Imbunatatiri Logan 2

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • La rugamintea colegului panselin, pun pozele cu stingatorul.
    Cred ca am sa fac o "teaca- suport" din polietilena expandata (din aia pt parchet), merge si un tub din carton tare, si-l fixez in portbagaj, stabilesc locul definitiv.
    Attached Files
    Last edited by Oti; 18 February 2016, 13:29.
    „Decât să înjuri întunericul, mai bine aprinde o lumânare.”

    Comment


    • Tutoriale cu și despre lumini interioare

      Poate pe unii să vă ajute aceste tutoriale :

      Lucrare și tutorial realizate de Pop Mircea - Iulie 2014 Am citit toate explicațiile date pe forumul www.loganclub.ro în threadul  Lumini...


      Aceste tutoriale se adresează celor ce au deja făcută instalația descrisă în tutorialul inițial Lumini suplimentare pe portiere , întrucât ...

      Comment


      • Doar ideea e folosibilă la X52, restul informațiilor nefiind aplicabile.

        La x52 se poate folosi schema de clio4 pentru iluminarea pe portiere, doar e aceeași arhitectură.
        Pentru H4B(0,9 TCe) datu' cu părerea (mai ales cand nu ai toate datele) e sport național - Do not feed the trolls.

        Comment


        • @Torquemada: Ai putea sa ne dai mai multe detalii despre iluminarea din portiere pt X52? Se pot folosi lampile de la clio4, duce uch-ul(nu mai tin minte numele pentru x52) atatea becuri(sau e nevoie de leduri)?

          Comment


          • lămpi de portiere

            Am folosit lămpi de portiere de Laguna 2, evident cu becuri LED pe soclu W5W.

            Comment


            • Azi am montat ștergătoare cu dimensiunile 60 cm șofer și 53 cm pasager. După cum se observa cele doua se supra putin.
              Attached Files

              Comment


              • Intentionez sa montez un fir pentru becul ceata spate dreapta legandu-l in paralel de pe mufa din stanga a lampii. Problema de care m-am lovit este ca nu am idee unde pot gasi piesa metalica (papucul) care trebuie introdus in mufa de conexiune din spate dreapta. Din experienta voastra vasta, puteti sugera de unde (din ce tip de conector) ar putea fi recuperat sau cumparat un astfel de papuc. Cu multumiri anticipate!

                Comment


                • Cea mai proastă idee, cedează blocul de lumini.
                  Pentru H4B(0,9 TCe) datu' cu părerea (mai ales cand nu ai toate datele) e sport național - Do not feed the trolls.

                  Comment


                  • Originally posted by aris86 View Post
                    Azi am montat ștergătoare cu dimensiunile 60 cm șofer și 53 cm pasager. După cum se observa cele doua se supra putin.
                    Nu pateste nimic, asa este si la masina mea, doar ca eu am ambele stergatoare de 55cm.
                    Captain of the black pearl

                    Comment


                    • Originally posted by aris86 View Post
                      Azi am montat ștergătoare cu dimensiunile 60 cm șofer și 53 cm pasager. După cum se observa cele doua se supra putin.
                      Eu asa am pus de prima data cand le-am schimbat si a fost ok. Cred ca la pasager se poate monta si unul de 55 cm.

                      Comment


                      • Originally posted by Oti View Post
                        La rugamintea colegului panselin, pun pozele cu stingatorul.
                        Cred ca am sa fac o "teaca- suport" din polietilena expandata (din aia pt parchet), merge si un tub din carton tare, si-l fixez in portbagaj, stabilesc locul definitiv.
                        Multumesc frumos oti, buna ideea, voi monta si eu stingatorul in zona pasagerului din dreapta, chiar cautam o solutie pt a il monta in masina fara sa incurce
                        Tu ai 2 stingatoare in masina? Si eu am 2, unul este de la masina anterioara, il cumparasem cu putin timp inainte de a da masina deoarece cel de fabrica expirase
                        Ai si o lampa cu leduri in portbagaj prinsa tot cu arici nu?- pt mai multa lumina in acea zona este o idee buna

                        Comment


                        • Nu am doua stingatoare, am facut doua poze in locatii diferite. Inca nu m-am damblagit de tot.
                          Lampa este cu senzor prezenta si cu acumulatori, este f buna, mai ales cand uiti lanterna si noaptea ai nevoie, stii ca e acolo.

                          trimis de pe mobil
                          Last edited by Oti; 19 February 2016, 09:32.
                          „Decât să înjuri întunericul, mai bine aprinde o lumânare.”

                          Comment


                          • eu am pus in torpedou ceva de genul, mai mica ... Cand deschid torpedoul si dau cu mana detecteaza miscare si se aprinde automat. Se stinge singura in vreo 30 de secunde, e foarte buna

                            Comment


                            • sa incepem montajul zic......
                              Attached Files

                              Comment


                              • Prelungirea de bara am pierdut o
                                Asa plâng dupa ea
                                Schimba tot aspectul masinii
                                sigpic

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google