Noul Logan 1.2 16v Vs Vechiul Logan 1.2 16v

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Da intradevar suntem off topic dar tot ce scrisesem au fost motive care m-au facut sa decid asupra parerii mele despre masina si nicidecum sa ma laud. Comparatia facuta cu peugeotul a fost pentru ca am condus-o in jur de 600de km si era singurul termen de comparatie pt mine.

    Comment


    • Si ca sa revenim la subiect, cu vechiul 1.2 am mers 35 000km iar cu noul doar 10 km.
      In afara de forma mai rotunjita, plastice cu tenta moderna si ceva sisteme de siguranta obligatorii incluse nu apare nimic in plus. Am uitat antifonarea o idee mai buna.
      Deocamdata nu vad nici un motiv pentru care sa trec de la unul la altul.
      Consumul la PH2 este rezonabil si arata cam asa in cifre:
      80 Km/h - 4,8%
      90 Km/h - 5,2%
      100 Km/h - 5,6%
      110 Km/h - 6,5%
      120 Km/h - 7,1%
      130 Km/h - 8,1%
      140 Km/h - 9,2% .
      Testat pe A2, viteze pe Gps.

      Comment


      • Poate cineva să facă o comparație, din toate punctele de vedere (caroserie, motorizare, caliatate in general), intre noul Logan cu motor 1,2 și loganul de 1,4 din 2007. La o prima vedere de ansamblu, noul Logan mi se pare a fi mai slab decât seriile anterioare, dar poate doar mi se pare. Sunt posesorul unui Logan 1,4\2007 și mă tentează noul Logan... Mulțumesc!

        Comment


        • Daca ai posibilitatea(financiara), alege 0.9 TCE. Merita diferenta de bani.

          Comment


          • Originally posted by cioby View Post
            Poate cineva să facă o comparație, din toate punctele de vedere (caroserie, motorizare, caliatate in general), intre noul Logan cu motor 1,2 și loganul de 1,4 din 2007. La o prima vedere de ansamblu, noul Logan mi se pare a fi mai slab decât seriile anterioare, dar poate doar mi se pare. Sunt posesorul unui Logan 1,4\2007 și mă tentează noul Logan... Mulțumesc!
            eu am avut logan 1 ph 2 din 2008 luat de nou, tot 1.4, iar acum am logan 2 de 1.2 din primavara 2014
            este mare diferenta intre cele 2, la antifonare( acesta este mai silentios), tinuta de drum, aerodinamica, motorizarea este similara ca si putere, tot 75 cai, dar consumul este mai bun la motorul de 1.2, ma apropii cu consumul de un diesel- am o medie pe ultimii 6000 km de 5,9 l/suta de km, mers combinat, inclusiv in bucuresti la ore de varf
            pe loganul actual am mai multe sisteme, si de siguranta, si media si bluethoot, ma ajutat mult si bancheta fractionabila ,etc.
            eu unul sunt multumit de noul logan, si multumit am fost si de vechiul logan
            cu acela facusem 70000 de km in 5 ani, fara sa schimb nimic inafara de consumabile la revizie
            Last edited by panselin4; 9 December 2015, 14:11.

            Comment

            Working...
            X
            Anulare DPF
            Politica de Securitate Google