Imbunatatiri Logan 2

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • La plafonieră ai un + temporizat*, o masă și o masă temporizată ce devine + când trec 30sec*

    *reglabile via ddt la X90 și cu ceva chinuială chiar și la X52
    Pentru H4B(0,9 TCe) datu' cu părerea (mai ales cand nu ai toate datele) e sport național - Do not feed the trolls.

    Comment


    • Cand am montat o lampa cu senzor in torpedou, pt a avea lumina cand umblu acolo, care lampa cu senzor este foarte ok, cu alimentare pe baterii si cu montaj cu banda dublu adeziva,eram suparat ca dacia nu a montat lumina in torpedou nici macar la laureat, versiunea de top cand am cumparat masina
      Am vazut azi audi a4, din 2012 fara lumina in torpedou, nu cu becul ars, fara lumina din fabrica
      Am inteles ca exista lumina in torpedou doar daca alegeai pachetul lumini interior, care includea si acea zona

      In orice caz lumina in torpedou este o imbunatatire foarte utila dupa mine

      Comment


      • Uff, asta depaseste cunostintele mele in ale electricii auto!
        Dar as putea realiza ceva in urma unor scheme sau explicatii detaliate.
        Deci, cum poti alimenta ledurile de "veghe" astfel incat sa se stinga automat dupa ce scoti cheia din contact, fie si dupa un timp?
        Multam si scuze pentru insistenta.
        PS Lumina in torpedou ar trebui sa fie un mizilic in aceste vremuri!
        Last edited by spik; 13 February 2016, 01:06.

        Comment


        • Poate asta va ajuta https://www.youtube.com/watch?v=RW3O5XP0FX4. Eu dupa aceasta filmare am facut.

          Comment


          • De oftica ca nu pot pune LED-uri portocalii, am facut un LED pentru lumina in masina.
            https://drive.google.com/file/d/0B1q...ew?usp=sharing
            „Decât să înjuri întunericul, mai bine aprinde o lumânare.”

            Comment


            • Poti cumpara o plafoniera cu trei becuri si poti pune leduri. La cea cu un singur bec nu merge pentru ca nu suntu acele locasuri pt leduri.

              Comment


              • Mi-a trecut de Led si plafoniera. Merge si fara, am lumina in masina, pot lua notite, asta este cel mai imp.

                trimis de pe mobil
                „Decât să înjuri întunericul, mai bine aprinde o lumânare.”

                Comment


                • Daca este loc am sa dau eu acele gauri, ca doar lucrez in domeniul mecanica fina!

                  Comment


                  • Cu o antifonare suplimentara am inteles ca se poate reduce nr de decibeli de la 100 la vreo 92, asta pe autostrada, ceea ce s ar simti destul de bine tocmai unde ar fi mai mare nevoie, pe autostrada
                    Clar loganul 2 este mai bine antifonat decat loganul 1, dar oricand este binevenita o imbunatatire
                    Cand se mai incalzeste ma voi apuca de treaba- am inteles ca trebuie sa fie in jur de 20 grade- si voi face poze pe care le voi posta aici

                    Comment


                    • Originally posted by epuru View Post


                      Cam ce grosime are plasticul fetelor de usi? Daca se trage putin de fata de usa cam ce spatiu ramâne între tabla si fata de us?

                      Puteti nota va rog careva pe poza de mai sus cam ce dimensiuni sa aibe chederul pentru fetele de ui? O schita cu dimensiunile în milimetri am nevoie sa-i trimit la chinez. Eu nu am acces la un PC câteva zile si nici nu am posibilitatea sa dau o fata de usa jos sa masor.

                      Atasati aici schita, eu o descarc si o trimit la chinez.

                      Merci!
                      UP!

                      Hai bre dati o mana de ajutor ca sa putem sa rezolvam cu chederele pentru fetele de usi.
                      Tutorial montaj conducte ventilatie pentru locurile spate: http://www.loganclub.ro/forum/showpo...postcount=1156

                      Comment


                      • Nu am desfacut acum, din amintire, grosimea este aprox 2mm. Am o poza pe undeva, la o fata de usa. Atat deocamdata, o dau jos dupa revizie, cred peste 3-4 luni, atunci o sa masor.

                        trimis de pe mobil
                        „Decât să înjuri întunericul, mai bine aprinde o lumânare.”

                        Comment


                        • Am prins vechea oglinda , sa speram ca rezista suportul acela lipit de parbriz.
                          Attached Files

                          Comment


                          • Oglinda de tractorist ce e aia?[emoji51][emoji28]

                            Comment


                            • La varsta ta as fi spus si eu asa, dar la varsta mea conteaza mai mult utililul si in plus m-am obisnuit cu ea.
                              "Vede" mult mai bine decat prostiile alea rotunde si mici!

                              Comment


                              • Care este "varsta" ta daca nu sunt prea indiscret sa te intreb.....

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google