Intrebari Logan 2

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • intreb aci sper sa nu deranjez..... a sosit momentul sa schimb cauciucurile, preturile variaza intre 40 si 48 la vulcanizariile din oras cu tot cu echilibrare, iar la AutoMoldova (rep Dacia) 60 lei dar pot cu ocazia asta sa reglez si farurile, comparativ cum sunt cu preturile de la voi? - nu vreau sa stau la coada asa de fraier....pun si raspunsul pe care l-am primit de la reprez:
    "Buna ziua!

    In urma interesului dumneavoastra pentru inlocuirea pneurilor si reglajul farurilor va comunic ca pretul inlocuirii acestora este de 60 lei(tva inclus) iar reglajul de faruri il oferim bonus.

    Daca doriti programare, putem sa o facem pe 30.10.2014 ora 13.00.

    Asteptam confirmarea dumneavoastra.

    Cu stima
    ,"
    „Decât să înjuri întunericul, mai bine aprinde o lumânare.”

    Comment


    • Poti sa mergi linistit si la reprezentanta, acolo ai avantajul ca iti ridica masina pe elevator, in schimb la vulcanizari se foloseste cricul.

      Comment


      • multumesc aris86, uitasi de elevator vs cric.....multe belele.....chestia cu "bonusul" oferit de reprez mi-a atras atentia....
        Last edited by Oti; 28 October 2014, 16:52.
        „Decât să înjuri întunericul, mai bine aprinde o lumânare.”

        Comment


        • Originally posted by aris86 View Post
          Poti sa mergi linistit si la reprezentanta, acolo ai avantajul ca iti ridica masina pe elevator, in schimb la vulcanizari se foloseste cricul.
          Mergi la vulcanizari mai rasarite gen Autosoft unde nu folosesc cricul.
          Vrei sa te remarci ca fiind idiot?Atunci da quote la ultimul mesaj postat!!

          Comment


          • Au si elevatoare si cricuri pneumatice. La 4 roti or sa o puna pe elevator totusi.
            E oferat 25% reducere la manopera la dacia (si piese, fara ulei si pneuri), scrie pe site.
            Nu contraziceti moderatorii, iti iei ban daca ai dreptate.

            Comment


            • Originally posted by einstein1984 View Post
              Au si elevatoare si cricuri pneumatice. La 4 roti or sa o puna pe elevator totusi.
              E oferat 25% reducere la manopera la dacia (si piese, fara ulei si pneuri), scrie pe site.
              Deci cu 60 lei imi sch cauciuc, are inclusa si red de 25%? + "bonus" reglaj panarama de faruri.......am sa intreb de reducere, sa vad ce zic astia de la reprez?
              „Decât să înjuri întunericul, mai bine aprinde o lumânare.”

              Comment


              • daca schimb unul din becurile masini , pierd garantia pe partea electrica? as dori sa schimb becurile h 4

                Comment


                • ...daca folosesti becuri recomandate de producator nu ai cum sa pierzi garantia .
                  ...practic nu influenteaza cu nimic instalatia electrica.

                  Comment


                  • instalatia proiectoarelor de pe logan 2 este identica ca mufe cu instalatia de pe logan 1? Intreb deoarece vreau sa mi schimb proiectoarele cu unele de pe logan 1 cu 55W nu 19W cum este pe logan 2 si automat as vrea sa-mi schimb si instalatia de pe proiectoare si sa pun una de 55W, se potriveste totul la mufe? multumesc.
                    laureate 1.5l, albastru marin

                    Comment


                    • Proiectoarele de x52 au mufe de H16, teoretic seamănă cu H11 dar au catare, la conectorul R212 se potrivesc. Blocul de lumini la x52 suportă tot curentul pentru proiectoare, nu există releu.
                      Pentru H4B(0,9 TCe) datu' cu părerea (mai ales cand nu ai toate datele) e sport național - Do not feed the trolls.

                      Comment


                      • i-am pus becuri h11 de 55W si se incalzeau firicelele alea subtiri care duc in mufa de la proiectoare, exista vreun risc daca le las asa? sau sa schimb neaparat instalatia cu una de L1?
                        laureate 1.5l, albastru marin

                        Comment


                        • Se pare că nu întelegi.
                          Degeaba schimbi doar cablajul proiectoarelor de x52 cu unul de x90, firele care vin in mufa R122 dinspre tabloul de siguranțe habitaclu și monomanetă sunt la fel de subțiri.
                          O modificare elegantă ar fi adaugarea unui releu după R122 pe cablajul nou de x90, cu + de forță direct din baterie.

                          PS Corect e R122 nu R212.
                          Attached Files
                          Pentru H4B(0,9 TCe) datu' cu părerea (mai ales cand nu ai toate datele) e sport național - Do not feed the trolls.

                          Comment


                          • am inteles... cam complicat totusi... ma mai gandesc sa vad ce fac, multumesc
                            Last edited by ten; 29 October 2014, 22:45.
                            laureate 1.5l, albastru marin

                            Comment


                            • poate ai faci de hac ! !

                              ai grija si asa sunt probleme cu blocul de lumini la Logan 2,daca bagi si becuri de 55w cu siguranta "miroase a fum"
                              Niciodata nu te certa cu un idiotu.Te aduce la nivelul lui si te bate prin experienta!!!

                              Comment


                              • Originally posted by ten View Post
                                i-am pus becuri h11 de 55W si se incalzeau firicelele alea subtiri care duc in mufa de la proiectoare, exista vreun risc daca le las asa? sau sa schimb neaparat instalatia cu una de L1?

                                Trebuie sa schimbi si proiectoarele.
                                Nu o sa reziste prea mult cu becuri de 55w


                                Sent from my iPhone using Tapatalk
                                sigpic

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google