Consum Logan II 1.2 16v

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Asta vara am scos 7,5 l/100 km in Bucuresti. Sa vedem la vara daca mai reusesc sa scot un consum mai mic.

    Comment


    • eu scosesem un cosum de 6,8-7,4 in bucuresti prin august, dar nu am mers pe la orele de varf

      Comment


      • 7.6 media la o viteza medie de 25 de km.h
        in general un consum corect se poate aprecia la cateva mii de km.
        consumul mediu pana in 100 de km,eu il clasez la instant.
        oricum este irelevant daca e in afara sau in oras,ci conteaza media de viteza

        Comment


        • Consumuri pe scoteam si cu dacia 1310. Aveti consmuri mici la viteza mica...e si normal. La 130 km.h? cat cosuma? ...asta daca se poate merge la 130...

          Comment


          • Stimabilule, pe unde sa mergem cu 130 km/h? Avem autostrada Bucuresti - Constanta, merg o data, cel mult de 2x la mare, la munte pe A3, e scurta, am mai mers ocazional si ar mai fi tronsonul Sibiu - Deva, nu am treaba in zona. Cand merg la tara, merg pe DN6, Bucuresti - Alexandria, drum aglomerat, localitati multe, limita maxima 100 km/h. Viteza medie comerciala in Romania este de 50 km/h.

            Comment


            • Am mers azi pe a2 vreo 60 km, cu viteza de 120km/h si 130 km/h, in depasiri si pe anumite portiuni, unde erau gropi pe prima banda, in zona fundulea, cu un consum total de 6,1 la suta dupa cb
              La130 km/h sunt cam 4000 de ture, iar la 100 km/h sunt cam 3000 de ture
              Last edited by panselin4; 27 February 2015, 23:52.

              Comment


              • Originally posted by panselin4 View Post
                La130 km/h sunt cam 4000 de ture
                Dar si consumul e in jur de 8 litri.

                Comment


                • Da, la 130 este consum mai mare, dar cred ca este pana in 8, ma voi uita cand voi ma merge pe a 2, saptamana viitoare la consumul instant la 130
                  La viteza aceea masina este cam galagioasa, as investi in materialul fonic de sub capota motor precum este la dci, si in materialul fonic dintre bord si compartimentul motor
                  Stiu ca sunt cam scumpe,poate gasesc pe la dezmembrari

                  Comment


                  • Asa m-ar interesa si pe mine, trebuie sa caut variante mai ieftine, cele din reprezentanta sunt prea scumpe.

                    Comment


                    • Din ce am inteles, se pot confectiona ceva protectii fonice din fonomin,sau materiale asemanatoare

                      Comment


                      • pune doar sub capota cum e la dci ..si cheder la compartiment si motorul va fi mai silentios

                        Comment


                        • La dci este izolat si peretele antifoc.

                          Comment


                          • de unde am putea sa luam un cheder care sa se potriveasca la motor?
                            My ride

                            Comment


                            • Gasesti aici pe forum la imbunatatiri/intrebari...cum se face , se foloseste cheder usa Dacia 1300......de gasit se gaseste peste tot....bazar, mag piese auto....garaj prieteni....
                              Last edited by Oti; 1 March 2015, 15:32.
                              „Decât să înjuri întunericul, mai bine aprinde o lumânare.”

                              Comment


                              • am facut ieri un drum de 75 de km, seara spre noapte, a plouat, deci am mers mai incet
                                am mers cu 80-85-90km/h afara si cu 55-60 in localitati, eu si sotia in masina, portbagaj plin, aeroterma pe treapta 1 de viteza
                                am facut doar vreo 3 depasiri pe traseu
                                ca si turatie am mers undeva pe la 2500 de ture in treapta a 5 a
                                dupa cb am scos un consum de 4,9 la suta( ca la carte ), la o viteza medie de 59 de km/h
                                dupa vreo 5 km parcursi in buc, consumul mediu a crescut la 5

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google