Intrebari Logan 2

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • 5 ani garanție?
    Logan 0.9 TCe 2018

    Comment


    • Se poate, asa am si eu, 3+2 Dacia Extenso

      Comment


      • 0,9 TCe
        Manopera revizie (inclusiv schimb ulei) + inlocuire filtru aer + inlocuire filtru habitaclu = 1,5 ore
        Anul 1: 76,89 lei
        Anul 2: 129,84 lei
        Anul 3: 108,87 lei.

        Inlocuirea bujiilor (0,2 ore) = 14,52 lei

        Oferta celor "5 ani fara griji" include garantia standard de 3 ani + 2 ani garantie Dacia Extenso si la cele 5 revizii nu se plateste nimic "la fata locului" (manopera, piese, consumabile), strict in conformitate cu Fisa de intretinere.
        Garantia standard de 3 ani si garantia suplimentara de 2 ani Dacia Extenso are un cost parca undeva la 115 euro cu limita 100.000 km si nu stiu cand se plateste. Exista obligatia efectuarii reviziilor la un service autorizat de Dacia dar nimeni nu va poate obliga sa cumparati piesele si consumabilele din reprezentanta.
        Poate ca vor incerca sa va "puna bete-n roate" dar, in cel mai rau caz, Vocea Clientului rezolva problema in favoarea voastra. Trebuie insa ca in cazul prezentarii la o defectiune pe garantie trebuie sa prezentati documente ca piesele si consumabilele in cauza sunt conforme cerintelor Renault/Dacia.

        Comment


        • Eu anul trecut la meridian am facut prima revizie.Am sunat in prealabil si mi au spus ca nu pot sa vin cu piesele mele,nici macar la vocea clientului nu mi au dat acceptul.Nu stiu ce sa fac anul asta,in august,sa mi comand eu piesele si sa ma duc la dacoserv sau sa merg tot pe meridian cu piesele lor unde evident e un cost mai mare....
          Last edited by 77sky; 11 June 2020, 13:40.

          Comment


          • La mine Dacia Extenso a costat 155 eur (183 cu TVA) si am platit in iunie 2019, la ridicarea masinii. Acum urmeaza "dansul" reviziilor, am scris pe topicul dedicat.

            Comment


            • Cosho..schimba service-ul (tot reprezentanta) si mergi cu piesele tale. S-a mai discutat, iesi la jumatate de pret si pastrezi si garantia. Mai insista cu mail la Vocea Clientului.
              Eu asa procedez de mai multi ani si totul a fost ok. PS: la reprezentanta din Bacau, super baieti.

              Comment


              • Nu zic ca nu sunt reprezentante unde poti merge cu piesele tale,dar avand in vedere ca masina a fost cumparata de la meridian,vroiam sa fac tot acolo reviziile...cred ca o sa ma orientez catre dacoserv,acolo am auzit ca poti merge cu piesele tare si la ei sa platesti doar manopera.
                Last edited by 77sky; 11 June 2020, 13:40.

                Comment


                • Din punct de vedere legal, ar trebui sa poti face asa in oricare dintre service-uri.

                  Comment


                  • Originally posted by panselin4 View Post
                    Eu am cumpărat aparatul de testare al bateriei cu 15 lei din lidl
                    Asa ceva similar are IancuMIC

                    Comment


                    • Ceva idei vizavi de preturile si locul unde pot schimba distributia la un Logan 1,2 ( varianta simpla).

                      Comment


                      • Mai avem colegi pe forum cu vopsea sarita la bara spate? Se pare ca bara freaca pe aripa.
                        Logan 2019 - ambele, alb - SL Plus, gri - SL Prestige Plus.
                        You do not have permission to view this gallery.
                        This gallery has 2 photos.

                        Comment


                        • Da...cea alba zici ca e de la masina mea
                          Logan 0.9 TCe 2018

                          Comment


                          • Originally posted by autom View Post
                            Ceva idei vizavi de preturile si locul unde pot schimba distributia la un Logan 1,2 ( varianta simpla).
                            Uite un mecanic auto care a lucrat 15 ani la Renault, are garajul lui pe la Podul Constanta inspre Chitila, dl Cristi +40 723 313 256

                            Comment


                            • Multumesc D-le Pistritu

                              Comment


                              • Originally posted by pistritu View Post
                                Nu e la fel.
                                Attached Files
                                Degradarea unei societati, incepe cu criza morala profunda a acesteia.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google