolo trebuie sa desfaca bordul.
        Spor la treaba si succese...
        Last edited by planetara; 17 March 2018, 22:47.

        Comment


        • Desi puteai posta de la bun inceput mesajul de mai sus, cel in care ofereai ajutor in privinta seriei, ai preferat sa te exprimi altfel, sa spui altceva, sa eviti raspunsul, alegand varianta "gluma / ironie / caterinca / intrebare suplimentara". Eh, fix de asta aveam nevoie.

          Multumesc oricum!

          Data viitoare cred ca ma voi gandi de doua ori mai bine inainte de a adresa o intrebare pe forum ori voi face in asa fel incat sa "fentez" eventualele afirmatii inutile.

          Si eu care credeam ca forumul este pentru discutii intru ajutorul userilor. Vai, cat m-am inselat.

          E in regula. Nici eu nu vreau polemici.


          *si apropos de serie, manualul acelui Lodgy despre care aminteam mai sus, este in limba franceza si afiseaza un singur loc, in care se poate gasi seria, nu doua
          http://www.loganclub.ro/forum/pictur...pictureid=8026

          Comment


          • relaxeaza-te!
            este vorba despre aceeasi "nedumerire".
            si, ca fapt divers, o masina nu are stantata seria intr-un singur loc, tocmai pentru a preveni o "recarosare" de genu` aleia pe care o banuia acel "diamant neslefuit" al rar-ului pitestean.
            ca un al doilea fapt divers: eu l-as pune pe ala sa-mi vopseasca elementele deteriorate, cita vreme nu i s-a confirmat suspiciunea. si cred ca se poate face foarte lejer ca urmare a unui proces.

            Comment


            • Dap, așa se va și întâmpla.

              Toată tărășenia povestită mai sus este în curs de "rezolvare". Și apoi e cât se poate de clar că mașina nu va rămâne scrijelită pe ambii stâlpi pe motiv de "profesionalism" și incompetență... deși vărul, cum este el de treabă așa, a spus c-o să-i ierte și o să vadă cum acoperă mizeria lăsată de cei de la RAR.

              Și cu seria, hmmm...

              Păi dacă nu știi unde este, atunci consultă manualul. Dacă manual nu există (nu a fost cazul aici), atunci vezi că s-a inventat internetul... dar așa se întâmplâ la noi, uneori avem o atitudine umilă în fața organelor care reprezintă legea, motiv pentru care l-am urecheat un pic pe văru' pentru că trebuia să ia măsuri încă de la bun început, nu să accepte revenirea.
              http://www.loganclub.ro/forum/pictur...pictureid=8026

              Comment


              • Buna dimineata, va rog sa ma ajutati si pe mine cu un link de unde pot downloada manualul utilizatorului pentru Dacia Logan (prestige daca exista ). Precizez ca am tot cautat pe net dar am gasit numai variante 2004 , 2007 , nimic mai actual.....iar cele care aveau in descriere 2017, 2018 , in fapt erau numai prostii.
                Astept in mai un Logan Prestige SL 1.5DCi /75 CP si vreau sa mai invat despre el. Multumesc anticipat pentru ajutor.

                Comment



                • E primul link afisat de Google!
                  Last edited by DannyMC; 18 March 2018, 09:32.

                  Comment


                  • Multumesc, da ai dreptate .....imi cer scuze m-am grabit ....nu am avut destula rabdare .....inca odata multumesc!

                    Comment


                    • Manulalul e disponibil în contul mydacia.ro - necesită înregistrare pe vin
                      Pentru H4B(0,9 TCe) datu' cu părerea (mai ales cand nu ai toate datele) e sport național - Do not feed the trolls.

                      Comment


                      • Nu stiu la altii cum este dar pe contul meu My Dacia linkul catre Manualul de utilizare nu este activ.

                        Comment


                        • E defapt link catre fisa personalizata de intretinere.

                          Sent from my Mi A1 using Tapatalk
                          I have no special talent. I am only passionately curious.

                          Comment


                          • Așa e la mine
                            Attached Files
                            Pentru H4B(0,9 TCe) datu' cu părerea (mai ales cand nu ai toate datele) e sport național - Do not feed the trolls.

                            Comment


                            • Catalin S.: inteleg ca nici unu` dintre voi n-a inteles ca nenorocitu` ala mic astepta o spaguta dati-i, ma! dati-i vreo doua sute de la baietii aia care au tot timpu` bani pe stoc!
                              dati-i si spalati lumea de-un nemernic!

                              Comment


                              • Originally posted by t0rquemada View Post
                                Aa e la mine
                                La mine nu apare si linkul de descarcare pentru manual ci doar cel pentru planul de intretinere.

                                Sent from my Mi A1 using Tapatalk
                                I have no special talent. I am only passionately curious.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google