Intrebari Logan 2

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Si eu am citit aseara si era undeva la 105 - 110 dar nu sunt sigur.

    Trimis de pe al meu SM-G955F folosind Tapatalk

    Comment


    • Eu la 105 le strang.

      Comment


      • 105-110 stiu si eu.

        Comment


        • Valori pentru cuplurile (momente) de strangere a prezoanelor Pentru unele dintre cele mai cunoscute autoturisme postez cuplurile de strangere recomandate de producator. Este bine ca prezoanele sa fie stranse la cuplul nominal pentru a preveni unele probleme neplacute ale rotilor (distrugerea filetului prezonului, deformarea orificiului de prindere al prezonului de pe janta, erori de geometrie

          Daca s-au rupt doua prezoane la un cuplu asa de mic inseamna ca nu sunt de calitate. Pentru siguranta ta si a celorlalti ar trebui sa schimbi toate prezoanele cu unele de incredere. Probabil ca si alte suruburi de roata stau gata sa se rupa pe masina acum...

          Comment


          • Poate explica cineva de ce la Prestige-ul de mai jos nu există protecțiile din plastic?

            Menționez că ambele mașini au aceeași vârstă - 2018, iar în afară de cel din poză, în parcare la noi mai sunt 3 identice, din același lot. După cum unii deja știu, SL Plus este al meu, Prestige-urile sunt de la muncă.

            Întrebare... Cei cu Prestige pot confirma / infirma acest aspect?
            Dacă nu este evident ce se vede, e vorba de aripile din spate

            *scuze pentru jegul de acolo, altă țară șia alte drumuri nu am
            Attached Files
            http://www.loganclub.ro/forum/pictur...pictureid=8026

            Comment


            • Originally posted by Catalin S. View Post
              Poate explica cineva de ce la Prestige-ul de mai jos nu există protecțiile din plastic?
              Sunt protectii din plastic sau e doar lasat stratul de protectie negru si la Prestige e vopsit in alb?

              Eu am Prestige MCV din 2017 si tot asa e vopsit fara protectii integrale din plastic.
              I have no special talent. I am only passionately curious.

              Comment


              • Originally posted by Catalin S. View Post
                Poate explica cineva de ce la Prestige-ul de mai jos nu există protecțiile din plastic?

                Menționez că ambele mașini au aceeași vârstă - 2018, iar în afară de cel din poză, în parcare la noi mai sunt 3 identice, din același lot. După cum unii deja știu, SL Plus este al meu, Prestige-urile sunt de la muncă.

                Întrebare... Cei cu Prestige pot confirma / infirma acest aspect?
                Dacă nu este evident ce se vede, e vorba de aripile din spate

                *scuze pentru jegul de acolo, altă țară șia alte drumuri nu am
                economie......

                Comment



                • Dacia inca nu a inventat asa ceva.
                  Din cate am inteles, nu se mai produc deloc, deci nu se mai pot achizitiona de pe niciunde... Dar am gasit in alta parte ceva carenaje pen...
                  Last edited by C.Mike; 5 April 2018, 10:36.

                  Comment


                  • Originally posted by Silviu View Post
                    Sunt protectii din plastic sau e doar lasat stratul de protectie negru si la Prestige e vopsit in alb?

                    Eu am Prestige MCV din 2017 si tot asa e vopsit fara protectii integrale din plastic.
                    La SL Plus sunt protecții din plastic.
                    La Prestige nu e vopsit nimic. Ce este alb, e tabla...
                    Singurele chestii din plastic, sunt alea negre mici...

                    Originally posted by aris86 View Post
                    economie......
                    La Prestige? Mda... Am zis eu că SL Plus din 2017-2018 sunt corcituri de mașini. Cu prea multe pe ele dar și cu prea puține (fără mânere viraj, bandouri).

                    Așa! Exact! Despre asta era vorba. Nu știam că se numesc carene!

                    Mulțumesc!

                    ********************

                    Alte Prestigeuri prin zonă cu / fără carene mai sunt?
                    Și, repet, de ce mama lu' necuratu' nu au montat și la variantele astea?

                    By the way... măcar la Sandero Stepway există?
                    http://www.loganclub.ro/forum/pictur...pictureid=8026

                    Comment


                    • Eu am Logan Prestige. Nema carenaje. Nu stiam ca Dacia a inceput sa monteze din fabrica asa ceva.
                      Last edited by C.Mike; 5 April 2018, 11:50.

                      Comment


                      • Păi stai așa, că ți-a scăpat ceva...

                        Ambele mașini sunt "proaspete" doar că acele carene NU se află pe Prestige. Deci au început și nu prea să monteze...
                        http://www.loganclub.ro/forum/pictur...pictureid=8026

                        Comment


                        • Dar sunt pe SL Plus deci... un pas mic si timid. :-)

                          Comment


                          • Originally posted by Catalin S. View Post
                            By the way... măcar la Sandero Stepway există?
                            La modelul din 2017 exista, complete pe fata si jumatati pe spate.
                            In plus exista si intreg setul de deflectoare de sub masina: inaintea rotilor din fata, undeva pe laterale in dreptul portierelor spate si pe puntea spate.

                            Comment


                            • Asta cu "economie" e din acelasi repertoriu cu "ai n-ai mingea tragi la poarta".

                              Au am Prestige 2017 si AM acele carenaje sau cum naiba se numesc.

                              Comment


                              • A montat cineva asa ceva

                                pe sandero 2? Mie nici cei de la reprezentanta din Cluj nu au stiut sa mi spuna daca se potrivesc pe masina.Multumesc mult pentru orice raspuns.
                                PS am cautat si pe forumul dedicat sandero dar acolo e "liniste" totala.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google