Intrebari Logan 2

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Salut, programul rabla 2018 e valabil si la versiunea dacia logan prestige plus? sau doar la seria limitata plus (ambiance)?

    Comment


    • Originally posted by dl_dr25 View Post
      O recomandare de presuri tavita se poate ? Cele de origine au cedat ( gaura la sofer în dreptul petalelor accelerație- frâna) dupa un an
      Mulțumesc
      https://www.pieseauto.ro/covorase/da...636676755.html.
      Le am de doi ani și arată că noi.

      Originally posted by RaduWra View Post
      Salut, programul rabla 2018 e valabil si la versiunea dacia logan prestige plus? sau doar la seria limitata plus (ambiance)?
      E valabil pt. orice model.
      Last edited by Peterpan; 21 March 2018, 20:52. Reason: Automerged Doublepost

      Comment


      • Recomand si eu presurile de mai sus.
        Imediat ce am ridicat masina de la dealer,am dotat-o cu aceste presuri.Dupa aproape 2 ani inca arata impecabil.
        Last edited by Old Driver; 21 March 2018, 21:02.
        Nu condu cu viteza mai mare decat poate sa zboare ingerul tau pazitor!! sigpic

        Comment


        • Originally posted by dl_dr25 View Post
          O recomandare de presuri tavita se poate ? Cele de origine au cedat...
          Cele mai proaste sunt cele "de origine". Incearca pe auto100.ro sau asa ceva.


          Originally posted by Old Driver View Post
          Recomand si eu presurile de mai sus...
          Bine de stiut.

          Comment


          • Eu am probat în vară modelul de mai sus de presuri, dar nu picau bine nici cel de la șofer și nici pasager spate. Oare să fie o diferență între modele ( 2013 până în 2017, după 2017 alt model ) ? Sau era ceva aiurea la ce am incercat eu ?
            Mulțumesc pt recomandări

            Comment


            • Cei care vand carenaje spate pt dacia au si presuri tip tavita foarte calumea, dar costa 300 lei. Eu le am de 2 ani si sunt cele mai bune ce le-am avut pana acum.

              Comment


              • Ce fel de actiuni asupra masinii imi poate elimina garantia ?

                Trimis de pe al meu SM-G950F folosind Tapatalk

                Comment


                • Cele recomandate de Peterpan sunt perfecte. Am cumparat 3 modele tip tavita si alea sunt cele ramase pe masina.
                  "ana pauker si cu dej au bagat spaima-n burgheji".

                  Comment


                  • Originally posted by Fanez View Post
                    Cele mai proaste sunt cele "de origine". Incearca pe auto100.ro sau asa ceva.
                    Mă bucur să aflu asta. Eu nu am luat-o nici de la Dacia (de origine, hmm), nici din târg. Am luat-o de la Norauto și chiar pare trainică, făcută din material de calitate.

                    Atenție!

                    Dacă vă hotărâți să luați de acolo și pentru că tăvițele sunt prezentate în raft la "sul", prinse cu ceva banda adezivă de jur împrejur, cereți vă rog să verificați ștanța după care au fost concepute, să nu care cumva să vă dea din greșeală de Logan 1.

                    De fapt uitați-vă să fie pentru modelul solicitat deoarece nu numai că nu scrie pe eticheta lipită pe ele dar nici nu prea se pricep băieții (deși periodic au pachete promoționale de servicii Dacia).
                    http://www.loganclub.ro/forum/pictur...pictureid=8026

                    Comment


                    • Originally posted by Fanez View Post
                      Cele mai proaste sunt cele "de origine". Incearca pe auto100.ro sau asa ceva.
                      Eu am de origine si sunt multumit de ele. Singurul minus a fost ca nu a avut pres pentru tunelul median dar l-am luat din vitan (20RON). In rest isi fac treaba foarte bine.

                      @Catalin S. tot de la Norauto am luat si eu, Botari parca, evident baietii nu aveau habar daca se potriveste sau nu. Insa eram cu masina acolo si intai l-am incercat si pe urma l-am platit Ca si calitate nu m-a dat pe spate, adica am avut mult mai bune insa e ok. Parca 70 de Ron am dat pe el.

                      Comment


                      • Pe mine m-a costat vreo 60 lei cu tot cu un brăduț, dar asta pentru că aveam ceva puncte de loialitate adunate la ei.

                        Cât despre calitate, am văzut unele proaste rău de tot, în gen... dacă îți puneai mintea să le rupi ca pe o foaie de hărtie, acestea crăpau... Aveai impresia că au fost ținute la soare 10 ani. Așa că tăvița asta de la Norauto, deși este cam lucioasă pentru gustul meu, pare destul de "țapănă".
                        http://www.loganclub.ro/forum/pictur...pictureid=8026

                        Comment


                        • Covorase de origine cu marginile inaltate, aparute de ceva timp pe site-ul Dacia, la sectiunea Accesorii Dacia.
                          Cod pentru Logan / MCV - 8201621053
                          Cod pentru Sandero - 8201621046
                          Marginea respectiva chiar e margine de data asta ( am deja setul pe masina, dupa cum am spus, de ceva timp ). Nici nu se compara cu jegurile originale de cand a aparut Logan II. Cauciucul e destul de maleabil si bun calitativ

                          Comment


                          • *ai "dreaq" ăștia de la Dacia dacă ne-ar lăsa ei să mărim imaginile de pe site

                            Totuși, dând zoom la pagina, observ că fix așa mi-a dat Meridanul în februarie când am luat-o. Cu marginile ridicate.
                            http://www.loganclub.ro/forum/pictur...pictureid=8026

                            Comment


                            • Tot pe alea de pe site le-am primit si eu din vara anului trecut prin Meridian, de asta zic ca mi se par ok. Nu stiu care sunt cele de "origine" proaste dar eu pe astea le-am primit de la Meridian si sunt ok.

                              Catalin S. , da click dreapta pe poza si deschide intr-o noua fila
                              Last edited by sadicu; 22 March 2018, 14:50. Reason: Automerged Doublepost

                              Comment


                              • Ah, acum am înțeles ce nu ai înțeles...

                                Un pic mai sus în pagina, exceptând discuția cu "zoom pe poză", făceam referire la tăvița din portbajaj, despre care se dicutase tot pe aici...

                                ...nu de covorașele cu sau fără marginile ridicate.
                                http://www.loganclub.ro/forum/pictur...pictureid=8026

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google