Ajutor Cumparare Jante Logan II

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #76
    foarte faine, totusi sunt cam dublu decat cele de tabla care nici alea n-ar fi chiar cele mai ieftine... cred ca pana la urma mai iau un set de tabla pentru cele de iarna
    RTFM

    Comment


    • #77
      Hmmm, ma gandeam ca e firma serioasa KFZ, pe site par negre cele 8932; sper sa n-am vreo surpriza cu 7775.
      Totusi, cu niste capace mai rasarite dau bine si cele 8932, nu ?

      Comment


      • #78
        Pui capace mini-arges și par ca de fabrică.

        Aici sunt argintii. (alegi dacia)
        Pentru H4B(0,9 TCe) datu' cu părerea (mai ales cand nu ai toate datele) e sport național - Do not feed the trolls.

        Comment


        • #79
          Si eu am table KFZ argintii ptr iarna si au inceput sa rugineasca deja asta fiind a doua iarna,le-am folosit fara capace .
          Rulez pe Logan 2 1.5 Dci si Stepway 2 1.5 dci

          Comment


          • #80
            E o regula stricta pentru mine, cel putin: la solenza dupa fiecare iarna le curatam si le dadeam cu spray negru, si acum dupa 12 ani sint ca noi.
            La logan am scapat de frecat la jenti, in schimb m-am ocupat de tamburi - i-am dat cu Protecta pt ca incepuse sa iasa rugina prin stratul subtire de vopsea din fabrica.

            Torquemada, mini arges sint saracii rau, ma gindeam la 403157322R, macar
            Attached Files
            Last edited by Cristin_M; 16 May 2015, 14:59.

            Comment


            • #81
              Originally posted by killer17 View Post
              Model: Sparco Pista, 16 inch, et 37, latime 7j. Pret undeva la 2100 lei setul. Poze din pacate cu ele pe masina nu am decat asta.
              Multumesc frumos, arata excelent. Din pacate nu am asa de mare bugetul, cred ca o sa imi iau tot din tabla, caz in care voi sta destul de linistit daca ma surprinde vreo groapa mai serioasa. Numai bine si drumuri frumoase!

              Comment


              • #82
                Ca tot vine iarna....
                Jante Alcar
                Attached Files

                Comment


                • #83
                  Ajutor! Din cele doua modele pe care le-ati alege:
                  model 1. "Jante tabla DACIA LODGY, DACIA DOKKER, DACIA DOKKER VAN. Modelul de jante tabla 15" - KFZ 7775 R15 6 4X100 ET40"

                  model 2. "Jante tabla DACIA LOGAN 2, DACIA LOGAN MCV 2, DACIA SANDERO 2. Modelul de jante tabla 15" - MAGNETTO WHEELS R15 6 4X100 ET40"
                  „Decât să înjuri întunericul, mai bine aprinde o lumânare.”

                  Comment


                  • #84
                    Eu am luat KFZ.
                    Vrei sa te remarci ca fiind idiot?Atunci da quote la ultimul mesaj postat!!

                    Comment


                    • #85
                      Vad ca pentru Dokker se recomanda KFZ, sunt mai tari, grele? As lua din astea , pt Sandero2, cred ca sunt mai bune.
                      „Decât să înjuri întunericul, mai bine aprinde o lumânare.”

                      Comment


                      • #86
                        KFZ, eu am KFZ 8932 argintii și sunt ok.

                        Apropo jantele din postul #82 sunt alcar7775 adică KFZ 7775.

                        Pe configurator apar tot 8932 pentru Sandero II
                        Pentru H4B(0,9 TCe) datu' cu părerea (mai ales cand nu ai toate datele) e sport național - Do not feed the trolls.

                        Comment


                        • #87
                          Kfz sunt furnizori pt multi producatori auto. Inclusiv premium cu pretentii

                          Comment


                          • #88
                            Multumesc, KFZ sa fie.

                            Trimis de pe al meu K013 folosind Tapatalk

                            Mai intreb ceva, as vrea sa am prezoane de rezerva (vreo 4 buc), stiti o sursa?

                            Trimis de pe al meu K013 folosind Tapatalk
                            Last edited by Oti; 11 October 2015, 17:11. Reason: Automerged Doublepost
                            „Decât să înjuri întunericul, mai bine aprinde o lumânare.”

                            Comment


                            • #89
                              Ca tot vine iarna......

                              jante KFZ 7775 cantarite 7.7kg/buc
                              Attached Files
                              Last edited by Oti; 13 October 2015, 13:46.
                              „Decât să înjuri întunericul, mai bine aprinde o lumânare.”

                              Comment


                              • #90
                                Ce capace ar merge la aceste jante? Voi ce puneti? Aduc joi la L...., negre sau argintii?

                                Trimis de pe al meu K013 folosind Tapatalk
                                „Decât să înjuri întunericul, mai bine aprinde o lumânare.”

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google