Consum Logan II 1.2 16v

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Originally posted by eliadib View Post
    9.6 în Bucuresti, consum pe CB cu mers puinmai "nervos"
    La fel ca la 1.4.
    Sa va dau datele cu 300km extraurban si 700 km in bucuresti cu 1.2-ul:
    Last edited by Fanez; 22 October 2016, 22:00.

    Comment


    • Buzau-Ploiesti-Targoviste-Pitesti-Slatina, 270 km, viteza medie 93 km/h, 2 pers si bagaje, consum 7.3.

      Comment


      • @fanez, kilometrajul intermediar arata 4000 km. Deja ai atins 10000 km, te-ai plimbat în câteva luni.

        Comment


        • @aris este exact invers
          Intermediarul arata 1000.0
          Sa va dau datele cu 300km extraurban si 700 km in bucuresti cu 1.2-ul:
          Last edited by Fanez; 23 October 2016, 08:28.

          Comment


          • Nu se vede punctul din cauza blitului.

            Comment


            • Slatina-Pitesti-Bucuresti, 185 km, viteza medie 126km/h, consum 8.4.

              Comment


              • hassero, daca ai pune si poze, ai fi mult mai credibil.
                Pe luneta mea sta semnu de la ''naic'' bine lipit

                Comment


                • Am stat acasa, n-am fost nicaieri, am postat doar sa ma laud ca mai ies din casa. Ati devenit disperati cu crezutul asta. Ce dracu e asa greu de crezut? Sunt 60 de km pana la Pitesti, iar restul autostrada pana la intrare in Bucuresti, unde am mers numai 160, iar de la Slatina la Pitesti 150 pe linie dreapta, unde s-a putut desigur.
                  Decat sa mai postez ceva pe forumul asta, mai bine stau in banca mea.

                  Comment


                  • Originally posted by eliadib View Post
                    Daca îmi amintesc bine 22 sau 24 km/h, da mă uit mâine si revin cu valoarea exacta.
                    22 km pe ora erau

                    Legat de postul anterior, eu am prins aproape 170 pe E85, spre Bacău, unde e un pic de vale, în rest la 145 "ragea" motorul de îmi era mila de el. Cred ca la tine la 160, constant, pe autostradă mai avea putin si ieșea din habitaclu motor

                    Comment


                    • Intre 4750 si 5000 rpm daca imi aduc bine aminte, si consum vreo 10.7-11 instant...

                      Comment


                      • Stati linistiti "ligheanu" asta poate atinge si viteze de 170km/h (doar cu vantul din spate,daca e din fata se limiteaza la 160).

                        Comment


                        • 1.2 D4F nu este motor de mers cu 160-170 km/h , reveniti cu picioarele pe pamant , nu zic ca nu prinde, dar nu e facut pentru viteza aia , pe langa zgomotul pe care-l face si consumul este destul de mare.

                          Daca vreti sa va tina motorasul asta mult si bine limitati-va la un maxim 140/h .
                          Last edited by prometheus; 23 October 2016, 22:27.
                          sigpicLogan , from point A to anywhere in the world .....yeap , no problem!!! but hey!!! you said modern roads right ?

                          Comment


                          • Tine motoru' de n-are aer. La peste 215 mii km dat în gura de "n" ori susținut 160-170 pe autobenzi 1-2-3h, merge ca-n filmu' indian motoru' si nici ulei d-ala fin nu haleste.
                            Desigur, mă refer la 8v, dar cred ca și la 16v e același chestie.
                            @hasserro, rupe-i fasu', n-are nici pe dracu, ascuțitorile astea mici benzinare iubesc turele mari

                            Comment


                            • Galbeni - Focșani - Buzău - Ploiești - București, 3 persoane, bagaj full, ploaie torențială intre Focșani și Buzău, gume de iarna, consum mediu 5,70 L/km, la o viteza medie calculata de 65 km/h (distanta/timp).

                              Comment


                              • Condus ieri 497 km.Plecat din Slobozia(IL)- Slanic Prahova- Tandarei-Bucuresti cu un consum de 5.9 l/100 km.Am fost 4 persoane in masina si ceva bagaje.Pt plimbare,consumul este foarte bun, tinand cont ca viteza de deplasare in afara localitatilor a fost intre 90-110 km/h

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google