Ajutor Cumparare Jante Logan II

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Recomand reducerea presiunii in avelopele depozitate cu tot cu jante la 1Bar.
    Rulez pe Logan 2 1.5 Dci si Stepway 2 1.5 dci

    Comment


    • Asta nu o știam. Pot sa întreb de ce?
      Care e logica?

      Comment


      • Are dreptate colegul, nu am sa reduc presiunea la anv. de iarna, pt ca urmeaza sa fie puse pe masina. La cele de vara sigur le reduc presiunea cand o sa fie depozitate. Asa se recomanda, cred pt reducerea tensiunii in material (fibre, cauciuc, etc), spun asta fara sa studiez la modul serios implicatiile.
        „Decât să înjuri întunericul, mai bine aprinde o lumânare.”

        Comment


        • Da,asa este,tensiunile vor fi minime.Producatorii recomanda depozitarea in acest mod.
          Rulez pe Logan 2 1.5 Dci si Stepway 2 1.5 dci

          Comment


          • Ok,reduc presiunea, dar nu am cu ce sa măsor presiunea rămasă......

            Comment


            • Oricum scade presiunea singura. Iarna trecuta am mers cu ele 30 km cu 1,7 bari ca nu aveam unde sa le umflu la tara.

              Comment


              • Daca sunteți amabili vă rog un sfat! Am un logan2 laureat ce a venit în septembrie 2015 cilindree 1,2benzină. În prezent pe jențile de uzină se află anvelopele de iarnă și urmează să-mi procur alte 4 jenți pentru cauciucurile de vară. Ce îmi recomandați, jante Alcar sau KFZ? Dacă răspunsul dumnevoastră conține și o minimă argumentație ar fi și mai bine.(nu prea cunosc domeniul acesta iar prețul jantelor va trebui să țină seama de faptul că îmi trebuie și senzori de presiune) Mulțumesc anticipat!

                Comment


                • Pentru H4B(0,9 TCe) datu' cu părerea (mai ales cand nu ai toate datele) e sport național - Do not feed the trolls.

                  Comment


                  • Multumesc de raspuns Mare Inchizitor(torq). Si daca tot am vorbit si de senzori de presiune oare trebuie sa ajung neapărat la service pentru ai recunoaste CB-ul sau exista si alte posibilitați.

                    Comment


                    • Setul1 e deja înregistrat. Poți înregistra Setul2 via SET TP de pe TdB. De la Setul3 apar probleme, dar asta peste 4 ani când bateriile Setului1 se vor consuma.
                      Pentru H4B(0,9 TCe) datu' cu părerea (mai ales cand nu ai toate datele) e sport național - Do not feed the trolls.

                      Comment


                      • Deci cred ca e mai simplu sa se dezactiveze functia decat sa te chinui cu alti senzori si peste 4-5 ani sa-i schimbi iar.Pana sa aflu ca exista valve cu senzori , am fost de 3 ori la vulcalizare sa-mi verifice presiunea

                        Comment


                        • Valvele astea sunt puse ca sa mai castige un ban astia din reprez Dacia, (valbil pt cei din afara tarii) noi aicea ne "orientam"

                          Trimis de pe al meu K013 folosind Tapatalk
                          „Decât să înjuri întunericul, mai bine aprinde o lumânare.”

                          Comment


                          • Vezi ca se pica ITPul pentru faza asta cu valvele.
                            Bineinteles ca reglementarea nu se aplica retroactiv.

                            Comment


                            • Cand o sa pice ITP-ul "cazanele ruginite" si sh nemtesti de mil de km atunci o sa ai probleme si cu valvele.

                              Trimis de pe al meu K013 folosind Tapatalk
                              „Decât să înjuri întunericul, mai bine aprinde o lumânare.”

                              Comment


                              • nu are treaba ITPul cu valve cu/fara senzori
                                se leaga de dimensiunea jantelor daca respecta ce e scris in talon.si nici cu activarea/dezactivarea functiet din calculator nu au treaba

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google