Intrebari Logan 2

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Eu am facut contul, iar masina am putut sa o inregistrez in cont dupa ce am primit nr. definitive. Dupa ce am trecut nr. de inmatriculare mi-au aparut si toate informatiile despre masina: varianta, dotari, culoare, garantii, fisa de intretinere... La mine, data primei inregistrari este 31.10.2017.... Data productie de pe factura este 18.10.2017, iar data la care am ridicat masina de la reprezentanta este 03.11.2017...

    Comment


    • Poți face, te rog, o simulare la "adaugă mașină (noua ta Dacia)" și apoi să lași printscreen aici?

      Repet, ori au modificat între timp siteul ori nu am eu ochelarii de cal la mine...

      Sau...

      Nu cumva toate datele acelea ți-au apărut abia după ce ai introdus VIN-ul și ți-au acceptat data? Întreb, deoarece nu apare nicăieri câmp de completat nr. înmatriculare, fie el temporar sau definitiv.

      Mulțumesc.
      http://www.loganclub.ro/forum/pictur...pictureid=8026

      Comment


      • Cand am facut contul anul trecut a durat maxim 3 minute. Nu a fost nevoie de numarul de inmatriculare. De abia acum vreo doua saptamani cand am mai intrat acolo am trecut si numarul de inmatriculare.

        Comment


        • Am incercat sa reintroduc masina mea, sa testez.... Se pare ca daca introduci o data ulterioara datei de 01.12.2017, apare mesajul acela cu data incorecta... cand am selectat data de 01.12.2017, mi-a dat mesaj ca masina e deja adaugata in cont....

          Comment


          • @Catalin: Tocmai ce am incercat si eu, dupa lupte seculare cu mesajul care spunea ca nu e respectat formatul datei. Eu incercam sa introduc data la care am inmatriculat masina. De fapt, este nevoie sa introduci data de pe ultima ta factura de la dealer -> in cazul meu, am avut 2 facturi, una pentru avansul de 5%, respectiv o a doua factura pentru diferenta. Data trecuta pe aceasta a doua factura a fost singura care mi-a permis sa duc pana la capat procesul de creare a contului.
            Sper sa te ajute

            L.E. - a fost nevoie doar de VIN si de data, fara numar de inmatriculare, etc.
            Last edited by netzky; 29 March 2018, 12:51.

            Comment


            • @Catalin ai incercat sa pui data de la factura de achizitie?

              Comment


              • Da, da, da, le-am încercat pe toate...

                Vezi postările anterioare...
                Nu mă face să dau citate din mine.

                Mai devreme am sunat la Vocea Clientului Dacia și o doamnă de acolo, care m-a identificat imediat după nr. de telefon (wow!) de pe care am sunat și (ca să vezi) mi-a confirmat că am contul activ (probabil se gândea că mă aflu pentru prima dată pe un site), a promis că revine cu un telefon după ce se va interesa la "cine trebuie".

                Mai mult, ca să o fac să înțeleagă mai bine, i-am spus și de problema cu CNP-ul colegului Gil26 (desigur, nu am dat nume), problemă discutată mai devreme tot aici. A mulțumit pentru sesizare și a spus că revine. Când? Nu știu. Probabil că-ntr-o bună zi.
                http://www.loganclub.ro/forum/pictur...pictureid=8026

                Comment


                • Or sa revina. Si eu am sunat pentru o curiozitate a mea. A zis ca o sa revina si cel tarziu a doua zi a sunat

                  Trimis de pe al meu SM-J710F folosind Tapatalk

                  Comment


                  • Originally posted by Silviu View Post
                    @Gil26, sau poate CNPul tau este generat gresit :-) (sunt multe cazuri in care cifra de control este gresita si e detectabil lucrul asta doar in cazurile in care CNPul chiar este validat).
                    Este posibil sa fie generat gresit. Cifrele apar corect. Nu stiu cum cifra de control gresita poate fi detectabila.

                    Multumesc Catalin pentru "pila pusa". Am trimis si eu un mesaj la VC. Nu cred ca suntem chiar . Stim sa introducem niste date in anumite formate. Se pare ca uneori mai au si ei probleme pe site.
                    Eu doream contul mai mult pentru fisa masinii (sau cum s-o mai numi).
                    Daca raspund si daca reusesc bine, daca nu iara bine. Pana la urma nu e chiar asa important. End of story.
                    Last edited by Gil26; 29 March 2018, 18:09.

                    Comment


                    • Azi am finalizat si eu cu acel cont. Adica introdusesem datele personale, aveam contul de ceva timp dar nu avusesem la indemana seria masinii. Azi dupa ce am introdus seria, a fost solicitat si nr de inmatriculare si gataa. Toate detaliile despre auto. Foarte ok.

                      Trimis de pe al meu SM-J710F folosind Tapatalk

                      La voi cu cnp, oare, cand au introdus in sistem datele la achizitionare sa nu fi tastat gresit o cifra? Poate verifica agentul de vanzari! Eu cu al meu am ramas amici si daca ar fi cazul un tel ar rezolva totul

                      Trimis de pe al meu SM-J710F folosind Tapatalk
                      Last edited by Marius Ile; 29 March 2018, 23:33. Reason: Automerged Doublepost

                      Comment


                      • De fiecare data cand incerc sa intru in cont imi zice: " eroare, incercati mai tarziu". Asta dupa ultimul update de la chrome.

                        Comment


                        • Mai demult in cont apareau si datele de intrare in service..orice intrare..de ex pe partea de tinichigerie.Acum observ ca nu mai apar aceste date.Nu caut eu bine sau chiar au disparut?
                          Vrei sa te remarci ca fiind idiot?Atunci da quote la ultimul mesaj postat!!

                          Comment


                          • verific si eu.
                            Last edited by bobbyred; 30 March 2018, 03:23.
                            Niciodata nu te certa cu un idiotu.Te aduce la nivelul lui si te bate prin experienta!!!

                            Comment


                            • Originally posted by micutzu666 View Post
                              Nu caut eu bine sau chiar au disparut?
                              Nici la mine nu mai apar! Nu stiu ce naiba au facut cu siteul!

                              Comment


                              • Din nou freaca astia siteul!
                                Nu mă cert niciodată cu oamenii proști; că mă pot trage în jos la nivelul lor și mă vor bate cu experiența!

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google