Imbunatatiri Logan 2

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Eu am volan reglabil pe inaltime.
    Captain of the black pearl

    Comment


    • Originally posted by Peterpan View Post
      Stie cineva la logan 2 se poate lega plus permanent la geamurile electrice?Am gasit un tutorial pt. Logan 1 dar vad ca la logan 2 difera tabloul de sigurante..
      Se poate. Am sa iti pun poza. Cumpara un soclu de siguranta mica si 4 papuci tata de 2.8 mm

      Comment


      • Originally posted by GFN View Post
        Eu am volan reglabil pe inaltime.
        De la versiunea Laureate în sus se montează volan reglabil pe inaltime.

        Comment


        • Originally posted by cosming View Post
          Se poate. Am sa iti pun poza. Cumpara un soclu de siguranta mica si 4 papuci tata de 2.8 mm
          Chiar te rog sa pui poza ,eu o sa cumpar ce ai spus ...Multumesc..

          Comment


          • Originally posted by GFN View Post
            Eu am volan reglabil pe inaltime.
            Da dar nu e incalzit. [emoji87]

            Comment


            • + permanent geamuri

              Originally posted by Peterpan View Post
              Chiar te rog sa pui poza ,eu o sa cumpar ce ai spus ...Multumesc..
              Legi papuci tata de 2,8 mm la capatul firelor care vin de la soclul de siguranta mica. Un capat il introduci in locul sigurantei 1 de la geamuri ( in partea de sus) iar celalalt capat in partea de jos a sigurantei 23. Siguranta din tablou o introduci in soclu de siguranta de pe fir.
              Papucii tata sunt prea subtiri si nu se strang asa bine in soclu siguranta tablou, asa ca pentru un contact mai bun eu am taiat partea care intra in soclu de la un papuc si l-am cositorit pe altul (vezi poza) si apoi l-am tesit ca sa intre mai usor. O sa vezi ca siguranta are piciorusul mai gros.
              Recomand sa cobori/ridici geamurile pe rand.
              Am facut in acest fel pentru ca in 2 min modificarea e reversibila si fara urme.
              Nu stiu de ce nu pot sa incarc toate pozele
              Attached Files

              Comment


              • Nu mai tin minte unde, dar exista cablu cu mufa ce intra in soclu siguranta, la unul din capetele cablurilor ce ies din mufa tata este legat si un soclu pt siguranta. Nu mai stiu denumirea pt a da un link, am vazut cand am cautat altceva.
                „Decât să înjuri întunericul, mai bine aprinde o lumânare.”

                Comment


                • Am reusit. Erau prea mari fisierele
                  Attached Files

                  Comment


                  • Originally posted by Oti View Post
                    Nu mai tin minte unde, dar exista cablu cu mufa ce intra in soclu siguranta, la unul din capetele cablurilor ce ies din mufa tata este legat si un soclu pt siguranta. Nu mai stiu denumirea pt a da un link, am vazut cand am cautat altceva.
                    Foarte bun, dar sa fie pt siguranta mica.
                    A nu se monta fara siguranta.
                    Si pentru ca sar putea ca contactul sa nu fie 100%, recomand sa nu se actioneze cele 2 geamuri in acelasi timp

                    Comment


                    • Cel mai elegant se caută suportul 260-3 și suportul pentru releul D și le faci exact ca la Renault X52 adică pe bpt
                      Pentru H4B(0,9 TCe) datu' cu părerea (mai ales cand nu ai toate datele) e sport național - Do not feed the trolls.

                      Comment


                      • La asa ceva m-am referit, adaptor/suport siguranta auto
                        pun si o poza , ca poate dispare site-ul, sa fie pt "eternitate".
                        Attached Files
                        Last edited by Oti; 10 September 2016, 19:09.
                        „Decât să înjuri întunericul, mai bine aprinde o lumânare.”

                        Comment


                        • Adică astea



                          Pentru „captarea” tensiunii direct la o siguranţă existentă în cutia de siguranţe. Cu 2 sloturi pentru siguranţe, pentru protecţia separată a circuitului de curent existent şi adăugat.


                          Tot acolo siguranțe resetabile

                          Siguranţă termică monopolară în format îngust. Poate fi înlocuită în zona de conexiune cu siguranţe plate conform DIN 72581/3.Intră în orice suport de siguranţă plată auto (înălţime cu picioruşe de conexiune 31 mm). Adecvată pentru ateliere reparaţii auto, şcoli şi servicii asistenţă rutieră. Tensiune nominală 12 V.
                          Pentru H4B(0,9 TCe) datu' cu părerea (mai ales cand nu ai toate datele) e sport național - Do not feed the trolls.

                          Comment


                          • azi mi-am dedicat timpul solutionarii favorabile a imbinarii deficitare dintre spatiul de depozitare si consola centrala.
                            am pus niste banda izolatoare, dar nu e solutie viabila in timp.

                            Fotografie-0008 1.jpg

                            la supermarket am gasit cheder autoadeziv cu sectiunea in forma de triunghi, perfect pentru ceea ce voiam eu sa fac.

                            Fotografie-0012 1.jpg

                            pentru cei care au Start&Stop, cand demontati tunelul central, nu uitati de mufa - are un clenci micut care trebuie apasat si apoi mufa iese foarte usor (poza e facuta de pe scaunul pasagerului).

                            Fotografie-0009 2.jpg

                            in continuare operatiunea de masurare si lipre a chederului.

                            Fotografie-0013 1.jpg Fotografie-0014 1.jpg Fotografie-0015 1.jpg

                            rezultatul final este acesta:

                            Fotografie-0017 1.jpg

                            e adevarat ca nu e negru, dar nu e intr-o zona expusa vederii, deci trece aproape neobservat.
                            nu mi-ar fi stat pe creier problema asta daca tocmai prin acea fanta nu mi-ar fi alunecat tichetul de parcare.

                            stie cineva la ce serveste acel decupaj in mocheta? e chiar sub suportul de pahare dintre scaune.

                            Fotografie-0019 1.jpg
                            Computer, did we bring batteries?... Computer?...

                            Comment


                            • Fenomenal..

                              Comment


                              • Decupajul este pentru acces la cablul de la frana de mana plus prinderea cotierei in podea.
                                Variantele ambiance si acces nu au tunel median ... au doar un capac de plastic in acel loc - in rest este mocheta.
                                sigpic
                                This is My Ride!
                                !Visit and enjoy!

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google