Intrebari Logan 2

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Originally posted by sebibv View Post
    Din pacate nu am manualul la indemana. Am inteles ca CB se reseteaza la 10.000 km. Intrebarea mea este: e vorba de 10.000 de la ultima resetare sau multiplu 10.000 al kilometrajului general?

    O alta intrebare: cat de "distructiva" este montarea unuor difuzoare focal pe fata?
    Am inteles ca cele de origine sunt nituite. Se scot niturile si se prind cele noi...probabil ca tot cu nituri. merita operatia?
    Fetele de usi se dau greu jos? risc oare sa imi vibreze ulterior?

    Mersi.
    Doar jurnalierul 1 și/sau jurnalierul 2 (dacă ai CB) restul nu se resetează

    Niturile sunt cele de 12ron/bucata, se strâng în 3 craci nu în guguloi
    Pentru H4B(0,9 TCe) datu' cu părerea (mai ales cand nu ai toate datele) e sport național - Do not feed the trolls.

    Comment


    • Unii dintre voi ziceati ba ca nu ati primit contractuld e intretinere gratuita (cei cu promotia), ba ca nu ami stiu ce....

      Eu am gasit in contul my dacia aceasta optiune:

      Servicii suplimentare
      Contract de intreținere

      60 Luni - Încheiere xx.xx.2022

      Stare:
      Activ

      Comment


      • Cine stie un cod pentru fete usi Logan 2?multumesc!

        Trimis de pe al meu SM-A520F folosind Tapatalk

        Comment


        • Dragilor, spuneți-mi și mie, vă rog... care este treaba cu "off" în poza de mai jos? De unde se dă pe "on"? Sau se dă automat în anumite condiții?

          Nu găsesc în manual sau nu am căutat bine...

          Mulțumesc
          Attached Files
          http://www.loganclub.ro/forum/pictur...pictureid=8026

          Comment


          • Ala e ESP-ul si la noi nu exista buton de OFF, la tine in bord e aprins asta? Eu nu l-am vazut niciodata aprinzandu-se. Se poate dezactiva prin conectare la computerul masinii

            Comment


            • De fapt se aprind simultan cu restul martorilor când pun contactul, după care se sting. Mă miram eu că sunt ambele aprinse... dar cred că e de la paranoia de la mine în creier.

              Deci doar când pun contactul... aham.. Sau nu?
              Scuze pentru furtuna din paharul cu apă.
              http://www.loganclub.ro/forum/pictur...pictureid=8026

              Comment


              • Da, un baiat cere 50 ron dezactivare ESP si sta tot timpul aprins becul ala
                Si iesi din noroaie

                Comment


                • Cre că am fost înțeles greșit.

                  1. Martorul nu stă tot timpul aprins.

                  *între timp mi-am dat seama că m-am alarmat degeaba deoarece se aprind ambii (cu "off" și fără "off") doar când pun contactul

                  2. Nu! Nu vreau dezactivare.
                  http://www.loganclub.ro/forum/pictur...pictureid=8026

                  Comment


                  • O sa vezi tu ce bucurie e ESP asta
                    Loganu 1 normal nu avea si era foarte bun

                    Comment


                    • Ok, deci până la urmă este activat ESP-ul sau nu?

                      Întreb deoarece repet, apar ambii martori aprinși când pun contactul, după care se sting.

                      Mulțumesc.
                      http://www.loganclub.ro/forum/pictur...pictureid=8026

                      Comment


                      • ESP la fel ca Hill Start este activ în permanență!
                        Nu mă cert niciodată cu oamenii proști; că mă pot trage în jos la nivelul lor și mă vor bate cu experiența!

                        Comment


                        • Mulțumesc!

                          Atunci, conform pozei postate de mine mai devreme, martorul cu "off" (aprins pentru puțin tmp la punerea contactului împreună cu celălalt fără "off") va sta aprins doar atunci când ESP-ul este închis, blocat sau când ceva pe traseu este stricat?

                          ********************

                          Și aș mai avea o întrebare, dar pe care am pus-o aici, la topicul dedicat.

                          Mulțumesc!
                          Last edited by Catalin S.; 8 March 2018, 19:37. Reason: Automerged Doublepost
                          http://www.loganclub.ro/forum/pictur...pictureid=8026

                          Comment


                          • Avertizorul ESP se aprinde in timpul mersului și bagă un bip doar atunci când riști să pierzi sau nu mai ai controlul traiectoriei. Asta înseamnă - fără bruscat direcție și frână! Loganul nu are ESP Off pentru că nu-i făcut să meargă off road (noroaie, nisip moale, zăpadă mare afânată).
                            Dacă mergi cu numere provizorii nu trebuie să plătești vigneta - știu din proprie experiență. Nefiind mașina înscrisă, cioflingăii nu știu cui să trimită amenda.
                            Nu mă cert niciodată cu oamenii proști; că mă pot trage în jos la nivelul lor și mă vor bate cu experiența!

                            Comment


                            • Bec ESP aprins : ESp inactiv, misto, se face cu laptopul cine doreste, dar cer mult baietii astia care fac asta,
                              cum am mers cu logan 1 fara ESP ca nu exista pe vremea aia merg fara si acum cu Logan 2

                              Comment


                              • Ce ulei de servo directie folositi? Cum imi pot da seama la L2 daca mai am sau nu lichid in vas, eu unul nu vad nimic si nici nu ajung cu mana la borcan........

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google