Imbunatatiri Logan 2

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Am facut azi niste masuratori rapide pentru fetele de usi, in vederea chederelor anti rezonanta.

    Au iesit ~180 cm la fiecare usa fata si ~173 cm la fiecare usa spate.
    Ar veni 180+180+173+173=706 cm si am zis sa mai pun inca 44cm de rezerva in caz de greseli la montaj si sa fie rotund, un total de 750 cm.

    I-am trimis mesaj chinezului sa vad daca ar putea sa le produca si sa zica un pret pentru un cheder intreg de 7,5m si apoi la montaj si le taie fiecare in bucati pentru fiecare usa. Astept raspunsul lui. Revin cu un post cand am noutati.
    Last edited by epuru; 25 January 2016, 18:43.
    Tutorial montaj conducte ventilatie pentru locurile spate: http://www.loganclub.ro/forum/showpo...postcount=1156

    Comment


    • Protectia grila o consider foarte buna. Cand a fost viscolul ,s-a adunat multa zapada in fata radiatorului.Nu a cazut nici dupa ce am mers cu masina , deoarece statea pe scut.Am scapat de ea cand s-a incalzit putin si am putut spalat masina.

      Comment


      • Originally posted by epuru View Post
        Am facut azi niste masuratori rapide pentru fetele de usi, in vederea chederelor anti rezonanta.

        Au iesit ~180 cm la fiecare usa fata si ~173 cm la fiecare usa spate.
        Ar veni 180+180+173+173=706 cm si am zis sa mai pun inca 44cm de rezerva in caz de greseli la montaj si sa fie rotund, un total de 750 cm.

        I-am trimis mesaj chinezului sa vad daca ar putea sa le produca si sa zica un pret pentru un cheder intreg de 7,5m si apoi la montaj si le taie fiecare in bucati pentru fiecare usa. Astept raspunsul lui. Revin cu un post cand am noutati.
        Exista cheder similar cu cel la usile fata, dar sa fie lung, pentru al pune la usa spate?
        Acum am ceva de la Dedeman, profil D, care incepe sa se dezlipeasca.
        Attached Files
        „Decât să înjuri întunericul, mai bine aprinde o lumânare.”

        Comment


        • Da-l jos pe cel existent si pune banda dublu adeziva sanatoasa sa-l tina...

          Comment


          • Se dezlipeste cauciucul de banda, am incercat sa dezlipesc banda si nu am reusit inca.

            trimis de pe mobil
            „Decât să înjuri întunericul, mai bine aprinde o lumânare.”

            Comment


            • Pentru dezlipit banda incearca cu alcool izopropilic ( eu am gasit la un magazin de piese electronice un spray )

              Comment


              • Originally posted by Oti View Post
                Exista cheder similar cu cel la usile fata, dar sa fie lung, pentru al pune la usa spate?
                Acum am ceva de la Dedeman, profil D, care incepe sa se dezlipeasca.
                Exista pe aliexpress chedere garla de toate felurile, cauta pe site: http://www.aliexpress.com/wholesale?...t=weatherstrip

                Eu vorbesc cu un chinez strict de chedere pentru fetele de usi.
                Tutorial montaj conducte ventilatie pentru locurile spate: http://www.loganclub.ro/forum/showpo...postcount=1156

                Comment


                • Multumesc! Am gasit ce doream. Interesant si chederul profil Z, pt usa fata cu aripa fata.

                  trimis de pe mobil
                  „Decât să înjuri întunericul, mai bine aprinde o lumânare.”

                  Comment


                  • Nu înțeleg "chedere pt. fetele de usi" o poza m-ar edifica....Dacă se poate....

                    Comment


                    • Originally posted by Oti View Post
                      Multumesc! Am gasit ce doream. Interesant si chederul profil Z, pt usa fata cu aripa fata.
                      N-ai pentru ce! Ma bucur ca ai gasit. Eu mi-am pus doar cheder la capota motor si sa fiu sincer cele suplimentare dintre usi si aripi nici nu stiu cum trebuie sa arate.

                      Originally posted by FloNick View Post
                      Nu înțeleg "chedere pt. fetele de usi" o poza m-ar edifica....Dacă se poate....
                      Vezi aici: http://www.lzparts.de/index.php?page=product&info=972
                      Last edited by epuru; 27 January 2016, 00:10.
                      Tutorial montaj conducte ventilatie pentru locurile spate: http://www.loganclub.ro/forum/showpo...postcount=1156

                      Comment


                      • Chederul profil "Z" se poate pune in f multe locuri. Eu propun unul din locuri, inca nu am descoperit dezavantajele, sa fie o aerisire proasta? Astfel, ramane umezeala si ....
                        Exemplu cheder profil D.
                        Vezi poza
                        Attached Files
                        Last edited by Oti; 27 January 2016, 10:23.
                        „Decât să înjuri întunericul, mai bine aprinde o lumânare.”

                        Comment


                        • Salut,
                          Cine vrea asta(masca din bara) sa-mi dea un PM, o vand.
                          Last edited by masinamica; 31 January 2016, 10:59.
                          Rulez pe Logan 2 1.5 Dci si Stepway 2 1.5 dci

                          Comment


                          • Am uitat de atasament
                            Attached Files
                            Rulez pe Logan 2 1.5 Dci si Stepway 2 1.5 dci

                            Comment


                            • Imbunatatiri Logan 2

                              Pai de ce?parca era bun!

                              Comment


                              • E f bun dar vand masina.
                                Rulez pe Logan 2 1.5 Dci si Stepway 2 1.5 dci

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google